Jan Sykora w Lechu Poznań

Lech Poznań znalazł następcę Kamila Jóźwiaka, który szykuje się do wyjazdu z Polski. Lewy pomocnik Slavii Praga, Jan Sykora przejdzie wkrótce testy medyczne w poznańskiej klinice Rehasport po czym podpisze kontrakt z Kolejorzem. Klub za pierwszego Czecha w historii Lecha zapłaci około 700 tysięcy euro (w ratach).Jan Sykora urodził się 29 grudnia 1993 roku w Pilznie. Czech jest wychowankiem Viktorii Pilzno z której jeszcze jako junior trafił do Sparty Praga. Następnie występował na wypożyczeniu w Zbrojovce Brno i Slovanie Liberec. Jan Sykora w styczniu 2017 roku odszedł z tego klubu do Slavii Praga, która za byłego młodzieżowego reprezentanta Czech zapłaciła 1 mln euro.

Jan Sykora ważną rolę w Slavii odgrywał tylko wiosną 2017 roku. W sezonie 2017/2018 nie grał za wiele. Jesienią 2018 roku było podobnie, zawodnik mierzący raptem 170 cm wzrostu i ważący 64 kilogramy wiosną 2019 roku powędrował więc na wypożyczenie do Slovana Liberec, gdzie ponownie nie grał zbyt dużo.

Lewoskrzydłowy odbudował się dopiero na wypożyczeniu w FK Jablonec. W 26 meczach ligi czeskiej 2019/2020 zanotował 9 goli i 6 asyst (dla porównania Kamil Jóźwiak miał 8 bramek i 5 asyst w 35 meczach). Sykora z FK Jablonec w którym miał okazję występować z Kasperem Hamalainenem wywalczył awans do europejskich pucharów. Latem wrócił do Slavii Praga, brał udział w przygotowaniach, jednak nie było już dla niego miejsca w tym klubie.

10-krotny reprezentant Czech (ostatni występ w 2018 roku), który w kadrze zdobył 1 gola rozegrał w lidze czeskiej 160 meczów w których strzelił 23 gole oraz zaliczył 20 asyst. Pierwszy Czech w historii naszego klubu zdobył u siebie w kraju aż 5 medali Mistrzostw Czech w tym 2 złote. Sięgnął jeszcze po 2 krajowe puchary zbierając także międzynarodowe doświadczenie. 27-latek operujący nieźle obiema nogami rozegrał w europejskich pucharach 26 spotkań mając w nich 4 gole i 3 asysty.

Jan Sykora wystąpił w fazie grupowej Ligi Europy w 2015, 2016, 2017 i 2018 roku. Piłkarz grający ostatnio najczęściej na lewej stronie pomocy to nie wzmocnienie wąskiej kadry tylko następca Kamila Jóźwiaka. Lech Poznań chciałby otrzymać za swojego wychowanka 5 mln euro. Klub musi go wkrótce sprzedać, by mieć pieniądze na dalsze funkcjonowanie w tym na rozbudowę akademii. Sam Sykora kosztował Kolejorza około 700 tysięcy euro (płatność nastąpi w ratach). Pierwszy Czech w naszym klubie po przejściu testów medycznych podpisze 4-letni kontrakt.

Jan Sykora to filigranowy (170/64), bardzo dynamiczny piłkarz bazujący na wysokim wyszkoleniu technicznym. Jest to pomocnik lewonożny, który nie unika jednak gry słabszą prawą nogą.Jan Sykora według InStat:

* – Aby powiększyć otwórz grafikę w nowej karcie
null
null

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <46 komentarzy

 1. Garcia pisze:

  Jeszcze 3 transfery i można grać na poważnie

 2. Grossadmiral pisze:

  Witamy, po budowie ciała można powiedzieć że ma adekwatne nazwisko -istna sikorka. Nawrot podaje informację która rutek wypuścił że na Gumę też są oferty więc nie wykluczone że i on odejdzie latem

 3. Pawel68 pisze:

  Jeszcze bramkarza i z 5 zmienników i gramy…Ale zmiennicy nie pokroju Muhara,V.D.Harta i Bednarka…

  • kilo82 pisze:

   Jeszcze jeden bramkarz? To może dwóch od razu? Malenica jeszcze minuty nie zagrał, ale co tam…

 4. gutek pisze:

  Wydaje się, że to bardzo dobry transfer 1 do 1 za Jóźwiaka. Nawet po pierwszych doniesieniach medialnych, myślałem, że nic z tego nie będzie. Zobaczymy jeszcze jak z testami, ale rozumiem, że ostatnia kontuzja wyleczona. Niemniej jednak ten transfer to kropla w morzu potrzeb. Wincyj!
  Pytanie dla obeznanych: jego nazwisko wymawia się Sikora, jak po polsku?

 5. inowroclawianin pisze:

  Wstępnie jestem na TAK. Choć chyba wolałem Bohara. Oby okazał się nie gorszy od Jozia a jak będzie lepszy to super. Z techniką u niego ok, nie wiem dlaczego nie zrobił większej kariery w Slavii, no ale pewnie konkurencja… Nie wiedziałem, że jest aż taki niski. Zobaczymy za ile i gdzie odejdzie Joziu. Nowemu zawodnikowi życzę powodzenia i samych sukcesów w Lechu. Ma papiery by stać się czołową postacią ligi. Czas też na kolejne transfery do Lecha na inne pozycje.

  • Ekstralijczyk pisze:

   Za Bohara trzeba by było zapłacić 800 tys.euro, czyli trochę więcej niż za Sykorę, ale problem jest taki, że Zagłębie chciałoby od razu cała kwote, a nie bawić się w płatność w ratach.

   W sumie to nie wiadomo ile tak naprawdę było prawdy w zainteresowaniu się slowencem.

   Czecha to już Lech zima próbował pozyskac.

   • inowroclawianin pisze:

    Tego nie wiemy za ile i w ilu ratach. To wie tylko prezes Zagłębia. Myślę, że było zainteresowanie, Żuraw nie zaprzeczał.

   • bezjimienny pisze:

    100 tys. to akurat żadna różnica.

   • ShaggyPMI pisze:

    @bezjimienny
    Dla naszego zarządu 100 tys euro to akurat ogromna różnica 😉

  • Pawel1972 pisze:

   Naprawdę jesteście tacy naiwni? Kwoty podawane przez zarząd trzeba dzielić przez dwa, czyli 700 000 : 2 = 350 000.

 6. Ekstralijczyk pisze:

  Witamy i powodzenia.!

  Oby był godnym następcą Jóźwiaka i wzmocnieniem dla zespołu.

 7. Pawelinho pisze:

  Wszystko fajnie tylko, że środkowego obrońcy jak nie było tak nie ma, ale ogólnie nie mam nic przeciwko, aby Sykora przyszedł do Lecha bo to może oznaczać tylko i wyłącznie sprzedanie Kamila Jóźwiaka. Szkoda, że tak wcześnie jeśli chodzi o kwalifikacje do LE.

 8. Ekstralijczyk pisze:

  Skoro są oferty na stole za Gumnego, to chyba wiadomo czemu Czerwiński grał od pierwszej minuty, no jeżeli Guma jest w słabszej dyspozycji od Alana obecnie.

  Jeszcze się okaże tak, że to Robert szybciej opuści Lecha niż Kamil.

  Tylko znając życie, pewnie nikt nie pojawiłby się nowy na PO i trzeba byłoby chuchać i dmuchać na zdrówko Alana.

 9. F@n pisze:

  Mimo, że to transfer 1 do 1 to mam nadzieję, że Sykora będzie lepszy niż Jóźwiak. Po sprzedaży Kamila liczę na transferową ofensywę. Środkowy pomocnik, środkowy obrońca i napastnik, który mógłby zagrać też na skrzydle. Wtedy można wyznaczać jakieś cele.

  • Pawelinho pisze:

   F@n

   My to wie gorzej ze specami od transferów do Lecha.

  • bezjimienny pisze:

   Ani Lecha, ani ekstraklasy nie stać na piłkarzy lepszych niż Jóźwiak.

   • F@n pisze:

    W jego wieku tak, ale ogólnie to nie. Tak samo, kto lepszy, Moder czy Tiba? Każdy powie, że Tiba, ale nie będzie warty tyle co Moder, bo ma inny wiek.

   • inowroclawianin pisze:

    Jeżeli liga ma się rozwijać i Lech również to muszą tu grać coraz lepsi zawodnicy i do tego powinno się dążyć. Duża kasa czeka w pucharach czyli reasumując nie stać nas na słabych zawodników. Oczywiście mam świadomość, że Rutek myśli na odwrót.

 10. Lolo pisze:

  Myślę że to jest bdb transfer. Tyle że jak ktoś pisał wyżej. To jest kropla w morzu potrzeb. Powodzenia Janek

 11. Bart pisze:

  Naiwny jesteś. Żadnej ofensywny transferowej nie będzie. Uzupełnią braki kadrowe za piłkarzy z pierwszej 11 którzy odejdą. Nie ma co liczyć na nic więcej, że przyjdzie ktoś ekstra do zwiększenia rywalizacji i poszerzenia kadry. Kasa z Jóźwiaka pójdzie na bieżące funkcjonowanie klubu i na remont ośrodka treningowego.

 12. Krzysztof pisze:

  700tys w ratach no ja nie mogę. Nie dziwiłbym się jakby to np. klub typu Warta, Górnik (z całym szacunkiem do tych klubów) tak płacił ale Lech? Nie długo będziemy płacić 400tys w ratach:)

  • John pisze:

   Kasa pusta,pandemia, a Lech już długo dobrze zawodnika nie sprzedał.
   Większość klubów na świecie płaci w ratach.
   Zobacz jak Genoa płaci Zaglębiu za Jagiełłe, a to zaledwie 1,5 mln €.
   400 tys też Lech w ratach pewnie płaci.
   Taki mamy klimat.

  • F@n pisze:

   Dobrze, że w ratach. Sprzedajemy w ratach to dobrze też tak kupić. Mniejsze obciążenie dla budżetu.

  • Pawelinho pisze:

   Krzysztof

   W przypadku takiego klubu jak Lech płatność w ratach za piłkarza jest nawet zrozumiała bo można to całkiem przyzwoicie rozłożyć sobie w kontekście np kolejnych transferów.

 13. 07 pisze:

  Oby lepszy transfer niż bramkarz

 14. Bart pisze:

  Lech pozyskuje ciekawego piłkarza za Jóźwiaka zanim Kamil odszedł, a tu i tak narzekanie że płacą w ratach 😉 No i co z tego że w ratach, w biznesie to normalne. Myślicie że Lech reż nie dostaje kasy w ratach za sprzedanych piłkarzy? Nawet pieniądze z praw telewizyjnych są wypłacane w ratach (transzach). To nie Sapkowski żeby brać kasę z góry i chuj wyjebane 😉

 15. John pisze:

  Oby był wzmocnieniem.
  To może bramkarza nr5 jeszcze?;-)
  W sam raz z bonusu z transferu Linettego.
  Czy to transfer 1 do 1 za Jóźwiaka?
  Jak Jóźwiak odejdzie i tak będzie brakować zawodnika na skrzydło, może za marudę Amarala.
  Do rezerw oszusta jak mu Lech nie pasuje.

 16. Soku pisze:

  Taki trochę hybrydowy zawodnik, Tomas Jirsak vel Sisi. 😉

  Trochę się boję o jego nogi, w Polszy typowy drwalski i robolski futbol, kopanina, oby nie wyłapał od razu jakiejś poważnej kontuzji.

 17. Tadeo pisze:

  Ciekawy transfer , na skrzydłowego wzrost niekoniecznie odgrywa ważną rolę .Jóźwiak już myślami był poza klubem , może i Marchwinskiego sprzedadzą.

 18. macko9600 pisze:

  Na papierze dobry transfer. Oby okazał się kocurem, i zrobił użytek ze swojego wyszkolenia technicznego.
  Powodzenia!

 19. Bart pisze:

  Widzę, że Sykora grywał na różnych pozycjach, w tym na lewej obronie, na 8 i na 10. Czyli za sprawą jednego tylko transferu mamy ogarniętego piłkarza za Jóźwiaka i za Kostę, który jeszcze dodatkowo powiększy głębię składu na 8 i 10. Ten transfer odpowiada żywotnym problemom naszego klubu. Tym transferem otwieramy oczy niedowiarkom. Łubudubu!

  • ShaggyPMI pisze:

   Chyba nie mówisz poważnie że Sykora będzie grał na LO
   Tam mamy Puchacza, póki co Kostevycza i jest młody Niewiadomski

  • Bart pisze:

   A dlaczego miałby nie być przewidziany jako mocno rezerwowa/awaryjna opcja na lewą obronę skoro w przeszłości grywał na tej pozycji? Oczywiście Puchacz to w tej chwili zdecydowany nr 1 na LO, ale Kostevych zapewne odejdzie i wówczas zostaniemy tylko z Puchaczem i młodym Niewiadomskim. U Puchacza nie można wykluczyć kontuzji/gorsza formaly/pauzy za kartki. Nie wiadomo jak będzie sobie radzić Niewiadomski, więc dobrze jest mieć więcej opcji tak „na zaś”. Tak sobie ironizuję z transferem na 3 pozycje, choć w gruncie rzeczy uważam że to dodatkowy plus że przychodzi ktoś kto może grać na kilku pozycjach. Uniwersalni piłkarze są często bezcenni dla zespołu.

 20. Erwin pisze:

  Witamy w Lechu i oby był to transfer na poziomie Satki.

 21. El Companero pisze:

  Nie podskakuję z radości, bo gramy jak gramy od lat, ale mam nadzieję że ten transfer się sprawdzi. Czesi piłkarsko są lepsi od lat, zawodnik z tego kraju był nam potrzebny i uważam że to sukces że do nas przychodzi, bo Czechów namówić ciężko do gry w naszym kraju. Wybiorą raczej Austrię lub Włochy. Mamy Słowaka, który jest bardzo dobry, oby Czech był jeszcze lepszy. Filigranowy zabiegajło, taki się przyda, powinien po lewej stronie namieszać. Przyśpieszy grę, może poprawi ją z kontry, Ale ten transfer to nie może być koniec, tu muszą przyjść kolejni przyzwoici gracze, żeby drużyna osiągnęła w końcu jakiś wynik.

 22. kilo82 pisze:

  Transfer wydaje się ciekawy i są podstawy, żeby sądzić, iż będzie to faktyczne wzmocnienie. No ale wszystko jak zwykle zweryfikuje boisko.

 23. Didavi pisze:

  Świetny transfer! Bez dwóch zdań. To będzie jeden z najlepszych zawodników w lidze, jeden z najlepszych technicznie. Dobry drybling, świetne dośrodkowanie (w tym jest lepszy od Jóźwiaka) i dużo widzi. Transfer a’la Satka. Gdyby każdy kto do nas przychodzi był tak dobry, to Lech byłby mocny. Transfery Sykory mnie bardzo cieszy. Jeszcze wysoki stoper, dobry w powietrzu, defensywny pomocnik, napastnik i skrzydłowy za Amarala na uzupełnienie.

 24. 100h2o pisze:

  Interia cyt: „Lech Poznań szykuje potężne wzmocnienie”. Do tego czytam tu pełne zachwytu posty. A fakty?
  Gościu opisywany „10 krotny reprezentant Czech” i to bylo tak: ostatni mecz zagrał w 2018, w tym — 1 mecz w el MŚ z San Marino- 27 minut, i 1 mecz z Ukrainą (2018) w Lidze Narodów -90 minut. Pozostałe mecze czyli 8 to mecze towarzyskie . Grał co prawda cały sezon 2019/2020 w FK Jablonec ( 4 miejsce w lidze). No i jak Barkroth( grał poza Lechem tylko w Szwecji) i Sykora całą karierę grał w Czechach. Oby nie zrobił w Lechu podobnej „kariery” jak Niklas Barkroth . A obaj to „kurduple” Sykora – 171 cm, Barkroth miał 174 cm. Jak Sykora nie ma „pełnej edy” ( czyli nie jest szybki) i bajecznego dryblingu to marnie mu wróżę.
  Poza tym co to za „POTĘŻNE WZOCNIENIE” skoro z klubu odchodzi REPREZENTANT Polski (u-17,19,23 i 1 kadry) zawodnik O WIELE MŁODSZY czyli mający większe dane , że się rozwinie.
  Wybierając ,nie zastanawiałbym się – wybrałbym ZAWSZE Jóżwiaka , a nie Sykorę.

  • inowroclawianin pisze:

   Mamy jednego i drugiego. Niech jeszcze Bohara wezmą 😉 nie narzekają na gościa którego w akcji nie widziałeś, a który dobrze się zapowiada.

   • 100h2o pisze:

    @inowrocławianin – po prostu „jak nie zobaczę nie uwierzę”. Sporo było „zapowiedzi” choćby przy Muharze czy Letniowskim czy Gajosie więc to że Sykora to Czech, że grał w lidze czeskiej, że 2 razy grał w poważnych meczach reprezentacji ( i to nie całych) to dla mnie deczko mało by się zachwycać transferem. A zapowiada się jak się zapowiada. Marudzimy na Żurawia, Marchwińskiego,Kostewycza, a zachwycamy się gościem co na Bułgarskiej nie kopnął piłki…. ot ciekawostka.
    Ja tam mogę tylko napisać – Dzień Dobry w Lechu i tyle.

 25. Przemo33 pisze:

  A więc jednak. Tyle o tym mówiły media, aż w końcu czeski skrzydłowy do nas przyszedł. Ostatni sezon miał bardzo dobry. Wygląda na bardzo dobry ruch i wzmocnienie. Jest duża szansa, że odpali. Powodzenia w Lechu Sykora i jak najwięcej zdrowia i sukcesów!

 26. Viking pisze:

  Czesi zazwyczaj maja jakosc. Nic tylko trzymac kciuki i nie zapeszac.