Na nich można by trafić

Już pojutrze po 12:00 Lech Poznań pozna swojego pierwszego rywala w I rundzie eliminacyjnej Ligi Europy 2020/2021. Po wczorajszej krótkiej liście klubów, których z różnych powodów dobrze byłoby uniknąć, dziś czas na krótką listę ekip, które najlepiej byłoby wylosować. Takich drużyn jest bardzo wiele.Pod względem piłkarskim nierozstawieni przeciwnicy w I rundzie kwalifikacyjnej nie są zbyt wymagający. W preeliminacjach wystąpią choćby ekipy z San Marino – La Florita i Tre Penne czy z Wysp Owczych – NSI Runavik oraz HB Torshavn. Lech nigdy nie grał z zespołami z tych państw, dlatego taka rywalizacja 27 sierpnia mogłaby być bardzo ciekawa jeśli oczywiście któryś z tych klubów przebrnąłby preeliminacje. Z interesujących kierunków w preeliminacjach jest jeszcze choćby UE Engordany z Andory, St Joseph’s z Gibraltaru czy walijskie Barry Town.

Wśród potencjalnych przeciwników Lecha Poznań jest wiele klubów, które grę w europejskich pucharach 2020/2021 zaczną w tej fazie co my i będą nierozstawione. Drużyn z którymi Kolejorz nie powinien mieć większych problemów na boisku jest sporo. Potencjalnym rywalem jest np. Paide Linnameeskond z Estonii, Bala Town z Walii, Valmieras z Litwy, RFS Riga z Łotwy czy FC Sirens z Malty. W tym gronie są kluby, które dotąd nie grały w eliminacjach europejskich pucharów.

Z pewnością Lech Poznań nie narzekałby gdyby po paru latach przerwy odwiedził niezbyt odległą Finlandię. Wśród potencjalnych przeciwników do wylosowania jest Inter Turku, Ilves Tampere i Honka Espoo. Honka to jedyny były rywal Kolejorza w europejskich pucharach, który 27 sierpnia ponownie może stanąć nam na drodze. Poziom futbolu w Finlandii nie jest zbyt wysoki, tym razem przewagi Finom nie dałby nawet rytm meczowy w którym znajdują się te 3 drużyny dzięki lidze toczącej się w systemie wiosna-jesień.

Poziom futbolu nie jest zbyt wysoki również w Mołdawii. Do wylosowania są anonimowe kluby w postaci Sfantul Gheorghe, Dinamo-Auto Tiraspol i Petrocub Hincesti. W momencie podania przez UEFA koszyków przed poniedziałkiowym losowanie (start o 12:00) lista potencjalnych rywali Lecha Poznań zmniejszy się do zaledwie kilku klubów.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 3

  1. J5 pisze:

    Te drużyny są do ogarnięcia nawet pod względem logistyki. Poziom sportowy jest rzeczywiście niemrawy, dobrze byłoby tak trafić jak napisała Redakcja. Lech ostatnio ma szczęście w losowaniach, choć nie zawsze potrafi je wykorzystać. W tych przypadkach raczej nie powinno być problemu

  2. Sp pisze:

    Dobrze trafić na mecz domowy. Pierwsze 2 rundy będą traktowane jako sparingi, dlatego dobrze by było nie ruszać się z Wielkopolski przed wyjazdem do dwóch sąsiednich nam województw, aż III runda będzie

  3. inowroclawianin pisze:

    Ja bym chciał kogoś spośród klubów Finlandii, Łotwy, Litwy, Estonii, Wysp Owczych, Andory.

Dodaj komentarz