Pedro Tiba z nową umową

32-letni środkowy pomocnik Pedro Tiba zostaje na dłużej. Dziś gwiazda Lecha Poznań podpisała nowy kontrakt z naszym klubem obowiązujący teraz do 30 czerwca 2022 roku. Pedro Tiba to kolejny piłkarz po Jakubie Kamińskim, który w ostatnim czasie zdecydował się na popisanie nowej umowy.Pedro Tiba trafił do Lecha Poznań za namową Ivana Djurdevicia latem 2018 roku. Szybko stał się gwiazdą Kolejorza, liderem środka pola oraz ulubieńcem kibiców. Internauci KKSLECH.com zarówno w sezonie 2018/2019 jak i 2019/2020 wybrali Tibę najlepszym graczem Kolejorza (w zeszłych rozgrywkach wraz z Kamilem Jóźwiakiem).

32-letni Portugalczyk w zeszłym sezonie zanotował najwięcej asyst w naszym zespole (9 z czego 7 w lidze). Regularnie notował najwięcej kontaktów z piłką, wykonywał najwięcej podań i był w czołówce piłkarzy notujących najwięcej kluczowych zagrań.

Poprzedni kontrakt Pedro Tiby kończył się 30 czerwca 2021. Dziś ta umowa została wydłużona do końca czerwca 2022 roku z opcją dalszego przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy. To już kolejny piłkarz, który w ostatnim czasie przedłużył umowę z naszym klubem. Niedawno to samo uczynił Jakub Kamiński.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <29 komentarzy

 1. Bart pisze:

  No i gitara. Najpozytywniejszy news ostatnich dni

 2. robson pisze:

  Sądząc po jego wypowiedzi na oficjalnej, naprawdę mu się tu podoba. Oby pozostał u nas jak najdłużej.

 3. Bart pisze:

  Dodam jeszcze że to opcja 2+1, czyli wysoce prawdopodobne jest że Tiba zostanie u nas do końca kariery.

 4. ryszbar pisze:

  Super wiadomość. Klimczak ostatnio trochę się wygadał z tą datą końca kontraktu a może walnął gafę mówiąc, że Tiba ma kontrakt do 2022. Nieważne. Istotne jest to, że w Lechu zostają poważni piłkarze a ci co się nie nadają odchodzą lub idą na praktyki w ramach wypożyczenia.

 5. fox pisze:

  No i takich informacji chcemy jak najwięcej i nie mam nic przeciwko temu,żeby tacy piłkarze kończyli w Lechu kariery ale jak najpóźniej.Po praz pierwszy od dawien dawna muszę pochwalić zarząd

 6. smigol pisze:

  Rewelacja!!!

 7. J5 pisze:

  Chociaż tego zarząd nie spieprzył. Sam nie wierzę w to co piszę, ale brawo. Jeśli dopilnowali by tego aby nie odeszli Moder, Kamiński i Puchacz to by oznaczało, znowu nie wierzę w to co piszę, że zarząd wyciągnął wnioski i zaczął uczyć się na błędach, bynajmniej nie ku chwale Lecha i zdobycia trofeów, ale po to aby za rok za tych piłkarzy zgarnąć więcej kasy, choć mimo wszystko to już jest coś, i być może pozwoli wprowadzić kolejnych młodych do pierwszej drużyny, o ile oczywiście tacy którzy by się nadawali, są.
  Pedro Tiba to kluczowy piłkarz Kolejorza, można o nim śmiało powiedzieć Pan Profesor Pedro Tiba. Zawodnik ten jest aktywny zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Od niego zaczynają się prawie wszystkie akcje, i wiele akcji bramkowych naznaczone są jego piętnem. Obecny Lech bez niego nie istnieje, i trudno będzie kiedyś znaleźć jego następcę. Tym bardziej należy się cieszyć z przedłużenia kontraktu. Mam nadzieję że Pedro zakończy kiedyś tutaj karierę, i być może zarząd zaproponuje mu pracę po przejściu na piłkarską emeryturę. Tiba to Lechita z krwi i kości

 8. Niebieski77 pisze:

  No i gitara ! Wielce prawdopodobne że zakończy u nas karierę,brawo Tiba,brawo zarząd

 9. Grossadmiral pisze:

  Bardzo dobra wiadomość i optymalna w długości kontraktu w końcu Pedro zaraz skończy 32 lata. Nie licząc Kosty któremu kontrakt wygasa z końcem roku to jedynie Dejewskiemu za rok wygasa kontrakt więc kadra nie licząc sprzedaży jest zabezpieczona

 10. F@n pisze:

  Świetny ruch. W końcu mogę powiedzieć brawo zarząd.

 11. Pawelinho pisze:

  No i to jest bardzo dobra wiadomość. Szczególnie, że Pedro Tiba to bardzo dobry piłkarz jak mało, który z piłkarzy z obecnej kadry Lecha zasługiwał na nowy kontrakt.

  • 100h2o pisze:

   @Pawelinho – w lutym 2020 (!!!) kontrakty podpisali min Moder, Gumny,Puchacz (do czerwca 2023) i TEŻ można powiedzieć że zasługiwali na kontrakt jak mało kto.
   Mnie cieszy że ci 3 wymienieni+Ramirez+Tiba+Satka teraz mają kontrakty do czerwca 2023. Czyli „szkielet zespołu” zabezpieczony. Plus Kamiński z kontraktem do 2024. No i ten „niespełniony ” Marchwiński do czerwca 2023.
   Nareszcie widać jakieś myślenie o przyszłości. No… w każdym razie poważnie o sezonie 2020/2021.
   Oczywiście „łańcuch tak silny jak jego najsłabsze ogniwo”, ale 7/8 podstawowych graczy z długimi kontraktami… noooo. to nareszcie ma sens.

 12. Erwin pisze:

  Świetna wiadomość, nic tylko się cieszyć, że chciał przedłużyć i będzie nas dalej reprezentować, młodzi będą mieli się od kogo uczyć i mam nadzieję, że Portugalczyk coś z Lechem wygra, najlepiej MP, należy mu się tak samo jak opaska.

 13. kksjanek pisze:

  Świetna wiadomość, chyba każdy z nas na to czekał. Tiba jest bardzo ważnym graczem tej drużyny jej prawdziwym liderem na boisku oraz jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszy środkowy pomocnik ligi. Tiba za chwilę skończy 32 lata więc, prawdopodobnie zostanie u nas do końca kariery. Opcja 2+1 wydaje się najlepszym z możliwych rozwiązań, jeśli Tiba w 2 lata utrzyma poziom to automatyczne przedłużenie. Brawo dla zarządu, czekamy na więcej.

 14. inowroclawianin pisze:

  Dobra wiadomość. To nasz najważniejszy gracz, motor napędowy drużyny. Teraz czekamy na wzmocnienia i oby już w tym tygodniu zostały zrealizowane.

 15. John pisze:

  Tiba niekwestionowany lider Lecha,piłkarz przez duże P.
  Najprawdopodobniej zostanie w Lechu do końca kariery (piłkarskiej)a kto wie może jest już przewidziana dla niego jakaś rola po karierze.
  Kontrakt 2+1, super.

 16. bas pisze:

  Super wiadomość niech Modziu jeszcze zostanie i środek Kolejorza najmocniejszy w lidze.

 17. Wlkp. pisze:

  Dyskutując z kumplem ostatnio o obecnym sezonie Kolejorza podkreślałem fakt, że Tibie za rok kończy się kontrakt i czy istnieje szansa na aby go przedłużyć, wątpiłem w to, że Rutki są w stanie to zrobić ale skoro to zrobili to szacun !!!

 18. Ekstralijczyk pisze:

  Świetna wiadomość.! :)

 19. Acemont pisze:

  Uff, kamień spadł z serca, bo za rok bez Tiby i Modzia byłoby naprawdę nieciekawie. Mam nadzieję, że dostał solidną podwyżkę, bo na gwiazdorski kontrakt zasługuje jak mało kto, nie tylko w tym klubie, ale i całej lidze.

 20. Ostu pisze:

  No i dobra…
  Ale powstaje pytanie, czy Tiba „zagwarantował” sobie brak „uszczerbku” w kadrze…?
  Bo chyba facet czuję, że jest możliwe zdobycie MP – trofeum, o które walkę obiecał mu Ivan – które pojawiło się jako REALNA możliwość…
  Czuję się kapitanem tej DRUŻYNY – zarówno na boisku jak i poza nim – a DRUŻYNA to zaakceptowała…
  A nami kibicami będą targać SPRZECZNE emocje – bo z jednej strony cieszymy się że zatrzymują Tibe i być może wzmocnią Kolejorza kolejnymi transferami, a z drugiej będziemy drżeć do końca okna transferowego by NIKOGO – oprócz Jóźwiaka nie sprzedali…
  I w tym kontekście napisałem, że może Tibie dali słowo, że mu drużyny nie osłabią…
  Tak więc ciekawe 3 tygodnie przed nami…

  • 100h2o pisze:

   @Ostu – ciekawe to fakt tym bardziej że okno transferowe w tym sezonie do… 2 PAŻDZIERNIKA 2020 !

 21. Didavi pisze:

  I to jest news! Kapitan, mózg, serducho i motor napędowy Lecha. Fantastycznie, że zostaje. Kontrakt 2+1 to faktycznie może już nawet do końca kariery i byłoby świetnie. Tylko, żeby mógł z nami świętować majstra. Wtedy zakochałby się w Lechu i Poznaniu jeszcze mocniej.

 22. Lolo pisze:

  Pedro Tiba? Kocham

 23. Piknik pisze:

  :)

 24. Michu73 pisze:

  Najlepsza wiadomość w ostatnim czasie! Kluczowy ruch w kontekście walki o cokolwiek w przyszłym sezonie! Prawdziwy kapitan nadal z nami????

 25. slavo1 pisze:

  To dobra wiadomość – ale, ale… pamiętacie jak mówiło się, że Tiba nie ma ochoty być nauczycielem młodych i podobno strzelał focha, za fochem, bo przyszedł zdobywać trofea? To teraz pozostało wierzyć, ze zmieniła się polityka klubu, he, he… sam w to nie wierzę. Brutalnie – ciężko znaleźć nowego pracodawcę w takim czasie a miejsce miłe i dobrze płacą. No ale to moje cyniczne podejście.

  • Ekstralijczyk pisze:

   Młodzi o Tibie właśnie wypowiadają się w pozytywach, że nie raz podczas treningów im doradza jak mają się zachować w danej sytuacji albo jakby inaczej mogli się zachować.

   • slavo1 pisze:

    No czyli mamy ze trzy warianty sytuacji :
    a. rzekome informacje o ambicjach Tiby były tylko rzekomymi informacjami
    b. klub zmienił (wewnętrzne) priorytety na walkę o trofea (czyli informacje się potwierdzają o ambicjach Tiby)
    c. ambicje schowane po spojrzeniu na konto

    Pewnie można by jeszcze kilka wariantów „o co chodzi” – ale dla mnie ważne są trzy inne elementy : Tiba chce dalej u nas grać (przedłużenie kontraktu), pomaga w rozwoju młodych (i to widać i słychać) i jego gra przynosi korzyści zespołowi i sprawia, że banan się pojawia często na pysku (dobra rozrywka i emocje). Ja niczego innego z jego strony nie oczekuję :)