Valmiera wygrywa w lidze, Lech nie wygrywa sparingu

W meczu 14. kolejki piłkarskiej Optibet Virsligi 2020, Valmiera FC pokonała na wyjeździe Spartaksa Jurmala 3:2 (2:2) i umocniła się na podium ligi łotewskiej. Dla pucharowego rywala Kolejorza było to 3 zwycięstwo z rzędu. Sam Lech Poznań w tajnym sparingu rozegranym w Opalenicy nie potrafił ograć niemieckiej drużyny Kickers Offenbach zaledwie remisując 1:1.

Pucharowy rywal Lecha wyszedł na prowadzenie w 11 minucie, by po 18 minutach przegrywać już 1:2. Kolejne gole zdobywał już tylko zespół z Valmiery, który ostatecznie wygrał na wyjeździe 3:2. Trafienie numer 13 i 14 w trwającym sezonie Optibet Virsligi zanotował lider klasyfikacji strzelców Toluwalase Emmanuel Arokodare, który dzisiejsze gole zdobył głową. Jednocześnie 2 bramki dla Spartaksa padły po błędach bramkarza Solohy, który przy trafieniu na 1:1 z rzutu wolnego nawet nie interweniował.

Valmiera FC po 14 kolejkach ligi łotewskiej toczącej się systemem wiosna-jesień zajmuje 3. miejsce w tabeli. Podopieczni Tamaza Pertii wywalczyli dotąd 24 punkty mając obecnie 5 oczek przewagi nad Spartaksem Jurmala, a także odpowiednio 10 i 15 punktów straty do wicelidera oraz lidera rozgrywek. Valmiera FC kolejne spotkanie rozegra w niedzielę, 16 sierpnia, o godzinie 17:00 czasu polskiego. Wtedy jej rywalem u siebie będzie FK Liepaja.

Z kolei w Opalenicy poznański Lech w tajnym sparingu zaledwie zremisował z grającym w niemieckiej lidze regionalnej klubem Kickers Offenbach 1:1 (1:0). Jedyną bramkę dla Kolejorza strzelił Mikael Ishak. Niemcy wyrównali zaraz po przerwie. Dariusz Żuraw utajnił to spotkanie, mecz nie był transmitowany także przez rywala, któremu nasz klub zabronił prowadzić transmisję na żywo.

14. kolejki Optibet Virsligi 2020, środa, 12 sierpnia, godz. 17:00 (18:00 czasu lokalnego)
FK Spartaks Jurmala – Valmiera FC 2:3 (2:2)
Bramki: 15.Belaković 17.Smith – 11 i 42.Arokodare 57.Skopenko
Żółte kartki: Bulvitis, Drogs – Punculs, Skopenko
Skład Valmiery: Soloha – Musolitin, Badmus, Celestine, Karklins – Jaunzems, Diagne, Skopenko (81.Balodis), Zaadem – Arokodare, Punculs.