Warto wiedzieć: Odra – Lech (15.08.2020)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu dzień przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Odra Opole – Lech Poznań (15.08.2020):

O polepszenie bilansu – Lech zagrał dotąd z Odrą 32 razy. Jutro Kolejorz powalczy o 10 zwycięstwo i o polepszenie niekorzystnego bilansu 9-6-17, gole: 25:41.

Jedna wygrana w Opolu – Lech wygrał w Opolu raptem raz i to podczas pierwszej rywalizacji z tym klubem. Lechici triumfowali nad Odrą w Opolu w 1953 roku (4:2). Poznaniacy nie pokonali Odry od 15 wyjazdowych spotkań.

Mecz po 18 latach – Lech Poznań ostatni raz rywalizował z Odrą w 2002 roku. Oba zespoły spotkały się wtedy w II-lidze (dzisiejszej I-lidze).

Pierwsza pucharowa rywalizacja – Mimo bogatej pucharowej historii Lech jeszcze nigdy nie grał z Odrą w Pucharze Polski.

Obie drużyny po jednym sparingu – Tego lata obie drużyny zdążyły rozegrać po jednym sparingu. Lech zremisował z Kickers Offenbach 1:1 natomiast Odra pokonała Górnika Polkowice 1:0.

Sentymentalny powrót – W sobotę sentymentalny powrót do Opola czeka Dariusza Żurawia. Obecny szkoleniowiec Kolejorza pracował z Odrą w latach 2012-2013 prowadząc ten zespół w 18 spotkaniach.

Odra ciekawym rywalem – Mecz z Odrą to dobry moment, aby wspomnieć o jednej rzeczy. 20 maja 1973 roku w Poznaniu nasz klub zaliczył jedną z najwyższych frekwencji w historii. Mecz Lech – Odra rozegrany na starym obiekcie Warty im. Szyca obejrzało około 60 tysięcy ludzi.

Przegrywający odpada – Zespól, który jutro przegra od razu odpada z rozgrywek, dlatego Lech nie może sobie pozwolić na potknięcie. Zwycięzca awansuje do 1/16 Pucharu Polski, która odbędzie się pod koniec października.

Dziewięć kolejnych awansów – Kolejorz w 13 rywalizacjach w 1/32 finału Pucharu Polski wygrał 9 razy. Zaliczył 9 kolejnych awansów do 1/16 pucharu krajowego.

11 meczów bez porażki – Lech Poznań w regulaminowym czasie nie przegrał już od 11 spotkań (10 ligowych). Kolejorz ostatni raz poległ 30 maja.

Mecz w Polsacie – Mecz Odra – Lech, który zacznie się w sobotę o 20:30 będzie można obejrzeć na Polsacie Sport.

Jarzębak rozjemcą – Sobotni mecz poprowadzi bardzo doświadczony 46-letni sędzia. Sebastian Jarzębak z Bytomia w zeszłych rozgrywkach był arbitrem naszego spotkania w Boguchwale wygranego 2:0.

Lech jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w sobotę wieczorem będzie Kolejorz. Średni kurs na wygraną Lecha wynosi 1.40, na remis 4.90 a na triumf Odry 6.40.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <2 komentarze

  1. janusz.futbolu pisze:

    Oby inauguracja sezonu nie była kompromitacją..

  2. Garcia pisze:

    Jeśli ktoś nie ma Polsatu Sport , polecam obejrzeć na ipli , cena 5 zł