Piłką poklepali a i tak przegrali. Zagłębie – Lech 2:1

O godzinie 20:30 na Stadionie Zagłębia w Lubinie, początek meczu 1. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021, pomiędzy drużyną Zagłębia Lubin a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorz zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przed meczem Zagłębie Lubin – Lech Poznań (21.08.2020)

1 min. – Pierwszy atak Lecha. Źle z rzutu wolnego dośrodkował Ramirez.
3 min. – Lech od początku meczu gra bardzo wysoko.
5 min. – W Lubinie jest upał. Poznaniacy tak wysokim pressingiem nie będą grali cały czas.
8 min. – Niecelna główka Satki po dośrodkowaniu z rożnego.
10 min. – Świetna akcja Lecha środkiem, podanie na lewo do Puchacza, wstrzelenie piłki w pole karne w ostatniej chwili przeciął obrońca.
15 min. – Pierwszy kwadrans z przewagą Kolejorza.

16 min. – Bombę Puchacza sparował Hładun!
18 min. – Coraz bliżej! Hładun zatrzymuje Jóźwiaka, po chwili dobitka Kamińskiego była zablokowana.
20 min. – Teraz akcja Zagłębia. Świetnym powrotem do defensywy popisał się Tiba, który wybił piłkę.
22 min. – Ishak marnuje świetną szansę po wypieszczonym podaniu Ramireza. Gytkjaer by to strzelił?
25 min. – Lechici nieźle poklepali piłką w środku pola po czym uderzenie Tiby został zablokowane.
30 min. – A teraz Zagłębie! Bednarek zatrzymał strzał głową Mraza.

33 min. – Słupek lechitów po akcji lewą stroną! Pachnie, pachnie golem.
40 min. – Obraz gry nie zmienia się. Poznaniacy atakują na różne sposoby, ale ich akcje od kilkunastu minut kończą się na 15-20 metrze.
42 min. – Druga dobra interwencja Bednarka, który nogami broni strzał po ziemi.
45+1 min. – Mocny strzał Ramireza z dystansu minął poprzeczkę!
45+3 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kocioł w polu karnym Zagłębia, miał strzelać Tiba, piłkę zabrał Ishak, który wymanewrował obrońcę i mocnym strzałem z lewej nogi posłał piłkę tuż przy słupku.

46 min. – Już 6 celny strzał Lecha w meczu. Tym razem płasko uderzył Moder.
51 min. – Zagłębie jeszcze nie wyszło z szatni. Poznaniacy po przerwie cały czas atakują mając już choćby 2 rzuty rożne.
55 min. – Szybki indywidualny rajd Kamińskiego przez całą połowę zakończył się celnym strzałem. Hładun miał problemy.
59 min. – Zagłębie po przerwie nic nie gra. Lech w tym kwadransie w pełni kontrolował spotkanie mając szanse na kolejnego gola.

61 min. – Największym minusem dzisiejszego meczu są sfg bite przez Modera. 21-latek nie ma dziś swojego dnia.
63 min. – Kolejne uderzenie Ramireza z daleka. Znów było blisko.
64 min. – Indywidualna akcja Tiby zakończona złym podaniem Kamińskiego. Brakuje tej 2 bramki dla spokoju.
68 min. – Mocne, choć niecelne uderzenie Puchacza.
75 min. – Kontra Lecha po stracie Zagłębia w środku, w dobrej sytuacji był Kamiński, który po minięciu bramkarza nie dał rady zdobyć gola.

77 min. – Niemal identyczna kontra zepsuta tym razem przez Skórasia, którego uderzenie zostało zablokowane.
78 min. – Niewykorzystane szanse już mogły się zemścić. Na szczęście po zagraniu z prawej strony nikogo z graczy Zagłębia nie było w polu karnym.
80 min. – Przewaga Lecha w statystykach strzałów i sytuacji jest ogromna. Poznaniacy są niestety bardzo nieskuteczni przez co przed nami nerwowa końcówka meczu.
82 min. – 1:1. Tak to się kończy. Po dośrodkowaniu z rożnego błąd popełnił Bednarek, do siatki głową trafił Guldan.
87 min. – Zagłębie złapało wiatr w żagle. Zaraz jeszcze przegramy wygrany mecz.
88 min. – I jest. 2:1 dla Zagłębia po następnym rzucie rożnym.
90+2 min. – Jeszcze 2 minuty.

1. kolejka PKO Ekstraklasy 2020/2021, piątek, 21 sierpnia, godz. 18:00
KGHM Zagłębie Lubin – KKS Lech Poznań 2:1 (0:1)

Bramki: 82.Guldan 88.Balić – 45+3.Ishak

Asysty: 1:0 – bez asysty

Żółte kartki: Sirk – Satka, Crnomarković

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów:

Zagłębie: Hładun – Chodyna, Jończy, Guldan, Balić – Żubrowski (68.Poręba), Bashkirov – Bohar (90.Simić), Starzyński (79.Szysz), Zivec – Mraz (68.Sirk).

Rezerwowi: Forenc, Wójcicki, Reese, Simić, Poręba, Szysz, Bartolewski, Sypek, Sirk.

Lech: Bednarek – Czerwiński, Satka, Crnomarković, Puchacz – Tiba, Moder – Kamiński, Ramirez (73.Marchwiński), Jóźwiak (68.Skóraś) – Ishak (90.Szymczak).

Rezerwowi: Malenica, Gumny, Dejewski, Rogne, Niewiadomski, Muhar, Skóraś, Marchwiński, Szymczak.

Kapitanowie: Guldan – Jóźwiak

Trenerzy: Sevela – Żuraw

Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +30°C, słonecznie, upalnie

Miejsce: Stadion Zagłębia (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 98, Lubin)

185 komentarzy

1. tomasz1973 pisze:

No to frajerstwo czas rozpotrząć…

Już rozpotrzeli…

2. kilo82 pisze:

Moder za te rożne dziś powinien dostać wpierdol.

3. kibol z IV pisze:

Ten bramkarz to połączenie Klimczaka z Piotrusiem…absolutna amatorka

4. slavo1 pisze:

Kurwa. Dobranoc.

5. macko9600 pisze:

Przegraliśmy jak frajerzy. Tak się kończy mecz, kiedy nie potrafimy wykorzystać okazji na zamknęcie meczu….

6. kibic007 pisze:

Ławka odstaje, nic nowego. Straciliśmy zupełnie rytm gry po zmianach. Ciekawe dlaczego?
    Przydałaby się zmiana za Modera, dziś bardzo słabo!

Dzisiaj sam uwierzyłem, że się uda wygrać. Po cholerę mi ten chwilowy optymizm był.
    Frankowski – 1!

7. Gadzuki pisze:

widać kto ma lepszą ławkę rezerwową nasi wchodzą z ławki i dają dupy ale najważniejsze że excel się bilansuje

8. tylkoLech pisze:

Wrócili ?
    Szkoda pisać cokolwiek. Stałe fragmenty beznadziejne, kolejny sezon ten sam problem

9. Pawel68 pisze:

Frajerzy Poznań!

10. siara8888 pisze:

Przegralismy bo nasz Trener nie ogarnia zmian na lawce jak taki zawodnik jak gumny moze siedziec caly mecz na lawce skoro bylo widac ze jada lewa strona puchacza jak chca….po drugie kiedy ten kurwa glupi zarzad zrozumie ze potrzebujemy bramkarza a nie recznika…

11. Pawelinho pisze:

Brak słów jak przegrać wygrany mecz pokazał Lech i kompletnie nie trafione zmiany. Myślę, że w następnym meczu powinien zagrać Malenica zamiast Bednarka, który w dalszym ciągu jest bardzo nie pewnym punktem Lecha. Stałe fragmenty w defensywie zdecydowanie do poprawy.

12. Garcia pisze:

Kurwa, Żuraw, Wypierdalaj

13. Max Gniezno pisze:

1. Po co kupić jednego bramkarza, jak można w tej samej cenie dwa ręczniki.
    2. Z ławki nie ma kto wejść na boisko.
    3. Jak łatwo zjebać komuś weekend.

14. Pawel68 pisze:

Kalosz dno do kwadratu!

15. F@n pisze:

Klimczak zadowolony, bo cel osiągnięty. Ładnie graliśmy 🙂 te 3 pkt na czymś zaważą na koniec sezonu.
    I druga rzecz to ławka. Żuraw nie ma kogo wpuścić niestety.

16. kilo82 pisze:

To jest, kurwa, masakra, jak przez kilkanaście miesięcy można niezmiennie chujowo bronić przy stałych fragmentach, jednocześnie samemu nie potrafiąc ich nieźle wykonywać.

17. fox pisze:

Nie ma ławki nie ma punktów.Tak to wygląda.W końcówce Lech oddychał już rękawami.Żaden zmiennik nic nie wniósł.Bramkarz firana błąd Czerwińskiego i zamiast 3 punktów jest zero.Sędzia beznadzieja chociaż to nie przez niego przegraliśmy a przez brak skuteczności i gapiostwo.

18. ArekCesar pisze:

Brakuje wzrostu w obronie niestety.
    Jak można przegrać grając w ten sposób to nie wiem.

• kilo82 pisze:

Dokładnie, byłby na boisku Rogne (o ile dotrwałby do tego momentu), pewnie jednej z bramek udałoby się uniknąć, ale i Czerwiński i Satka nie dali rady.

• Bart pisze:

Ale Rogne też potrafi w obronie zawalić, przegrać główkę albo tragicznie się ustawić. Satka potrzebuje ogarniętego partnera, lepszego od Crno i od Klejnotu Rehasportu

Ale Satka akurat zajebał drugą bramę, brakuje mu wzrostu i gra głową nie jest jego domeną. Pewnie, że Rogne potrafi zawalić bramkę, ale wiele było też meczów, w których czyścił prawie wszystko.

19. Bart pisze:

Lech sfrajerzył, ale sędzia swoimi decyzjami wypaczył mecz. Brak czerwonej kartki za faul na Crno to jest pierdolony skandal. Przecież ten atak mógł zakończyć jego karierę. Do tego dochodzi jeszcze mnóstwo fauli taktycznych Zagłębia za które nie było kartek. Jak można przerywać faulem kontry i nie dostawać za to żółtych kartek?

20. Dula pisze:

I nic się nie zmieniło. Najważniejsze, że gramy najładniejszą piłkę w lidze. Do ładnej gry bramkarz nie potrzebny. Bednarek dał dupy. Jacy zdziwieni po meczu, już powinni przywyknąć. Niestety, ale mój ukochany klub przegraną ma w genach, co by si~ nie działo i tak nic nie osiągną.

21. Seth pisze:

Dopoki w Lechu bedzie parcie na promowanie mlodzikow dopoty nic nie wygramy.Wszystkie zmiany zrobione przez maga Zurawia do dupy.Parodysta Marchwinski to jest jakis zart ,choc patrzac na ławka to tam jest dramat.Promowanie ładnej gry trwa w najlepsze tylko wyniku nie ma.Klimczak zadowolony.

22. Grossadmiral pisze:

Nie ma to jak dostać liścia na dzień dobry w głowie się to nie mieści jak tak można nie wykorzystwywać sytuacji tworzyć te akcje a dostać dwie bramy przez stałe fragmenty z niczego. Żenujące tak jak te zmiany bezsensowne juz lepiej było nie zmieniać

23. Seth pisze:

A zapomniałem wspomniec o turyscie w bramce ,jak sie chłop przy pierwszej bramce na ryby wybrał to na druga nie zdarzył wrocic.

24. bas pisze:

I kolejny już raz zesraliśmy się w gacie przed samym kiblem.Kurwa czy tak trudno kupić bramkarza który dobrze gra na przedpolu.Kolejny raz pośmiewisko na całą ekstraklapę.Ciężko być kibicem Kolejorza

25. Michu73 pisze:

Krótko, zwięźle i na temat – KOMPROMITACJA!

26. Didavi pisze:

1 kolejka i brak wzmocnień zweryfikowany. Prowadzimy na wyjeździe w trudnym meczu i z ławki potrzeba świeżości, jakości i doświadczenia. Wchodzi Skóraś i Marchwiński. 90 minuta schodzimy przegrani. Boiska nie oszukasz. Nie masz ławki. Przegrywasz. W jednym czy drugim meczu na 30 uda się wygrać bez ławki, w większości się przegra. Taka jest prawda. A w maju będziemy przeklinać, że zabrakło 3 punktów. Zabraknie właśnie przez brak wzmocnień i ławkę dzieciaków. Sezon rozpoczęty z przytupem.

27. Rafik pisze:

Najważniejsze że gramy atrakcyjną piłkę. Podobno w nowym sezonie mają przyznawać dodatkowe punkty za walory artystyczne. Jedyny wniosek jaki można wyciągnąć to frajerzy pełną gębą. Emocje, emocje i po emocjach. Szybko Nas uswiadomil że tak będzie w każdym meczu. Jak rywal pozwoli to wygramy.

28. Michu87 pisze:

Panowie na co się stresować, ja to wolałem ze znajomymi grilla sobie zrobić i zobaczyć końcowy wynik niż oglądać i się wkurwiać. Taki będzie Lech w tym sezonie, coś tam wygramy, coś tam przegramy i tak w kółko. Lepiej się przyzwyczaić, że gra o mistrzostwo nas nie dotyczy.

29. leftt pisze:

Mnie pociesza tylko to, że i bez tego mam zjebany weekend.

30. El Companero pisze:

pocieszające jest to, że po tej kolejce nie będziemy na ostatnim miejscu bo Cracovia ma minus 5 pkt na starcie 🙂

31. Siodmy majster pisze:

Spierdolony weekend i początek ligi czas zacząć .W Kolejorzu co kilka lat następuje stuprocentowa wymiana składu i sztabu trenerskiego .Czyli ten cholerny sezon świstaka nie powinien kuźwa trwać ciągle od nowa bo są inni ludzie .No ale trwa ! Zauważcie ,że obojętnie kto i kiedy by nie był w składzie strata gola jako pierwsi oznacza prawie stuprocentową porażkę . W drugą stronę to oczywiście nie działa . W samym XXI wieku meczów gdzie Lech prowadząc ( czasem nawet 2-0 ) mecz przegrał lub remisował było na pewno kilkadziesiąt .Jest to żenada !!! Drugi problem : jeśli Kolejorz gra dużo gorzej niż rywal to prawie na pewno przegra .Kiedy gra dużo lepiej nie ma żadnej gwarancji zwycięstwa.
    O amatorstwie Piotrusia i Karolka napisaliśmy już kurwa WSZYSTKO T Y S I Ą C RAZY !!!
    Jestem ciekaw czy jeśli któryś z tych pajaców potrzebuje samochód to kupuje JEDEN porządny żeby po prostu jeździł czy za tę samą kasę dwa rzęchy do ciągłych napraw ?
    Rozumiecie kretyni ,że piszę o bramkarzach ? Po kiego grzyba było brać dwa beznadziejne szroty mając już wcześniej szrota z kontuzja barku skoro wystarczyło wyjąć takiego Steinborsa , który osobiście i w pojedynkę ukradł Lechowi z 10 punktów !!! Czy wy zaczniecie kiedyś myśleć ? No kuźwa nie wymagamy cudów tylko zwykłego pomyślunku oraz odrobiny cwaniactwa i ryzyka .Czy to naprawdę tak wiele ?

• kibol z IV pisze:

@siema siódmy 🙂
      Dawno Cię nie było , tak samo jak mnie. Ale jak zwykle traiłeś w sedno. Wyobrażasz sobie Piotrkha w zdezelowanej multipli mającego za pasażerów famułę z Jacolem na czele :D….Albo łysego Karolka 😉 w schludnym tipo :D…Czyż one nie są „urocze” ? 😉 Piothrek z Karolem zapewne zadbali o jakość swej rodzinnej dwuśladowej technologii…a resztę mają totalnie w dupie. Czytałeś co ten młody od multipli bełkotał w PS :):):) ??? Popatrz na Karola czy Ty widzisz w nim ryzykanta ? Cwaniaka ? On typowy smerf tyle że to już hybryda gargamela z ciamajdą . Koncząc ten „auto mobilny”| tekst …posłużę się klasykiem „wista wio”…łatwo powiedzieć” 😀 Tu trzeba bata panie siódmy , by kuce zgadzały się z marką.
      pozdrawiam

• Siodmy majster pisze:

Hejka @kibol -wraca liga , wróciłeś TY 🙂 , wróciłem ja i wielu zawsze piszących .Wszystko po staremu . W żałosnej amatorce zarządu oczywiście też .Czasem myślę ,że nie ma siły na tych frajerów ale naszym zadaniem jest by kuźwa BYŁA !!!

32. rbagio206 pisze:

Za dużo jednak tej młodzieży. Poza tym młodzi grają nie równo. Raz im wyjdzie a raz nie. Jakby chcieć pograć trochę w pucharach to już w ogóle tego nie widzę. Czasami myślę czemu my tak nie mamy szczęścia.. Czy to własne o to chodził ze jak młodzi to psują na potęgę? Te odkąd pamiętam to często mnóstwo sytuacji a rywal czasami nic nie gra i wygrywa.

33. ShaggyPMI pisze:

Z jednej strony można się załamać bo gra drużyny wyglądała bardzo dobrze (do 70 min) ale jednak widać że jest to młodzież, brakuje opanowania, wykończenia
    Wiadomo że nie jest to szczyt formy, drużyna jest po okresie przygotowawczym i forma dopiero przyjdzie ale nie można tak partaczyć wypracowanych sytuacji, najbardziej rażące w tym meczu było to w wykonaniu Kuby Kamińskiego, spartolił koncertowo 3 sytuacje
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i może przed czwartkowym meczem w Lidze Europy przyda się taki kubeł zimnej wody na głowy naszych piłkarzy, zwłaszcza młodych (Moder, Puchacz do Was mam największe zastrzeżenia) żeby nie zbłaźnić się na tak wczesnym etapie eliminacji europejskich pucharów
    Ogólnie grali pięknie jak nigdy, przegrali jak zawsze można by powiedzieć, sama gra cieszy, wyniku niestety nie ma. Jest baza na której może trener Żuraw coś fajnego zbudować
    Wymagajmy, nie skreślajmy po jednym meczu, zwłaszcza pierwszym w oby jak najdłuższym sezonie

• Pawelinho pisze:

Dlatego w piłce liczy się skuteczność, a nie wrażenia artystyczne, które można co najwyżej zobaczyć w tańcu na lodzie. Piątkowy mecz Kolejorza w Lubinie dobitnie to pokazał, że w futbolu liczy się skuteczność oraz efektywność, a nie efektciarstwo.

34. 07 pisze:

Zobaczcie co pisałem o pozycji bramkarza wcześniej. Pierwszy mecz już pokazał słabe strony Lecha. Stałe fragmenty gry oraz niskiej klasy bramkarz. Była okazja zakontraktować porządnego bramkarza, a pozyskalismy 3 przeciętnych.