Przerwana passa Valmiery. Najlepszy strzelec odsunięty

W meczu 15. kolejki piłkarskiej Optibet Virsligi 2020, Valmiera FC tylko zremisowała u siebie FK Liepaja 1:1 (1:0). Pucharowy rywal Lecha Poznań przerwał dzisiaj passę 3 kolejnych wygranych tracąc gola i 2 cenne punkty w 4 minucie doliczonego czasu gry.

W dzisiejszym meczu nie zagrał 20-letni Nigeryjczyk, Toluwalase Emmanuel Arokodare (14 goli), który według Łotyszy chce uciec do Anderlechtu Bruksela mimo obowiązującej umowy.

Valmiera FC po 15 kolejkach ligi łotewskiej toczącej się systemem wiosna-jesień zajmuje 3. miejsce w tabeli. Podopieczni Tamaza Pertii wywalczyli dotąd 25 punktów mając obecnie 5 oczek przewagi nad FK Ventspils, a także odpowiednio 9 i 14 punktów straty do wicelidera oraz lidera rozgrywek, którzy rozegrali jeden mecz mniej. Valmiera FC kolejne spotkanie rozegra w niedzielę, 23 sierpnia, o godzinie 17:00 czasu polskiego. Wtedy jej rywalem ponownie u siebie będzie FK Jelgava.

Przypomnijmy, że znani są już sędziowie spotkania Lech Poznań – Valmiera FC. Mecz w czwartek, 27 sierpnia, o godzinie 21:00 poprowadzi Czech, Ondrej Pechanec. Na liniach będą asystować jemu inni Czesi – Jiri Molacek oraz Jakub Hrabovsky. Sędzią technicznym będzie natomiast Ondrej Berka. Spotkanie pokaże Polsat Sport oraz otwarty Superpolsat.

15. kolejka Optibet Virsligi 2020, niedziela, 16 sierpnia, godz. 17:00 (18:00 czasu lokalnego)
Valmiera FC – FK Liepaja 1:1 (1:0)
Bramki: 31.Punculs – 90.Teijo
Żółte kartki: Diagne, Celestine – Dodo, Teijo, Jurkovskis
Skład Valmiery: Soloha – Musolitin, Badmus, Celestine, Karklins – Jaunzems, Diagne, Zaadem (76.Balodis), Teixeria (83.Silagadze) – Skopenko (63.Liepa), Punculs.

Skrót środowego meczu Spartaks – Valmiera 2:3