1/32 Pucharu Polski: Olimpia Grudziądz – Lech II Poznań 2:0

W meczu 1/32 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2020/2021, Lech II Poznań przegrał na wyjeździe ze spadkowiczem z I-ligi Olimpią Grudziądz 0:2 (0:1) i odpadł z dalszej rywalizacji o krajowy puchar. Podopieczni Rafała Ulatowskiego nie dali sobie rady z rywalem, który jeszcze w lipcu występował na zapleczu Ekstraklasy kończąc swoją przygodą w Pucharze Polski jeszcze latem.

Lech II Poznań grając juniorami wyeliminował 2 tygodnie temu Elanę Toruń, która spadła do III-ligi. Po wygranej 3:2 dziś w Grudziądzu zaprezentowała się już bardziej optymalna jedenastka. Mimo silniejszej drużyny rezerwy rozegrały słabe spotkanie nie mogąc przez wiele minut stworzyć sobie żadnej sytuacji. Nieoczekiwanie w 73 minucie gry Kolejorz przy stanie 0:1 otrzymał rzut karny, który zmarnował Hubert Sobol oddając bardzo słaby strzał obroniony przez bramkarza. Lech II Poznań przygodę z Pucharem Polski 2020/2021 zakończył już na etapie 1/32 finału. Jeszcze tej jesieni „niebiesko-biali” będą mieli szansę zrewanżować się Olimpii Grudziądz na szczeblu II-ligi.

1/32 finału Pucharu Polski 2020/2021, sobota, 22 sierpnia, godz. 16:00
GKS Olimpia Grudziądz – KKS Lech II Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: 29.Janiak 90+2.Gulczyński

Żółte kartki: Kwiatkowski, Pietrzyk, Kalenik – Białczyk, Wojtkowiak, Smajdor

Czerwona kartka: 83 min. – Wojtkowiak (za drugą żółtą)

Widzów: (bez udziału publiczności)

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)

Olimpia (skład wyjściowy): Sapela – Ciechanowski, Pietrzyk, Andronić, Widejko – Kwiatkowski, Graczyk, Popalzay, Janiak, Kalenik – Janczukowicz.

Lech II: Bąkowski – Borowski, Wojtkowiak, Andrzejewski, Smajdor (88.Kaczmarek) – Marciniak (64.Ławrynowicz), Szramowski, Kryg (64.Białczyk) – Kołtański (64.Ratajczyk), Sobol, Karbownik (82.Malec).

Rezerwowi: Radliński, Kaczmarek, Tkocz, Malec, Nawrocki, Białczyk, Ławrynowicz, Ratajczyk.

Trenerzy: Cretti – Ulatowski

Pogoda: +22°C, przelotny deszcz

Miejsce: Stadion Miejski im. Bronisława Malinowskiego (ul. Piłsudskiego 14, Grudziądz)