Rozlosowano preeliminacje Ligi Europy

W niedzielę, 9 sierpnia po godzinie 13:00 w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie preeliminacji Ligi Europy nowego sezonu 2020/2021. Udział w tym losowaniu wzięło łącznie 16 klubów (8 rozstawionych i 8 nierozstawionych) z najsłabszych lig na Starym Kontynencie. Niektóre pary dotyczą Lecha Poznań.Preeliminacje odbędą się w czwartek, 20 sierpnia. Zwycięzcy par awansują do I rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy 2020/2021, która zostanie rozegrana w czwartek, 27 sierpnia. Losowanie tej fazy odbędzie się jutro o 13:00 i wtedy Lech Poznań pozna swojego rywala. Wcześniej o 12:00 dojdzie do kolejnego losowania eliminacji Ligi Mistrzów. Jeszcze dziś UEFA powinna podać koszyki jutrzejszych losowań.

Preeliminacje Ligi Europy 2020/2021:

Tre Penne (San Marino) – Gjilani (Kosowo)
Lincoln Red Imps (Gibraltar) – FC Prishtina (Kosowo)
Santa Coloma (Andora) – Iskra Danilovgrad (Czarnogóra)
UE Engordany (Andora) – Zeta Golubovci (Czarnogóra)
Glentoran Belfast (Irlandia Północna) – HB Torshavn (Wyspy Owcze)
St. Josephs (Gibraltar) – B36 Torshavn (Wyspy Owcze)
Coleraine (Irlandia Północna) – La Fiorita (San Marino)
NSI Runavik (Wyspy Owcze) – Barry Town (Walia)

Z tych par Kolejorza najbardziej na ten moment może interesować 5 par wymienionych poniżej. Któraś z nich może być w grupie Lecha Poznań wśród ekip nierozstawionych:

Coleraine (Irlandia Północna) – La Fiorita (San Marino)
Tre Penne (San Marino) – Gjilani (Kosowo)
NSI Runavik (Wyspy Owcze) – Barry Town (Walia)
Glentoran Belfast (Irlandia Północna) – HB Torshavn (Wyspy Owcze)
UE Engordany (Andora) – Zeta Golubovci (Czarnogóra)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <4 komentarze

 1. El Companero pisze:

  dwie drużyny z Irlandii Płn trafiły najlepiej, grają u siebie z drużynami z San Marino i Wysp Owczych, czyli awans murowany i pewnie na jedną z nich trafimy

 2. inowroclawianin pisze:

  Najlepiej któraś z ekip San Marino, Wysp Owczych lub Andory na początek.

 3. aaafyrtel pisze:

  cóż, po reformie reformy za rok i w piłce będzie europa dwóch prędkości, a przepraszam, nawet trzech… to jest przecież rasizm piłkarski w stanie czystym… respect (sic!)

 4. Pan T.Arhei pisze:

  Zawsze groźne zespoły z San Marino(wiadomo,włoski styl),nieustępliwi piłkarze z Wysp Owczych i francusko-hiszpańska mieszanka z Andory.W Europie już nie ma słabych drużyn,nie ma żartów:)
  Jak dostaną trzy dni urlopu w swoich firmach,bankach,restauracjach,”owczarniach” to mogą całkiem nieźle zamieszać w tych eliminacjach.