Lech w raporcie PZPN. Fatalny poziom organizacji meczów

W piątek, 14 sierpnia równo tydzień przed startem ligowych rozgrywek 2020/2021 Polski Związek Piłki Nożnej opublikował coroczny raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej szczebla centralnego w naszym kraju za sezon 2019/2020. Raport zawiera dużo danych z rozgrywek Ekstraklasy w tym również na temat samego Lecha Poznań. Nasz klub w raporcie za zeszłe rozgrywki ligowe wypadł wręcz tragicznie, gorsza była tylko Wisła Płock grająca na przestarzałym obiekcie.Raport publikowany przez centralę od 7 lat przed każdym nowym sezonem tradycyjnie powstał na podstawie danych z raportów delegatów meczowych PZPN. Raport za zeszły sezon 2019/2020 opublikowany dzisiaj został przygotowany przez Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN.

W raporcie oczywiście uwzględniony jest Lech Poznań, który zajmuje w nim różne miejsca w zależności od kategorii. Kolejorz przeważnie znajdował się w dolnej ósemce poszczególnych kategorii co jest o niebo gorszym wynikiem niż 12 miesięcy temu. W porównaniu z poprzednim raportem w 16 z 23 kategorii nasz klub pogorszył się. Najwyraźniej w dół poszedł poziom stewardingu (z 3 na 15. miejsce) oraz mocno pogorszyły się ciągi komunikacyjne na stadionie (spadek z 3. pozycji na 11).

W sezonie 2019/2020 w porównaniu z jeszcze zeszłymi rozgrywkami ligowymi Lech Poznań poprawił się w raptem 5 kategoriach i w 2 kategoriach nie zmienił swojego miejsca. W ostatnich 12 miesiącach minimalnej poprawie uległy parkingi dla kibiców, polityka informacyjna klubu, organizacja wejścia kibiców gości, proaktywność stewardów i poziom służb medycznych.

Kolejorz znalazł się na podium tylko w 2 kategoriach. Lepiej mecze niż u nas ogląda się tylko we Wrocławiu i w Gdańsku, a lepszą politykę informacyjną od Lecha Poznań ma jedynie Lechia Gdańsk i Legia Warszawa. Dane z raportu PZPN są dla naszego klubu druzgocące. W ogólnej ocenie poziomu organizacji meczów Kolejorz wypadł fatalnie, zajął 15. miejsce, gorsza była jedynie Wisła Płock grająca na starym stadionie.

Lech Poznań w sezonie 2019/2020 słabiej organizował mecze nawet od Pogoni Szczecin czy od Rakowa Częstochowa, który w roli gospodarza występuje w Bełchatowie. W zeszłych rozgrywkach PKO Ekstraklasy najwyższe noty od delegatów dostawała Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk i Wisła Kraków. W wielu kategoriach wysoko był Górnik Zabrze, Korona Kielce czy Śląsk Wrocław.

Poniżej Lechowe podsumowanie raportu Polskiego Związku Piłki Nożnej za zeszły sezon 2019/2020. Kto chce przejrzeć cały, najnowszy raport PZPN-u za ubiegłe rozgrywki Ekstraklasy może zrobić to klikając -> TUTAJParkingi dla kibiców
Lechia, Śląsk, Jagiellonia
4. Lech (5,00) – awans z 5. miejsca

Parkingi (kluby, oficjele PZPN)
Lechia, Śląsk, Jagiellonia
5. Lech (5,07) – spadek z 3. miejsca

Infrastruktura dla kibiców niepełnosprawnych
Śląsk, Legia, Górnik
7. Lech (4,85) – spadek z 4. miejsca

Punkty depozytowe
Górnik, Śląsk, Jagiellonia
11. Lech (4,46) – spadek z 7. miejsca

Ciągi komunikacyjne
Śląsk, Jagiellonia, Lechia
11. Lech (4,62) – spadek z 3. miejsca

Wyjścia bezpieczeństwa
Piast, Korona, Wisła
8. Lech (4,69) – spadek z 3. miejsca

Punkty gastronomiczne
Lechia, Śląsk, Górnik
7. Lech (5,04) – spadek z 5. miejsca

Stanowisko dowodzenia
Lechia, Śląsk, Wisła
6. Lech (5,00)

Warunki pracy mediów
Lechia, Śląsk, Wisła
6. Lech (5,00) – spadek z 2. miejsca

Toalety
Śląsk, Lechia, Górnik
8. Lech (4,96) – spadek z 7. miejsca

Warunki oglądania meczów
Lechia, Śląsk, Lech
3. Lech (5,23)

Stan murawy
Śląsk, Lechia, Pogoń
12. Lech (4,44) – spadek z 11. miejsca

Polityka informacyjna klubów
Legia, Lechia, Lech
3. Lech (5,08) – awans z 4. miejsca

Organizacja wejścia kibiców gospodarzy
Górnik, Śląsk, Lechia
5. Lech (5,08) – spadek z 3. miejsca

Organizacja wejścia kibiców gości
Jagiellonia, Górnik, Śląsk
5. Lech (5,00) – awans z 6. miejsca

Proaktywność stewardów
Korona, Lechia, Piast
6. Lech (4,85) – awans z 7. miejsca

System stewardingu
Jagiellonia, Lechia, Legia
15. Lech (4,08) – spadek z 3. miejsca

Służby medyczne
Górnik, Piast, Korona
10. Lech (4,77) – awans z 13. miejsca

Obsługa kibiców niepełnosprawnych
Piast, Wisła, Jagiellonia
4. Lech (5,00) – spadek z 1. miejsca

Współpraca podmiotów zaangażowanych w organizację meczów (policja, straż, organizator, służby medyczne)
Jagiellonia, Górnik, Korona
10. Lech (4,92) – spadek z 5. miejsca

Praca kierownika ds. bezpieczeństwa (w Kolejorzu Henryk Szlachetka)
Jagiellonia, Wisła, Górnik
13. Lech (4,54) – spadek z 10. miejsca

Spiker meczowy (w Kolejorzu Grzegorz Surdyk)
Pogoń, Cracovia, Piast
13. Lech (4,62) – spadek z 11. miejsca

Organizacja meczów
Jagiellonia, Lechia, Wisła
15. Lech (4,08) – spadek z 11. miejsca

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <12 komentarzy

 1. Lolo pisze:

  Tylko pogratulować. Czego się Pietrek z Lolkiem chwycą to spie…ą. Taki klub, tacy kibice. Wyobraźcie sobie gdyby oni prowadzili skisłe gdzie naprawdę nie ma pieniędzy

 2. Tadeo pisze:

  Jacy właściciele, taka organizacja w klubie.Jak mogło być inaczej skoro klubem zajmują się ludzie kompletnie nie mający pojęcia o prowadzeniu takiego klubu jakim jest Lech Poznań. W klubie gdzie prezesem i najwięcej do powiedzenia ma księgowy, który niejednokrotnie okazał się zwykłym kłamcą. Nie pierwszy i nie ostatni raz Ci ludzie skompromitowali nasz klub na oczach całej Polski.

  • tolep pisze:

   Ci ludzie stworzyli ten klub od zera organizacyjnie, człeniu, poza tym daj się leczyć.

   • Siodmy majster pisze:

    @tolep-Tobie oczywiście wszystko pasuje . Jak zawsze .Choćby nie wiem co te pajace zrobiły , Ty zawsze ich obronisz.Usprawiedliwisz każdą kompromitację . W dodatku jesteś chamski wobec starszego kibica , któremu możesz mówić PROSZĘ PANA .Kiedy ON kibicował Kolejorzowi to Ciebie nie tylko ,że nie było na świecie , co najpewniej nie znali się nawet Twoi rodzice .
    I co oni stworzyli od zera ? No kuźwa popękały mi zajady ze śmiechu !!!

 3. Grossadmiral pisze:

  Co jak co ale kogo to obchodzi jak sobie pzpn punktuje większą wartość ma ankieta kibiców którzy chodzą na mecze i mogą stwierdzić co jest złe i do poprawy zresztą 3/4 to dyrdymały do oceny na które nikt nie zwraca uwagi albo mało kto. Tak więc też nie rozumiem kolegów powyżej którzy nie mogli się powstrzymać od wbicia szpileczki w zarząd z okazji oceny pzpn bo czy jak idziecie na mecz to wam żle i czy teraz nie bedziecie chodzic bo wyszlo ze jest srednia organizacja?;d nie szukajmy dziury w całym że komuś Surdyk nie podoba albo jedzenie nie takie jak sie nie podoba to nie korzystasz idzisz na mecz a nie na kolacje i też mnie srednio interesuje że komus z canal + czy innej gazety lepiej czy gorzej sie pracuje

 4. 100h2o pisze:

  Przyznam nie chce mi się czytać tego tasiemca PZPNu na „Łączy nas piłka” – chyba najgorszym portalu piszącym o piłce nożnej gdzie nie dowiecie się niczego a danych brak nagminnie.
  Wystarczy wpisać nazwisko np:Norbert Pacławski i spróbować czegoś się dowiedzieć o graczu. Dowiecie się „aż” że to.. zawodnika Lecha Poznań. I w rubryce „strzelone bramki” wyczytacie liczbę 99 ale komu, gdzie kiedy.. zapomnijcie bo nie ma takich danych. A Norbert Paclawski to obiecujący junior i stały reprezentant w kategoriach U-15 I U-16. Że nie powiem o info na tej ich stronie na temat Jakuba Modera. I oni cokolwiek oceniają? No jaja jak berety ! Chyba że cyferki z miejscami losuje sierotka z kapelusza a Panowie w tym czasie wala wódę. O to wtedy rozumiem te „natchnione oceny” !

 5. 100h2o pisze:

  I jestem pewien że gdyby Legła nie popstrykała się z Bońkiem to „klozetowa” miałaby miejsca w każdej kategorii od 1-3. A tak dupa Jasiu.

 6. janusz.futbolu pisze:

  Tak naprawde raport chyba jest z dupy. Co sie moglo pogorszyc w ciagach komunikacyjnych ze spadlismy o jedno miejsce?
  No chyba ze gdzies sie polepszylo a u nas nic sie nie zmienilo to rozumiem.
  Uwazam ze naglosnienie jest fatalne, kwalifikuje nas na ostatnie miejsce, lepiej by go nie bylo wcale. To co mowi spiker w czasie meczu jest kompletnie niezrozumiale.
  Fatalna jest tez gastronomia. Oczywiscie prawdziwi kibice nie przychodza po kielbaski, ale janusze futbolu chcieliby miec mozliwosc zjedzenia czegokolwiek co ma smak i niekoniecznie jest twarde jak podeszwa buta….

 7. 07 pisze:

  Wiele można poprawić

 8. Michu73 pisze:

  Znacie moją opinie na temat naszego managementu, ale w kwestii organizacji meczów całkowicie zgadzam się z opinia, ze raport jest z tzw. dupy wzięty. Odwiedzam regularnie kilka stadionów w sezonie, jak mogę, jestem tez na naszych meczach i mogę powiedzieć, ze organizacja meczów na Bułgarskiej to najwyższy poziom w naszej eklapie. Może opinia nieco zawyżona, wiadomo mój klub to KOLEJORZ, ale naprawdę kogoś niezle pojebalo z tymi ocenami.

 9. ArekCesar pisze:

  Bzdury z dupy.
  Powiem, że niektóre rzeczy się nawet poprawiły jak murawa czy jedzenie.
  Z tego co jest słabe to właśnie nagłośnienie, słabo chodzi net na meczach i trochę w kiblach mogło by być więcej środków na mycia i wycierania.
  Ale ogólnie reszta bez zastrzeżeń.

 10. bezjimienny pisze:

  Ja tam różnicy nie odczułem, czy wiadomo co jest przyczyną tych spadków?