Bardzo krótkie przygotowania ekstraklasowiczów

Już w piątek, 21 sierpnia, o godzinie 18:00 meczem Zagłębie Lubin – Lech Poznań zostanie zainaugurowany nowy sezon 2020/2021 piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Po 33 dniach od zakończenia rozgrywek 2019/2020 polscy ligowcy wrócą do rywalizacji wchodząc w nowy sezon Ekstraklasy praktycznie z marszu. Są kluby, które przed startem nie rozegrały żadnego sparingu.Koronawirus mocno wywrócił piłkarski kalendarz, urlopy w całej Ekstraklasie były bardzo krótkie tak samo jak przygotowania. Tego lata nie informowaliśmy na KKSLECH.com o wynikach rywali Lecha Poznań w meczach kontrolnych. Są kluby, które przed startem sezonu 2020/2021 nie rozegrały żadnego sparingu. Do takich drużyn zalicza się Lechia Gdańsk, która musiała zakończyć obóz z powodu wykrycia koronawirusa w zespole, Śląsk Wrocław, Warta Poznań, Wisła Płock oraz Legia Warszawa, którą już jutro czeka mecz w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów.

Większość ekip latem rozegrało po jednym spotkaniu towarzyskim. W tym gronie jest Lech Poznań, który jako jedyny rywalizował z zagranicznym przeciwnikiem. Dla wielu ekstraklasowiczów dobrym testem przed ligą były mecze 1/32 finału Pucharu Polski, ale nie wszyscy zdążyli już zagrać. Przykładowo Lechia Gdańsk zaprezentuje się dopiero w środę, za to pojedynek Pogoni Szczecin w której także znaleziono koronawirusa został przełożony na termin nieokreślony.

Tego lata najwięcej sparingów rozegrał Raków Częstochowa (3 spotkania). Po 2 mecze towarzyskie zanotowała Jagiellonia Białystok, której nie ma już w Pucharze Polski, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Stal Mielec i Wisła Kraków. Zespół „Białej Gwiazdy” formy z gier kontrolnych nie przełożył na krajowy puchar. Wiślacy pokonali Podbeskidzie 1:0, wygrali ze Stalą 4:2, później oba te kluby przebrnęły 1/32 finału Pucharu Polski, krakowianie odpadli z III-ligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

W przerwie letniej ekstraklasowicze rozgrywali sparingi tylko z zespołami przebadanymi na obecność koronawirusa i mającymi podobny reżim sanitarny. Od piątku, od początku sezonu 2020/2021 w PKO Ekstraklasie będą obowiązywały podobne regulacje, a także obostrzenia jak w końcówce rozgrywek 2019/2020. Między innymi rezerwowi zawodnicy wciąż będą siedzieć na ławkach w maseczkach, na stadionach wciąż będzie mogła pracować ograniczona liczba fotoreporterów (15) i dziennikarzy (25).

Mimo utrudnionych przygotowań w przypadku Lechii czy Pogoni, gdzie znaleziono koronawirusa PKO Ekstraklasa 2020/2021 ma ruszyć planowo a 1. kolejka ma zostać rozegrana bez większych przeszkód. Nie powinno już dojść do takiej sytuacji jak kilka dni temu, gdy bój o Superpuchar Polski został odwołany kilka godzin przed meczem. Teraz po wykryciu koronawirusa na kwarantannę nie ma już trafiać cała drużyna.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <