Top 10 (06-12.08)

Top 10 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Cykl o nazwie „Top 10” ma za zadanie co tydzień w środę lub w czwartek wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: Bart do newsa: Chorwackie nieporozumienia

„Co ciekawe Lech wypożycza go aż na rok (mimo że VdH na rundę wiosenną 2021 ma być gotowy) i to z opcją pierwokupu. Czemu aż na rok i czemu z opcją wykupu? Czyżby klub nie wierzył w planowany powrót VdH do gry? Obawiają się że po tak poważnej kontuzji VdH nie wróci tak od razu do formy? W klubie aż tak mało wierzą w Bednarka? To po co w takim razie podpisywali z nim kontrakt? Bo jest z jedynie słusznej, prawilnej i koszernej agencji menedżerskiej – Fabryki Futbolu?

Co do pozostałych Chorwatów, zdecydowanie najgorzej wspominam Situma. Gówno grał, a miał pewny jeśli tylko nie był kontuzjowany. Uważam, że obecność Situma mocno zahamowała rozwój Kamila Jóźwiaka. Jóźwiak po powrocie z wypożyczenie mało grał bo Chorwacki synek trenera niesprawiedliwie zabierał mu miejsce w składzie. Co ciekawe, Jóźwiak w Kanadyjce zrobił liczby takie same jak Situm, choć na boisku spędził ponad 50 procent mniej czasu od Situma. Faworyzowanie chujowych rodaków to mój największy zarzut do Nenada Bjelicy. Czy to Situm, czy Kokalović, żaden z tych piłkarzy nie powinien w ogóle trafić do Lecha.”

Autor wpisu: J5 do newsa: 13216 minut młodzieżowców

„Mam nadzieję że zarząd nie palnie głupoty sprzedając kogoś z trójki Puchacz, Moder, Kamiński. Przykład Jóźwiaka pokazuje, że aby być kompletnym piłkarzem trzeba pomęczyć się trochę w Ekstraklasie, i pokazać skautom że wysoka forma nie jest jednorazowym wyskokiem. Jeśli ci zawodnicy utrzymają poziom i zrobią postępy, to mają szansę na debiut w reprezentacji i nawet szansę na szeroką kadrę na Euro. A w reprezentacji nie ma takiej szóstki/ ósemki potrafiącej oddać potężny, celny strzał z niemal każdej pozycji z dystansu, a i dobry lewy defensor i prawy skrzydłowy by się tam przydał. Jest szansa że czynnik finansowy ważny dla zarządu tych piłkarzy w Lechu na co najmniej rok zatrzyma.

Będzie to też ostatnia szansa na wyjazd dla Gumnego. Robert ma talent i jak jest zdrowy to wymiata. Zapowiada się zacięta rywalizacja na prawej obronie, która może mieć pozytywny wpływ na transfer Gumnego. Marchwiński, Skóraś i Szymczak powinni ciężko pracować i starać się walczyć o miejsce w podstawie. Wydaje się że przy obecnym składzie drużyny będą otrzymywać szansę gry, i dzięki temu będą mieli okazję na to aby pokazać się trenerowi który lubi stawiać na wychowanków. A może jeszcze jakiś młody piłkarzy dostanie szansę debiutu w Lechu? Wydaje się że stawianie na młodzież to mądrą opcja, musi być jednak równie mądrze realizowana. Chociaż tak jak w ubiegłym sezonie, tym bardziej że Żuraw ciężko pracował nad młodymi, i pomimo paru błędów wyciągał wnioski potrafiąc na rundę finałową zestawić już niemal idealną jedenastkę w której paru młodych piłkarzy było wiodącymi zawodnikami w drużynie Oby tak było w nadchodzącym sezonie.”

Autor wpisu: Przemo33 do newsa: Bartosz Mrozek pozostał w GKS-ie Katowice

„A dla mnie ta decyzja nie jest do końca dobra. Zaraz wytłumaczę dlaczego. Nie rozumiem całego podejścia do sprawy w kwestii rywala dla Harta. Widział trener ,jak również Rząsa, że młody Mrozek zbiera dobre opinie i gra nieźle na wypożyczeniu. Więc po co sprowadzili Bednarka, który nie jest i nie był wcześniej jakimś kozakiem? Rozumiem, gdyby na papierze był to jakiś na prawdę bardzo dobry bramkarz, z doświadczeniem i dużymi umiejętnościami. Ale Bednarek zagrał tylko kilkanaście meczów w lidze holenderskiej, a przez 2 lata bronił w zespole zaplecza tej ligi. Nie skreślam gościa, ale ten transfer jest dziwny i ciężko go wytłumaczyć. Oczywiście, mogę się mylić i okaże się, że Bednarek to niezły bramkarz, nawet lepszy od Harta, ale wcale tak nie musi być. Dlatego nie rozumiem, czemu przyszedł Bednarek, zamiast Mrozka. To młody powinien dostać prawdziwą szansę, w obliczu kontuzji Harta mógłby się na prawdę wykazać i pokazać, co potrafi, czy faktycznie nadaje się do gry w Lechu. Jak tak będziemy tylko sprzedawać i wysyłać młodych bramkarzy na wypożyczenia, to żaden nigdy nie dostanie szansy choćby debiutu i pokazania się. Ja wiem – zaraz ktoś mi powie, że na szansę trzeba zasłużyć, z tym się w pełni zgadzam, ale czy dobra gra nie wystarczy do otrzymania szansy? Moim zdaniem to Mrozek mógłby jak najbardziej dostać szansę w tym sezonie i rywalizować o miejsce w składzie. Jedyny plus jest taki, że znowu będzie grał w klubie, gdzie będzie miał pewne miejsce w składzie i mógł się dalej rozwijać. Ale i tak szkoda, że nie będzie grał z powrotem u nas.”

Autor wpisu: 100h2o do newsa: Różny sezon wychowanków za granicą

„Jak widać Southampton ma dobry skauting bo wzięli Bednarka nie tak tanio z Kolejorza i jak widać po minutach meczowych, ostatnio bardzo pozytywnych komentarzach (gdzie wręcz uznawano Bednarka za jednego z najlepszych na boisku) trafili w dychę. Zresztą to jedyny Z POLA gracz Polak grający w Premier League nie ogony a regularnie. Co zresztą nie zdarzyło się NIGDY w historii polskiego piłkarstwa (Deyna-ogony, Nowak-ogony, Grosicki- 2 liga) reszta grania to bramkarze. A piszę o skautingu Southampton, bo PONOĆ Southampton mocno zainteresowane Jóżwiakiem.

Ciekawe też czy Kędziora zostanie w Dynamie bo mówiło się że klub szuka oszczędności i chce zrezygnować z Kendziego. Kownacki już w Sampdorii jechał po rynnie bez trzymanki w dół więc… nie zaskoczenie i chyba ” z tej mąki chleba nie będzie”. Co do Kamyka kibole mają o nim swoje zdanie i jakby w Bundeslidze to potwierdza. Ot taki „słabo-silny” obrońca ( jakim był zresztą grając w Lechu). Linetty – Karolowi wręcz przydałoby się zmienienie otoczenia Sampdoria już chyba Karolowi „się opatrzyła”. Mam nadzieję że zmieni klub na jakikolwiek w najwyższej lidze rozgrywkowej ( obojętnie gdzie). Kobacki co najwyżej będzie się gdzieś tam pętał. Ciekawe jak poradzi sobie Bejger, bo ja „kariery” Bielika nie nazywam żadną karierą skoro Arsenal go nie chce, a latka lecą.”

Autor wpisu: John do newsa: Śmietnik Kibica

„Tylko bez paniki, jeszcze żaden z zapowiadanych transferów nie doszedł do skutku, nie wiadomo kim będą ci zawodnicy. Jeden jest uznawany za kozaka, choć nikt go nie widział w przynajmniej kilku meczach, tylko YouTube, drugi szrot,szrot bo rezerwowy, ale wcześniej 2 sezony grał, widział go ktoś? Raczej nikt. To samo ten Sykora? Nie wiadomo czy w ogóle by się sprawdził w Lechu,20 bramek w lidze w 130 spotkaniach, w tym 9 w ostatnim sezonie, ale kozak. Nie jeden miał już być kozakiem,na papierze. Kto liczył tak mocno, na Puchacza, Kamińskiego czy Modera, żodyn. Jeden zaliczył dwa spadki. Kamiński w rezerwach kilka spotkań zagrał, a Moder szału w Odrze nie robił, jak już był w Lechu,to grając w rezerwach się nawet nie wyróżniał. Wszystko wyjdzie w praniu. Jakoś w Lechu nikogo nowego nie widać ostatnio, gdyby wszystko było prawdą, kadra byłaby skompletowana, a Jóźwiak za granicą.”

Autor wpisu: ShaggyPMI do newsa: Volodymyr Kostevych od stycznia w Dynamie Kijów

„Mam mieszane odczucia co do tego zawodnika. Zapowiadał się naprawdę wyśmienicie, może nie aż tak dobrze jak Barry Douglas ale na pewno na poziomie Kadara. Niestety po świetnym początku w Lechu przyszedł czas posuchy i ewidentnie dostosowywał się poziomem do całej słabo grającej drużyny. Nie zrobił kroku na przód, nie rozwinął się a wręcz czasami był jednym ze słabszych w drużynie Z jednej strony szkoda się z nim rozstawać bo mamy bardzo wąską kadrę, z drugiej Kostek już się nie rozwinie, nie będzie lepszym graczem, więc może warto spróbować dać szansę komuś młodszemu?”

Autor wpisu: J5 do newsa: Volodymyr Kostevych od stycznia w Dynamie Kijów

„Kostewycz to kontrowersyjny piłkarz. Miał zadatki na dobrego lewego defensora, ale spoczął na laurach, i z upływem czasu jego gra na boku obrony odbiegała od tej na początku jego przygody z Lechem. Z czasem nasi rywale bezlitośnie atakowali stroną Kostewycza, wiedząc że albo będzie krył na radar, albo się spóźni albo da się ograć. Kosta przeplatał jeden dobry mecz na cztery słabe. Jego walory ofensywne niwelowała bardzo słaba jakość dośrodkowania, i z czasem Tymek Puchacz zaczął wygryzać Wołodymyra że składu, aż posadził go na ławkę będąc lepszym zarówno w obronie, jak i w ofensywie. W Lechu żadnego postępu Kostewycz już by nie zrobi, i zmiana otoczenia będzie dobra zarówno dla Lecha, jak i dla niego i dalszej jego kariery. Za co najmniej trzy lata gry dla Lecha dziękujemy, i życzymy samych sukcesów na jego drodze w barwach Dynama Kijów. Być może już od lata. Powodzenia.”

Autor wpisu: Grimmy do newsa: Bartosz Mrozek pozostał w GKS-ie Katowice

„Bo tym oto sposobem, zamiast jednego młodego bramkarza, będziemy w II lidze ogrywać dwóch młodych bramkarzy – Mrozka i Bąkowskiego. A że w klubie bardziej liczą na Bąkowskiego, to jeśli któryś z tej dwójki ma bliżej do zajęcia miejsca w bramce Lecha, to jest ten drugi. No chyba, że dojdzie do eskplozji talentu Bartosza Mrozka. Mnie osobiście jest trochę szkoda Bartka, bo bardzo wierzę w tego chłopaka. Myślę, że pozycja bramkarza jest bardzo specyfczna, zupełnie inna niż te z pola i wprowadzanie młodych juniorów do seniorskiej piłki odbywa się na innych zasadach. Tu najważniejsze są cierpliwość i zaufanie. Jeśli wierzysz w młodego chłopaka, to musisz dać mu szansę i stawiać na niego nawet pomimo początkowych trudności. Jakoś do notorycznych błędów i obcinek Holendra w klubie mieli anielską cierpliwość. W Lechu potrzeba fachowca od bramkarzy na miarę Dowhania z Legii. Nie wierzę, że w Lechu nie ma talentów bramkarskich, po prostu musi się z nimi pracować, skoro na wszystkich innych pozycjach dobrzy młodzi piłkarze nam wyrastają jak grzyby po deszczu, a bramkarza nawet takiego powyżej średniej ligowej nie potrafiliśmy sobie wychować przez wszystkie te lata funkcjonowania akademii.”

Autor wpisu: Jacek_komentuje do newsa: Marko Maloca w Lechu Poznań

„Trudno coś o nim powiedzieć, bo nikt go ostatnio widział (nie było gdzie). Z drugiej strony te artykuły sprzed roku o zainteresowaniu Tottenhamu… No nic – może ręcznik, może przyzwoity bramkarz, a może coś pomiędzy.
Sceptykom przypominam, że po pierwszych meczach Stipicy w Pogoni niektórzy czekali, aż nasz skauting też wynajdzie taką perełkę bez nazwiska. No to znaleźli :). A nieco poważniej: sam fakt, że jest tej samej narodowości co Muhar nie ma nic do rzeczy. Jak każdemu nowemu życzę mu powodzenia i rozwoju piłkarskiego. Obu okazał się na tyle dobry, żeby trwale posadzić na ławie VDH – nawet po powrocie do zdrowia.”

Autor wpisu: Acemont do newsa: Ostatni sezon pucharowej reformy

„Zostać mistrzem i spaść z eliminacji LM do el.LE. Innej opcji nie ma, no chyba, że Ekstraklasa tak by awansowała w rankingu, że wicemistrz lub zdobywca pucharu zaczynałby od el.LE, ale na to się nie zanosi w najbliższych latach. Pozostali polscy pucharowicze będą teraz zaczynać od I rundy LE2. Do LE będzie dostać się prawie tak trudno jak do dzisiejszej LM, zostanie też pomniejszona do 32 zespołów. Właściwie zostając mistrzem i mając przyzwoity współczynnik droga do fazy grupowej LE2 będzie bardzo ułatwiona, bo przechodząc 1 rundę w el.LM (tę rundę trzeba przejść, bo gdy się w niej odpadnie, to już całkiem się odpada z pucharów, nie spada się do el.LE), można potem przegrać 2 dwumecze, a i tak jeszcze pozostać w grze o LE2, czy nawet dostać się bezpośrednio do fazy grupowej odpadając w IV rundzie el.LE. Pieniądze w LE2 mają być takie same lub podobne jak obecnie w LE, a w LE jak teraz w LM, więc będzie więcej torciku do podziału dla europejskiego planktonu, którym jesteśmy.”

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. ShaggyPMI pisze:

    Dziękuję redakcjo za wyróżnienie 🙂
    Ciężko mi było przez ostatni rok, czułem duże zniesmaczenie tym co się dzieje w Lechu jednak trzeba pochwalić tych ludzi którzy pięknie wycisnęli maksimum z zeszłego sezonu
    No i znów jest jakiś większy optymizm, znów czuje to samo, coroczne podekscytowanie nowym sezonem, znow żyje tym klubem to wtedy i chetniej jest mi udzielać się na forum 🙂
    Obym się nie zawiódł jak na jesieni zeszłego roku