Warto wiedzieć: Zagłębie – Lech (21.08.2020)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu dzień przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Zagłębie Lubin – Lech Poznań (21.08.2020):

O polepszenie bilansu – Jutro Lech zagra z Zagłębiem po raz 66 i 62 w lidze. Bilans z „Miedziowymi” jest korzystny, Kolejorz ma szansę na 27 zwycięstwo.

O 10 zwycięstwo w Lubinie – Kolejorz wygrał na boisku „Miedziowych” tylko 9 razy (8 w lidze). W 5 ostatnich meczach w których zwyciężał Lech nie stracił żadnej bramki. Poznaniacy ostatni raz triumfowali na obiekcie Zagłębia w kwietniu 2018 roku (1:0 po golu Gytkjaera).

Pięć kolejnych meczów bez wygranej – Lech nie wygrał z Zagłębiem już od 5 spotkań przegrywając aż 3 razy 1:2. W każdym z 5 ostatnich meczów gole zdobywały obie drużyny.

Bramki są niemal gwarantowane – W 65 meczach Lecha z Zagłębiem tylko 7 razy nie było goli w tym 3-krotnie w Poznaniu. Ostatni raz bezbramkowy remis padł w sezonie 2017/2018 w Lubinie.

Najbardziej niewygodny rywal – Zagłębie w zeszłym sezonie było najbardziej niewygodnym rywalem dla Lecha w lidze. Poznaniacy w 2 starciach z lubinianami ugrali raptem 1 punkt.

Szybki powrót do Lubina – Lech wróci jutro do Lubina po nieco ponad 2 miesiącach. Na początku czerwca mimo przegrywania Kolejorz zdołał zremisować 3:3.

Ostatnio strzelają obie drużyny – Wliczając mecze w Lubinie i w Poznaniu w ostatnich 5 spotkaniach Lecha z Zagłębiem gola zdobywały obie drużyny. Po raz ostatni tylko jeden zespół trafił do siatki ponad 2 lat temu w Lubinie (1:0 dla Kolejorza).

Sentymentalny powrót – W piątek do Lubina powróci Alan Czerwiński, który zaledwie kilkanaście dni temu odszedł z Zagłębia. Sentymentalny powrót zaliczy również Dariusz Żuraw. Obecny trener Lecha był zawodnikiem Zagłębia pod koniec lat 90-tych strzelając 10 goli w 100 ekstraklasowych meczach.

Wychowanek kontra Lech? – Być może jutro lewego pomocnika Lecha postara się zatrzymać Kacper Chodyna. To wychowanek akademii Kolejorza, który swego czasu przeniósł się do Lubina. Chodyna tydzień temu w Pucharze Polski zagrał na prawej obronie.

Dobra passa przeciwnika – Zagłębie Lubin ostatnio regularnie zwycięża. Wliczając jeszcze zeszły sezon i spotkanie pucharowe „Miedziowi” mają na swoim koncie 3 kolejne wygrane. W ubiegłym sezonie ligowym lubinianie mieli 3 najlepszą ofensywę w Ekstraklasie.

Różnie na inauguracje – Bilans Kolejorza na ligową inaugurację od 2002 roku wynosi obecnie 9-5-4. Kolejorz po raz ostatni wygrał na inaugurację ligi przed 2 laty (Wisła P. – Lech 1:2).

12 meczów bez porażki – Lech Poznań w regulaminowym czasie nie przegrał już od 12 spotkań (11 ligowych). Kolejorz ostatni raz poległ 30 maja.

Frankowski rozjemcą – Arbitrem piątkowych zawodów w Lubinie będzie Bartosz Frankowski. W ubiegłym sezonie 34-letni sędzia z Torunia prowadził nasze dwa przegrane mecze z Cracovią wynikami 1:2.

Lech jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w piątek po 18:00 będzie Kolejorz. Średni kurs na wygraną Lecha wynosi 2.20, na remis 3.40 a na triumf Zagłębia 3.50.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <