Dzień jak co dzień

Lech Poznań prowadzony przez Karola Klimczaka ponownie nie ma dobrej passy. W dniu 19 sierpnia nieudolne działania znowu doprowadziły kibiców do śmiechu przez łzy, a tych, którzy jeszcze nawinie wierzą w progres – do smutku. Tak naprawdę od wczoraj wszystko nie idzie tak jak powinno, wszystko się Lechowi posypało, w dodatku do tych wszystkich wpadek doszło tuż przed inauguracją Ekstraklasy i Ligi Europy.Sponsor ogłoszony na YouTube

Ważne komunikaty klubowe od lat w pierwszej kolejności są podawane przez witryny oficjalne. Wczoraj kibice Lecha Poznań o nowym-starym sponsorze strategicznym mogli dowiedzieć się z … z piłkarskiego programu internetowego na YouTube. Gościem tego programu byli Mateusz Juroszek (prezes STS) i Karol Klimczak, którzy uśmiechnięci ogłosili kibicom „wesołą” nowinę. Mimo już wcześniejszych przecieków na temat „nowego” sponsora oficjalna strona Lecha Poznań podała komunikat na samym końcu, ładnych kilkanaście minut po zewnętrznych mediach w postaci programu piłkarskiego na YouTube.

Przedpremierowy pokaz

W środę z samego rana na jednym z portali społecznościowych paru poznańskich dziennikarzy, którzy otrzymali koszulki od klubu zaczęło bawić się w układanki. Zanim jeszcze skończyli bawić się w odkrywanie elementów stroju ktoś popsuł całą zabawę publikując nową koszulkę w całości. Przez to do godziny 19:22 czyli do rozpoczęcia prezentacji na stadionie nie trzeba było już czekać. Wzór nowego trykotu szybko obiegł internet, o 12:18 klub poprzez swoje media społecznościowe mógł już oficjalnie pokazać, jak wyglądają nowe stroje Kolejorza. O dziwo Lech znów był spóźniony z podaniem informacji na swojej stronie internetowej. Zrobił to dopiero po 2 godzinach, gdy każdy nowe stroje zobaczył sobie gdzie indziej.

null

Niesmak

Zdania kibiców Lecha Poznań na temat nowych koszulek są podzielone. Wszystko jest kwestią gustu, najwięcej uwag jest jednak do granatowych rękawków i loga STS, które poprzez pomarańczowe „T” szpeci stroje. Nie wiadomo jakim cudem ktoś zaakceptował koszulkę numer trzy dedykowaną sponsorowi. Czarno-pomarańczowy strój posiada logo STS-u w jego barwach i pomarańczowy herb naszego klubu. Herb Lecha Poznań przez tak szokujący manewr został zbezczeszczony. Projektanci niebiesko-biały herb potraktowali jak zwykły znaczek firmy, który można sobie kolorować kiedy się chce. Dopuszczenie takiej koszulki do zaprezentowania, która została zaprojektowana już w listopadzie jest wręcz karygodne. Decyzja jest tym dziwna, że w dziale marketingu znajduje się osoba, która reprezentuje kibiców, więc powinna wiedzieć co się stanie, gdy coś takiego ujrzy światło dzienne.

Fanatycy chcą herbu Lecha

Popołudniu głos w sprawie pomarańczowego herbu Kolejorza zabrali fanatycy Lecha Poznań. Na facebook’owym koncie ultrasów pojawił się filmik (TUTAJ) w którym poinformowano o zaprzestaniu kupowania biletów i karnetów na mecze, a także o bojkocie STS-u dopóki na trzeci strój Lecha Poznań nie wróci herb w niebiesko-białych barwach. Oprócz filmiku w Kotle podczas prezentacji i przed stadionem zawisł transparent o treści – „niebiesko-białe barwy, a na nich święty herb – kto tego nie pojmuje, ten nie jest Lech!”.

Organizacyjna wtopa

Po wczesnym wypłynięciu wyglądu koszulki meczowej na sezon 2020/2021 o godzinie 19:22 nie było już tak naprawdę co pokazywać. Po kilku wcześniejszych wtopach dzień 19 sierpnia nie zakończył się pozytywnie. Na stadionie nie działał dźwięk, długo nic nie słyszeli także kibice oglądający transmisję na YouTube. Kiedy dźwięk wreszcie pojawił się doszło do kolejnych zabawnych rzeczy. Plansza zapowiedziała prezentację bramkarzy, prowadzący zapowiedział Dariusza Żurawia, a tymczasem na scenę wszedł Janusz Góra. Na szczęście około 20:40 prezentacja Kolejorza w końcu dobiegła końca i chyba w środę, 19 sierpnia nic dziwnego już się nie wydarzy.

Smutny czas

Komu wisi to co się dzieje ten ma z czego się śmiać. Kto się martwi o Lecha będąc zainteresowany nie tylko sprawami sportowymi może być zmartwiony. Ostatnie działania klubu, sposób komunikacji, sposób podawania komunikatów kibicom czy organizacja wydarzeń takich jak te dzisiejsze są przygnębiające. Ostatnie ruchy nie stawiają Kolejorza w dobrym świetle, zabrakło wyobraźni, lepszej organizacji i profesjonalizmu. Cięcia kosztów w tym zwalnianie osób już wychodzą bokiem, po 19 sierpnia pozostał spory niesmak, który nie wpłynie na wzrost zaufania do klubowych działań. Teraz wypada mieć nadzieję, że takiej szopki, jak dziś Lech nie odstawi zespół Dariusza Żurawia podczas inauguracji ligowego sezonu 2020/2021 w Lubinie.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <29 komentarzy

 1. ArekCesar pisze:

  Redakcja napisała w punkt. Myślą, że są wspaniali, cudowni, a są jedynie „nie do zastąpienia”. Taką szopkę to tylko oni są w stanie odstawić.

 2. Lolo pisze:

  Dokładnie. Żenada dzisiejszego dnia. Wczoraj kontrolowany przeciek o Sykorze dla uspokojenia kibiców. Dziś natomiast sporo błędów technicznych a co najgorsze stara kadra z której czwórka w tym sezonie w barwach Kolejorza już nie zagra. No i ten herb orange ?‍♂️

 3. Pawel68 pisze:

  Mnie już nic nie zdziwi.Kompentencji tym ludziom zarządzającym klubem na pewno brakuje…I teraz niech piszą piewcy zarządu – jak jest wspaniałe i po co ktoś na coś narzeka…

 4. 100h2o pisze:

  Generalnie liczy się wynik sportowy reszta to pic na wodę. Panowie w Lechu powinni jednak przypomnieć sobie stare porzekadło ” jeśli nie potrafisz nie pchaj się na afisz”. Nie potrafią „być medialni” więc lepiej niech nie wychodzą ze swoich biur i ponieważ PANDEMIA może lepiej WSZYSTKO komunikować przez stronę oficjalną i odpuścić inne środki . W tym takie durne „prezentacje drużyny i koszulek”. Potzebne to jak dziura w moście.
  A i efekty spodziewane (raczej) czyli ŻENUA.

 5. Didavi pisze:

  Kompromitacja, za kompromitacją. 3 koszulka jest niewybaczalna. To jest skandal. Nie pojmuję, że w całym klubie nie ma choć jednej rozgarniętej osoby, która po zobaczeniu projektu nie powiedziała stop, to jest nie do przyjęcia. Dobitny przykład tego czym dla nich wszystkich jest Lech, jak go traktują i jak bardzo nie rozumieją, nie zdają sobie sprawy, że to nie jest firma, to nie jest korporacja, że nie mogą sobie rembrandingować herbu bo to nie jest pieprzony znaczek amiki, tylko herb Lecha. W ogóle oddanie jednej koszulki sponsorowi jest niepoważne. Płacą mniej niż Aforti, Lech nie jest dla nich ważny, to tylko jeden z wielu klientów, ale tylko my jesteśmy tak głupi, by pozwalać im tworzyć koszulkę w ich kolorach, włącznie z najważniejszym na koszulce herbem klubu. Skoro tak bardzo sprzedają się stsowi, to może w ogóle niech sprzedadzą Lecha. Każdy byłby szczęśliwy.

 6. Ekstralijczyk pisze:

  Wstyd i amatorszczyzna.

 7. kibol z IV pisze:

  ŻENADA…Totalna żenada pokazująca jak traktuje się w tym klubie swiętość.NAZWA , HERB , BARWY , HYMN…swiętość której nikomu , nie wolno ruszać. Nikomu prócz dwóch pozbawionych jakichkolwiek Lechowej tożsamości pajaców.Ci ludzie kiboli przestali szanować już dawno temu…teraz przestali szanować ŚWIĘTOŚĆ TEGO KLUBU !!! Panie Klimczak barwy ojczyste też są panu obojętne… ? Klub to ojczyzna…ale o tym nigdy pan nie wiedział.

 8. bombardier pisze:

  Jaki pan taki kram. Lech to jest JEDYNY klub w ekstraklasie, którego włodarze NIE DOROŚLI do
  pełnionej roli. Dlatego na tym forum nie powinno znaleźć ani jedno pozytywne zdanie odnoszące
  się do tych dwóch palantów.

  • 100h2o pisze:

   @bombardier- nie przesadzaj… są słabi, niemedialni, ale takich jak oni na pęczki. Polska piłka to amatorszczyzna aż wieje z każdego kąta , a coś takiego jak „klubowy patriotyzm właścicieli” umarł razem z dinozaurami. „Klasę” tej ligi pokazują kolejne eurowpierdole. Ja tam NIGDY bym w ten biznes nie włożył bejmów.

  • Luna23 pisze:

   Nie dorośli ci, ktorych miasto musi ciągle sponsorować. Pewnie są wtopy ale przynajmniej nie za miejską kasę. Jednak wyżej cenie naszych rutkow niż np włodarzy Śląska, Górnika, Korony,Lechii…

 9. Garcia pisze:

 10. kibic007 pisze:

  Kto wpadł na pomysł wysyłki tych koszulek do „influe… dziennikarzy? Co oni mają oceniać na tych swoich filmikach? Koszulki? Jakieś jaja, a nie promocja.

 11. kacu.red pisze:

  Na całym świecie zmieniają kolory herbu na trzecich strojach, tylko jak zwykle w Polsce musi być z tym problem, bo hurr durr jak oni śmiali zrobić herb w innym kolorze.

  • slash pisze:

   Ty tak na poważnie? Bo jak dla mnie i wielu innych, niebiesko-białe jest nietykalne.

  • bladixon pisze:

   To może idźmy dalej za „całym światem” i zmieńmy kolory herbu na tęczowe?

 12. tomasz1973 pisze:

  ŻENADA! I TO DO KWADRATU!
  Kolejna „wyczyn” za który każdy z zarządu powinien dostać solidnego kopa w dupe! Zero świętości, zero przywiązania, zero Lecha w sercu!

 13. John pisze:

  To całe ogłoszenie sponsora na YouTube jeszcze w foottracku jakieś takie dziwne, mało profesjonalne.
  Jeszcze Klimczak opowiada z dumą, że dogadał się na WhatsApp w 20 minut.
  Ta prezentacja zespołu, ahh, a to dźwięku nie ma, a to kibice zgromadzeni na stadionie nie słyszą.
  Kadra zajebista, 4 bramkarzy,Mleczko ma odejść. Żuraw do Opola nie wziął żadnego ani Klupsia, Dejewskiego, Kostevycha, Amarala, ale musieli na prezentacji być bo jak by to wyglądało.
  Napastnicy Ishak, Szymczak.
  Mogli wziąć do kadry kolejnych młodych, jeśli mamy stawiać na młodzież,a nie ku*wa Muhara jak patrzeć na niego nie można.
  Oby w piątek przynajmniej zespół Żurawia zrobił swoje.
  Czekam przynajmniej na te uzupełnienia, za Muhara przyjmę nawet gościa z Gibraltaru,przynajmniej będzie nadzieja, że nie będzie aż tak zły, bo Muhara znam już za dobrze.

 14. kibol z IV pisze:

  “Presja nakładana w Polsce przez nas samych, media, kibiców z roku na rok rośnie. Zwróćmy uwagę, ile lat wyliczano polskim klubom nieobecność w Lidze Mistrzów. To nie pomagało nikomu ” oto cytat z Piotra Rutkowskiego z wywiadu udzielonego PS. Za chwilę zapewne dowiemy się że do owej presji dołaczy „nic nie znacząca” barw klubowych , herbu ba być może i nazwy…a co jak szalec to szaleć. Zastanawiam sie czym oni nas jeszcze zaskoczą ? Ta dwójka zarządzająca Lechem od dawna buja sie w jakiejś odległej galaktyce w której głaskanie się po główkach to codzienny rytuał. Dwójka ludzi którzy miast klubu powinni prowadzić ….przedszkole. Kto ich nie głaszcze ten jest …be 🙂
  Wszyscy jesteśmy totalnie BE ! :)..Chcemy Mistrza , chcemy Pucharu , a teraz chcemy aby nasz herb pozostał naszym herbem w oryginalnym wydaniu…Jesteśmy totalnie do dupy bo Piotr nigdy się nie podda …Będzie walczył w czarno pomarańczowej koszulce z nie naszym herbem , bez jakiejkolwiek presji i ….wstydu

  • Pan T.Arhei pisze:

   W ogóle to dziwne rzeczy się dzieją w sporcie ,to chyba przez brak poważnych sponsorów,agencje reklamowe piszczą i może dlatego dochodzi do takich sytuacji jak”ŁOMŻA VIVE KIELCE”. Już oczyma wyobraźni widzę jak dział marketingu producenta ketchupu z okolic Gostynia dzwoni do Lolka i składa mu propozycję „niedoodrzucenia”…nie,nie na koszulce…na nazwę!

 15. Pawelinho pisze:

  To tylko pokazuje, że tych patałachów bo tak w sumie można ich opisać, już dawno powinna zostać wywalona, gdyż ich totalny brak kompetencji kompromituje Lecha od lat. W normalnym klubie czy firmie takich ludzi jak młody rutek i klimczak już dawno by nie było. Niestety w obecnym Lechu takie są aktualnie standardy, że ludzie skompromitowani nadal są głaskani po główce. Po prostu ręce opadają.

  • Luna23 pisze:

   Krótka piłka-które kluby uważasz za normalne? Dla mnie poki co chyba tylko na razie Raków, Zagłębie może Warta (czego im życzę)

 16. torreador pisze:

  Ten wczorajszy dzień: brak nagłośnienia, pomyłki, pomarańczowy herb itp., to kolejny obraz amatorszczyzny wronieckich. Można by powiedzieć dopełnienie całości obrazu. Myślę, że wszyscy śledzący poczynania duetu amatorów i ich świty, pewnie nie są zaskoczeni. Co do wyniku sportowego (wielu pisze że to najważniejsze), przypominam że właśnie mija nam mityczny rok 2020. Warto zadać sobie pytanie, gdzie w tym mitycznym roku jesteśmy i jak to się ma do zapowiedzi?

 17. Tadeo pisze:

  Teraz mamy odpowiedź na to dlaczego Lech zajmuje 15 miejsce w rankingu polskich klubów pod względem marketingu , organizacji meczy i bezpieczeństwa na stadionie.Klimczak zachwyca się jakiego to potężnego sponsora ma Lech , skoro ten nowy sponsor rocznie będzie płacił Lechowi o 2mln.mniej od poprzedniego.Cała ta otoczka z prezentacją i nowymi koszulkami to jeden wielki skandal i kompromitacja.Nie na darmo nazywają nas w całej Polsce , Amiką , skoro właściciele Lecha a wcześniej właśnie Amiki , mają herb Lecha i jego barwy głęboko w dupie.To jest bezczeszczenie historii naszego klubu , jego barw i tradycji.Nie może być zgody kibiców na coś takiego.Domagamy się kategorycznych zmian w tej kwestii.Precz z Wronieckimi szujami i oszustami .Tylko Kolejorz !!!

 18. bas pisze:

  Redakcja nic dodać nic ująć.Smutne jest to że kolejny raz włodarze narażają pal licho że siebie ale i nasz klub na pośmiewisko.

 19. Pawel1972 pisze:

  Kompromitacja to Piothuś ma na drugie imię: Piothuś Komphomitacja Hutkowski…