Tak Lech strzelał i tracił bramki

W ubiegłym sezonie 2019/2020 piłkarskiej PKO Ekstraklasy zawodnicy Lecha Poznań zdobyli łącznie 70 goli (najlepszy wynik w lidze i najlepszy Lechowy w tym wieku) oraz stracili 35 bramek. Kolejorz bardzo groźny dla swoich rywali był w ostatnich minutach meczów, kiedy często dobijał swoich przeciwników m.in. za sprawą trafień rezerwowych graczy.

W zeszłych rozgrywkach ligowych Lech Poznań najwięcej bramek strzelił po 81 minucie gry (aż 23 gole). Na uwagę zasługuje okres pomiędzy 61 a 70 minutą. Jesienią lechici nie zdobyli wtedy żadnej bramki, wiosną strzelili w tym okresie meczów ligowych aż 6 goli. Poznaniacy najmniej skuteczni byli w pierwszych 20 minutach notując razem 8 trafień.

Gole dla Kolejorza strzeliło 15 różnych piłkarzy. Christian Gytkjaer wiosnę miał jeszcze lepszą niż jesień, Kamil Jóźwiak taką samą, ogromny postęp uczynił Jakub Moder, który jesienią nie miał w Ekstraklasie żadnej bramki, wiosną zdobył ich już 6. Wiosną rozstrzelali się także Dani Ramirez oraz Kamil Jóźwiak notując po 4 trafienia.

Najgorszym okresem dla Lecha Poznań był czas między 21 a 30 minutą spotkań. W tym czasie Kolejorz stracił aż 8 goli. Najrzadziej dał się natomiast zaskakiwać pomiędzy 51 a 60 minutą gry oraz po 81 minucie meczów. W tych okresach poznaniacy stracili po zaledwie 1 golu. Niestety bramka stracona przez lechitów po 81 minucie we Wrocławiu kosztowała ich również utratę zwycięstwa.

Lechowi Poznań w lidze 2019/2020 gola strzeliło 30 różnych piłkarzy. Najskuteczniejsi byli Łukasz Broź ze Śląska, Petr Schwarz z Rakowa oraz Filip Starzyński z Zagłębia notując przeciwko nam 2 trafienia. Poniżej pełne podsumowanie.