Nasz rywal: Odra Opole

Już o godzinie 20:30 poznański Lech rozpocznie nowy sezon 2020/2021. Kolejorz zacznie go od rywalizacji z Odrą Opole z którą nie grał od 18 lat i która zawsze miała na nas patent. Raptem 9 wygranych w 32 meczach i tylko jedno zwycięstwo w Opolu w 1953 roku mówi wszystko. Dziś na potknięcie nie ma miejsca, Kolejorz nie może pozwolić Odrze polepszyć i tak dobrego dla niej bilansu.Sobotni mecz Pucharu Polski cieszy się w Opolu dużym zainteresowaniem miejscowych kibiców. Na stadionie zjawi się ponad 1000 osób co nie było regułą w poprzednich rozgrywkach ligowych. W końcówce sezonu 2020/2021 ekipa Odry zdołała zrealizować cel jakim było utrzymanie się na zapleczu Ekstraklasy. Podopieczni Dietmara Brehmera szczególnie dobrze punktowali u siebie, regularnie wygrywali pokonując m.in. Wartę Poznań i nie przegrali od 5 spotkań.

Odra podobnie jak Lech – zdążyła tego lata rozegrać jeden mecz kontrolny w którym pokonała Górnika Polkowice 1:0. Przed spotkaniem z poznaniakami ciężko jest poznać sytuację kadrową w ekipie rywala czy nastroje w drużynie przeciwnika. Klubowe media Odry działają bardzo słabo, na stronie I-ligowca nie ma na razie nic o meczu, więcej jest na profilu facebook’owym, który przypomina m.in. historię gier z Kolejorzem.

Na witrynie Radia Opole – radio.opole.pl wypowiedział się za to analityk przeciwnika. – „W meczu z Lechem chcemy wykorzystywać środkowych pomocników przy budowaniu ataku pozycyjnego. Będziemy chcieli wykorzystać moc naszych napastników i moc naszych stałych fragmentów gry.” – zdradził Łukasz Cebula.

Głos na temat rywalizacji z Lechem Poznań, pierwszej od 18 lat, zabrał także prezes Odry Opole. – „Na taki mecz czeka się czasami kilkanaście lat, dla nas to jest fantastyczna konfrontacja i mecz o stawkę. Na pewno ten mecz jest dla nas bardzo ważny i potraktujemy go na 150 procent.” – powiedział prezes „niebiesko-czerwonych” na radio.opole.pl.

Wieczorem o awansie do 1/16 finału Pucharu Polski decyduje tylko jeden mecz, dlatego Lech Poznań chcąc uniknąć kompromitacji musi po raz 2 w historii wygrać w Opolu i zdobyć stadion Odry pierwszy raz od 1953 roku. Średni kurs u bukmacherów na zwycięstwo Kolejorza wynosi tylko 1.40. Spotkanie 13 klubu I-ligi z wicemistrzem Polski pokaże na żywo Polsat Sport.

Lech Poznań udał się do Opola już wczoraj, wizyta na obiekcie Dariusza Żurawia będzie szczególna dla Dariusza Żurawia (trener Odry w latach 2012-2013) oraz dla Jakuba Modera. To właśnie w tym klubie 20-latek stawiał swoje pierwsze poważne kroki w seniorskim futbolu występując w Odrze w sezonie 2018/2019 w ramach rocznego wypożyczenia.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <