Na razie wąska kadra

Za 10 dni Lech Poznań rozpocznie nowy sezon 2020/2021. Kadra Kolejorza w ostatnim czasie nie osłabiła się, za to została mocno odchudzona. Wielu wypożyczonych nie wróciło albo zostało skreślonych, sam klub zaczął jeszcze wypożyczać rezerwowych przez co na ten moment Dariusz Żuraw miałby problem ze skompletowaniem meczowej “20”. Na szczęście letnie okno transferowe dopiero ruszyło.Aktualnie kadra pierwszego zespołu Lecha Poznań składa się z raptem 23 zawodników. Jest w niej 4 bramkarzy, 9 nominalnych obrońców, 8 pomocników i 2 napastników. Szału nie ma, Kolejorz potrzebuje transferów nie tylko w systemie “1 do “1”.

Dużo bramkarzy, mało jakości

Po kontuzji Mickiego Van der Harta poznański Lech został bez jedynki w bramce. Filip Bednarek to niewiadoma, dla Krzysztofa Bąkowskiego jest jeszcze za wcześnie, za to Miłosz Mleczko może zostać wypożyczony. Aktualnie Lech ma 4 bramkarzy, jednak żaden nie gwarantuje oczekiwanej jakości. Na tej pozycji Kolejorz ma problem.

Mocna prawa strona

Prawa obrona to najmocniejszy atut Lecha. Alan Czerwiński i Robert Gumny gwarantują oczekiwaną jakość. Na prawej flance szykuje się doskonała, zacięta rywalizacja, która zespołowi na pewno wyjdzie na dobre.

Brak rywalizacji

Na środku obrony nie jest wesoło. Pewniakiem jest bardzo solidny Lubomir Satka, wiosną ogromny postęp zrobił Djordje Crnomarković, pozostali dwaj stoperzy w tej chwili odstają. Thomasa Rogne wiecznie nękają urazy przez co na Norwega nie można liczyć. Za to Tomasz Dejewski to bardziej obrońca do rezerw, wiosną nie zagrał w pierwszym zespole ani razu i w jego przypadku ciężko oczekiwać sportowej jakości.

Solidna lewa strona

Lewa obrona Lecha Poznań nie wygląda źle pod warunkiem pozostania Volodymyra Kostevycha do końca kontraktu, czyli do końca grudnia. Ukrainiec jest w stanie naciskać Tymoteusza Puchacza zwiększając poziom rywalizacji. W kadrze mamy jeszcze Jakuba Niewiadomskiego, który ma się od kogo uczyć. Lewa flanka defensywy wygląda solidnie i oby nie została latem osłabiona.

Brak rywalizacji w środku

Lech ma bardzo mocny środek pola w postaci duetu Pedro Tiba – Jakub Moder. Ławka? Jest tylko Karlo Muhar, drugiego defensywnego pomocnika lub drugiej “8” już nie ma. Nie ma nikogo kto poza Chorwatem mógłby zastąpić Tibę czy Modera choćby po wejściu z ławki rezerwowych.

Niezłe połączenie

Pozycja numer “10” w Lechu Poznań wygląda bardzo fajnie. Jest Dani Ramirez, a także Filip Marchwiński. “Marchewa” idealnie pasuje na zmiennika Hiszpana, który jednocześnie może 18-latka bardzo wiele nauczyć. Lech na pozycji ofensywnego pomocnika nie ma problemu, w kadrze są dwie “10” o nieco innym profilu.

Tylko trzech skrzydłowych

Lech ma tylko 3 skrzydłowych w postaci wychowanków z czego Kamil Jóźwiak siedzi na walizkach. Transfer typu “1 do 1” w tej sytuacji nie pomoże, ewidentnie potrzeba jeszcze kogoś na bok pomocy. Alternatywą może okazać się Tymoteusz Puchacz, który w ubiegłym sezonie często grał na skrzydłach.

Jeden poważny napastnik

Naturalnym następcą Christiana Gytkjaera jest Mikael Ishak. Szwed dostał koszulkę z numerem “9”, jest szykowany na napastnika numer 1, który na ten moment nie ma niestety konkurencji. 18-letni Filip Szymczak to melodia przyszłości, może być zmiennikiem Ishaka w końcówkach meczów, ale na początku tego sezonu nie będzie w stanie wygryźć Szweda. W ataku brakuje głębi tak jak na stoperze, w środku pola oraz na skrzydle.Kadra klubu KKS Lech Poznań SSA – runda jesienna 2020/2021 (23 zawodników):

Bramkarze (4)

1. Mickey van der Hart – 30.06.2022
31. Krzysztof Bąkowski – 30.06.2023
35. Filip Bednarek – 30.06.2022
99. Miłosz Mleczko – 30.06.2023

Obrońcy (9)

2. Robert Gumny – 30.06.2023
4. Thomas Rogne – 31.12.2021
5. Djordje Crnomarković – 30.06.2022
13. Tomasz Dejewski – 30.06.2021
22. Volodymyr Kostevych – 31.12.2020
27. Tymoteusz Puchacz – 30.06.2023
37. Lubomir Satka – 30.06.2023
40. Jakub Niewiadomski – 30.06.2022
??. Alan Czerwiński – 30.06.2023

Pomocnicy (8)

6. Karlo Muhar – 30.06.2023
7. Kamil Jóźwiak – 30.06.2022
14. Dani Ramirez – 30.06.2023
15. Jakub Moder – 30.06.2023
21. Michał Skóraś – 30.06.2023
25. Pedro Tiba – 30.06.2022
36. Filip Marchwiński – 30.06.2023
38. Jakub Kamiński – 30.06.2024

Napastnicy (2)

9. Mikael Ishak – 30.06.2023
23. Filip Szymczak – 30.06.2022

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 27

 1. John pisze:

  Alternatywą na PP może być Czerwiński.
  Na ŚO ktoś przyjść musi,tak samo na ŚP, i to niekoniecznie 6, bardziej ktoś o profilu Tiby.
  No i napastnik, mocny konkurent dla Ishaka,bo to się jeszcze okaże na ile Ishak jest poważnym napastnikiem.
  Ale kadra i tak wąska będzie.
  Może kogoś z rezerw wezmą.

 2. Ekstralijczyk pisze:

  Bramkarz.

  Środkowy obrońca.

  W przypadku odejścia Kostevycha lewy obrońca.

  Ktoś do środka pola ( najlepiej byłoby ”8” która daje jakość z przodu i z tyłu).

  2 skrzydłowych ale to raczej do tego nie dojdzie. Tak jak wspomniał @John, Czerwiński nie raz może grywać na skrzydle.

  Napastnik.

  Lech potrzebuje 5-7 transferów.

 3. Grossadmiral pisze:

  Mrozek też skreślony i do wypożyczenia?

 4. kksjanek pisze:

  Na ten moment nie mamy bramkarza, Van Der Hart kontuzja, Bednarek to jedna wielka niewiadoma. Jednak nie ma przesłanek by sądzić, że nas zbawi. Jeśli Lech chce walczyć o najwyższe cele, na tej pozycji potrzebny jest kozak, który nie tylko zagwarantuje spokój, ale też wybroni w pojedynkę kilka spotkań. Tak więc transfer bramkarza to dla mnie osobiście sprawa najważniejsza, jednak lista potrzeb jest długa. Potrzebny jest też skrzydłowy za Jozia, który zaraz odejdzie. Koniecznie należy wymienić Muhara na kogoś kto ponaciska na Modera i Tibę. Przydałby się też napastnik i obrońca, zostając tylko z Ishakiem, w razie gdyby nie odpalił, może być nie wesoło. Co do obrony to Satka top, Crno się ogarnął, ale jakoś nadal mnie nie przekonuje, zdarzają mu się błędy, a Rogne wiadomo szklanka. Tak więc bramkarz, skrzydłowy, 6/8 oraz napastnik to konieczność, plus przydałby się kolejny ŚO. Czyli 5 transferów jeszcze, zakładając odejścia Jozwiaka i Muhara.

 5. jn pisze:

  Dlatego szkoda że z Amaralem prawdopodobnie nic nie wyjdzie. Choć trochę chimeryczny jednak uniwersalny i jak na naszą eklape zawodnik reprezentujący niezły poziom. Ale to tylko moje amatorskie zdanie.

 6. Didavi pisze:

  Cieszę się, że Redakcja podziela moje zdanie odnośnie skrzydłowych. Potrzeba dwóch. Za Jóźwiaka i za Amarala jeżeli ten nie wraca. Nie można grać cały sezon 3 skrzydłowymi, w dodatku gdy dwóch z nich jest młodych, bez dużego doświadczenia. I nie można też przesuwać obrońców do pomocy (Puchacz, Czerwiński) zawsze wtedy traci się jakość.

 7. J5 pisze:

  Ciekawe czy jest ktoś z ll drużyny kogo można by zacząć wprowadzać, czy to dopiero melodia przyszłości. W zeszłym sezonie z młodymi wypaliło

 8. 100h2o pisze:

  Dziwne że jakoś zapomina się o Skórasiu? Na teraz to całkiem dobry “ławkowicz” mogący grać na skrzydle prawym i lewym. Ma chyba najsilniejszy strzał z dystansu ( lepszy od Kamyka, Klupsia który chyba największą zagadkA!). Tak na teraz największa niewiadoma to bramkarz i napastnik.
  Uzupełnienia pewnie wynikną z odejść , bo w rezerwach nie widziałem nikogo na kim można zawiesić oko ( może Kołtański- pomocnik/napastnik, bo Sobol jakoś nie robi wielkich rzeczy!)..
  Co do środkowych obrońców to w Warcie (!!!) jest bardzo ciekawy środkowy 22 letni Aleks Ławniczak.

 9. robson pisze:

  Kurcze, przydałby się ten Amaral. Dobrze by było gdyby jakoś spróbowali się dogadać. Tiba dużo zyskał na przyjściu Ramireza, może z Amaralem byłoby podobnie.

 10. inowroclawianin pisze:

  Spore braki kadrowe. Przydałby się bramkarz na nr1. Przydałby się ktoś na poziomie na środek obrony, drugi napastnik, skrzydłowy i ktoś na środek pomocy. Muhara sprzedać lub wypożyczyć. Na lewą obronę przydałby się ktoś zamiast Kostiewicza ale to już w ostatniej kolejności. Oby w tym tygodniu ktoś przyszedł do Lecha.

 11. Bart pisze:

  Na skrzydło można jeszcze liczyć Ramireza. W ŁKS-ie tak grywał. Fakt jest jednak taki że w kadrze ewidentnie brakuje głębi. Potrzeba napastnika, skrzydłowego, środkowego pomocnika, stopera i bramkarza. Jak przyjdzie chociaż połowa tego co trzeba to będzie dobrze.

 12. F@n pisze:

  Nie przesadzając potrzebujemy na ten moment 5 transferów. Zakładam pozostanie Amarala i Kamil out. Czyli GK, ŚO, Muhar out i za niego uniwersalny ŚP, skrzydło za Kamila i napastnik do rywalizacji. I serio więcej nie trzeba.

 13. Pawelinho pisze:

  Jak na razie wygląda na to, że praktycznie każda pozycja (no może za wyjątkiem prawego, lewego obrońcy oraz ofensywnego pomocnika) wymaga wzmocnień i to natychmiastowym. Jeżeli Lech poważnie myśli nie tylko LE, ale przede wszystkim lidze i PP. Wąska kadra aktualnie nie robi praktycznie żadnego wrażenia co może niestety mieć opłakane skutki w przypadku kartek lub kontuzji (np wiecznie kontuzjowany Rogne).

  • 100h2o pisze:

   @Pawelinho – po 1- Amaral kompletnie się skompromitował płacząc w Portugalii. Chcecie takiego cycka? Poważnie? Żeby skwasił drużynę tak mozolnie poskładaną? A pewnie nie zarabiałby średniej krajowej! Chyba gdzieś na jakimś stadionie w jakimś meczu ,niedawno , przeczytałem ” Siłą Lecha jest Drużyna”. A Wy chcecie taką miękką faję jak Amaral ? No to gratulacje. po 2- byl taki jeden trener co grał praktycznie jedną jedenastką cały sezon i kiedyś ograł Austrię Wiedeń. Bo tu nie w ilości ale w JAKOŚCI piłkarzy szkopuł i by ciągnęli wózek razem z trenerem w jedną stronę !
   Reszta to pobożne życzenia których Wy nie zrealizujecie, a “papier wszystko przyjmie”. Taka brutalna prawda.

   • inowroclawianin pisze:

    Znamy zarząd i skauting i wiemy jaki mają problem by trafić z transferem. Jaką mamy pewność, że sprzedadzą Amarala i w jego miejsce sprowadzą zawodnika, który sportowo nie będzie gorszy? Druga sprawa, powinniśmy mieć dwie jedenastki, wartościowych zmienników, zagramy na trzech frontach.

   • Ostu pisze:

    Zagramy na 3 frontach ale tylko przez chwilę – w eliminacjach jest w każdej rundzie TYLKO jeden mecz…

   • inowroclawianin pisze:

    Warto spróbować powalczyć o awans do grupy LE i o dublet. No chyba, że wolisz kolejne vice bez żadnego trofeum? Trzeba się systematycznie rozwijać. Mogą być kontuzje, słabsza forma. Każdy powinien mieć konkurencję.

 14. ryszbar pisze:

  No i mamy dylemat, czy postawić na ilość wzmocnień czy jednak może na jakość. Zarząd pewnie wie ile tam może max. wysupłać, pytanie tylko w którym kierunku pójdzie.
  Patrząc na ubiegły sezon gdzie nie było praktycznie kontuzji poza MVdH to można iść jednak w jakość.
  Ale jest jedno ale a mianowicie szeroka kadra wzmacnia rywalizację i podnosi ogólnie poziom drużyny.
  Obstawiam, że przyjdzie jeden przyzwoity piłkarz oraz jeden na uzupełnienie i tyle. A na jakie pozycje to już nie wiem może bramkarz i defensywny pomocnik.

 15. slavo1 pisze:

  Taka ciekawa sytuacja : niby tylko zbraknie Gytkjaera (na razie jedyne oficjalne osłabienie) a czytając powyższy tekst mam wrażenie, że jest cienko, oj cienko. A przecież ten sam – literalnie skład – grał kilka razy z niezłym skutkiem. Głównie chodzi mi o sytuację, że będziemy grać (przez jakiś czas) na 3 frontach. Wygląda mi raczej na krótką ławkę rezerwowych, zastępców. No bo popatrzmy : bramkarze nieznany Bednarek i … już. VdH nie wiadomo kiedy wróci ( i do jakiej formy : z PP czy z L?) a dalej – pustynia. Środek obrony Satka i Cernomarkovic i … już. Jedna kontuzja i po zabawie. Lewa strona Puchacz i … już. Kostevych zniknie i kto za niego/Puchacza. Pustynia. Prawa obrona – przy prawdopodobnym odejściu Gumnego jest Czerwiński a dalej, za nim… pustki. Jedynie środek pola wydaje się dobrze obstawiony, no dobra .. ale za Moderem, Tibą i Ramirezem mamy tylko Marchwińskiego. Nie piszę nic o Muharze, bo szkoda czasu. Atak wydaje się przynajmniej zabezpieczony jako-tako. Skóraś i Kamński, no ale, ale kto a nich? No i atak Ishak i junior. Ciekawy czas nas czeka, zwłaszcza tak w okolicach listopada i potem wiosny. Nie wierzę w zakupy za 1mln€. Raczej widzę zakupy na drugie pozycje, na zmienników. ŚO, LO, ŚP i L/P skrzydłowy – jako dublerzy. I to by było na tyle. Mogę tylko mieć wiarę i nadzieję, że ktoś z młodych wystrzeli i pójdzie drogą Modera i Kamińskiego. Ponieważ w Lechu Rutkowskich liczy się wynik finansowy a nie sportowy, to nie ma co liczyć na solidne zakupy, na eliminacje LE, co to to nie. Za drogo.

 16. Tadeo pisze:

  Caly czas twierdzę i jestem głęboko przekonany że z transferami o których się tyle pisze i mówi , z kim to Lech nie rozmawia , to jest wielki pic na wodę i mydleni oczu kibicom.Nigdy nie wierzyłem i wierzyć nie będę, ludziom którzy kłamstwa mają wypisane na twarzy.

Dodaj komentarz