Timur Zhamaletdinov w FK Ufa

Kibice Kolejorza obawiający się czy aby Timur Zhamaletdinov nie wróci zaraz na Bułgarską i nie stanie się ponownie drugim napastnikiem mogą w końcu spać spokojnie. 23-letni zawodnik po powrocie do Rosji wreszcie znalazł sobie nowy klub, dlatego temat jego dalszej gry w Lechu Poznań jest zamknięty.Timur Zhamaletdinov został wypożyczony do Lecha Poznań zimą 2019 roku. Już w trakcie rundy wiosennej zapadła decyzja o jego powrocie do CSKA Moskwa. Nagle po sezonie 2018/2019 dyrektor sportowy Tomasz Rząsa zmienił zdanie obawiając się powtórki z sytuacji Elvira Koljicia przez co Rosjanin ponownie został wypożyczony.

Lech Poznań upierał się twierdząc, że jest do dobry zawodnik, kibice mieli zupełnie inne zdanie mając ponownie rację. W listopadzie 2019 roku zapadła decyzja o rezygnacji z usług piłkarza CSKA Moskwa, Timur Zhamaletdinov nie pojawiał się w już w kadrach meczowych Lecha Poznań, w styczniu 2020 klub był gotów zakończyć wypożyczenie 23-latka, który wziął udział w obozie Uralu Jekaterynburg.

Rosjanie ostatecznie nie dogadali się z CSKA w sprawie wypożyczenia Timura, napastnik wrócił do Lecha Poznań, gdzie próbował go odbudować trener Dariusz Żuraw. Mimo niezadowalających występów szkoleniowiec Kolejorza w sezonie 2020/2021 wciąż chciał pracować z tym napastnikiem. Lech Poznań w ostatnim czasie negocjował z CSKA Moskwa, rozmowy w sprawie pozyskania Zhamaletdinova trwały długo aż w końcu zakończyły się fiaskiem.

W środę, 12 sierpnia rosyjski napastnik przeszedł z CSKA Moskwa do FK Ufa przez co na Bułgarską już na pewno nie wróci. Timur Zhamaletdinov od wiosny 2019 roku rozegrał w seniorskim Kolejorzu łącznie 19 meczów (18 ligowych) w których strzelił 2 gole (1 w Ekstraklasie).

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <14 komentarzy

 1. Bryx03 pisze:

  Tak naprawdę był słabym piłkarzem, może nie tragicznym, ale jako N po prostu się nie nadawał.

 2. Wamp pisze:

  Że tak zacytuję.

  „W FK UFA ODBUDUJE SIĘ I NASTRZELA 15 BRAMEK”

  • Pawel1972 pisze:

   Możliwe. Na mnie facet sprawia wrażenie typa, który nie nadaje się do gry poza własnym krajem. Są tacy ludzie i tyle – wcześniej był u nas przecież Bärkroth, ten sam przypadek.

 3. Sapuaro pisze:

  Ufff.

 4. inowroclawianin pisze:

  No i dobrze, niech se radzi.

 5. 07 pisze:

  A teraz zostanie królem strzelców w lidze rosyjskiej…..

 6. Soku pisze:

  Do dzisiaj nie jestem w stanie stwierdzić, co takiego Żuraw widział w tym zawodniku i był do niego przywiązany niczym Jaś do Małgosi…

  • tolep pisze:

   Może by tak odrobinę zaufania do fachowości sztabu trenerskiego, który widział go kilka razy w tygodniu przez półtora roku?

  • Pawelinho pisze:

   Soku

   tego nie wiem nikt poza działem scoutingu i samym Żurawiem.

 7. Pawelinho pisze:

  Ufa(m), że jest to dobra decyzja, a tak poważnie piłkarz-zagadka bo poza długim nazwiskiem rosjanin niczym szczególnym się nie wyróżniał. Niby Zhamletdinov strzeli bodajże dwie bramki dla Lecha, ale i tak dobrze, że było to tylko i aż wypożyczenie.

  ps

  Mam pytanko kiedy ukaże się nowe wydanie „Na chłodno”?

 8. Tadeo pisze:

  Szkoda że Żuraw tak łatwo określił Tomczyka , a uparcie stawiał na Timura i Muchara. Jakie tego są efekty wszyscy widzimy. Kolejny raz kibice mieli rację. A tak z innej beczki .Co z sponsorem strategicznym , który wg
  słów kłamcy Klimczaka miał być przedstawiony do połowy sierpnia.O dziwo Legia jakoś z tym problemu nie miała, i znalazła potężnego sponsora.Stadion też od paru lat jest bez nazwy , co zresztą u Rutkowskich nie powinno dziwić.

  • Pawelinho pisze:

   Prawda jest taka, że w zasadzie Tomczyk w zasadzie niczym się wyróżniał nawet na tle Zhamaletdinova. Lepiej już, że w roli ewentualnego zmiennika Ishak’a ma być Szymczak niż blisko 22-letni Tomczyk. Bo jeśli teraz nie przeskoczył pewnego poziomu to lepiej, że odszedł niż jakby miał się męczyć w Lechu w roli wiecznego rezerwowego.

 9. smigol pisze:

  Niech wezmą też Muhara… Błagam!!!