Karol Linetty w Torino. Kolejne dodatkowe pieniądze dla Lecha

25-letni pomocnik Karol Linetty zmienił klub we Włoszech. Wychowanek Lecha Poznań po 4 latach spędzonych w Sampdorii Genua przeniósł się do Torino. Nowy klub zapłacił za Polaka 7,5 mln euro. W kontrakcie są jeszcze zapisane 2 miliony euro bonusu dla Sampdorii. Z czego cieszyć ma się również Lech Poznań, który na swoim wychowanku zarobi kolejne pieniądze.29 lipca 2016 roku Karol Linetty został sprzedany do Sampdorii Genua za kwotę 3 mln euro + 1 mln bonusu po spełnieniu konkretnych warunków. Kolejorz przy sprzedaży Linettego zagwarantował sobie parę procent od kolejnej transakcji, która właśnie stała się faktem.

Licząc procenty + kwotę 300 tysięcy euro z tzw. „Solidarity payment” obowiązującego już przy transferach pomiędzy klubami z tej samej federacji, Lech Poznań otrzyma od Włochów około 800 tysięcy euro. Nie są to oczywiście pierwsze bonusy jakie zgarnął Kolejorz już po sprzedaży swojego wychowanka.

Dwanaście miesięcy temu zarząd zainkasował dodatkowe 670 tysięcy euro po tym jak Fortuna Dusseldorf wykupiła Dawida Kownackiego z Sampdorii Genua. Tym samym Kolejorz w ciągu roku dzięki bonusom i „Solidarity payment” zarobił prawie 1,5 mln euro.

Zgodnie ze strategią klubu kwota w okolicach 6,7 mln złotych zostanie przeznaczona na rozwój akademii we Wronkach w tym na budowę centrum naukowo-badawczego, które ma być gotowe na 100-lecie. Do jego budowy Lech Poznań potrzebuje zebrać kwotę w okolicach 27 milionów złotych. Pozostałe pieniądze otrzymał z ministerstwa.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <16 komentarzy

 1. Przemo33 pisze:

  Już tam Klimczak zaciera ręce z radości. Kolejna kasa wpadła do kieszeni.

 2. tomasz1973 pisze:

  Ja pierdole wszystko na Wronki, Lechowymi pieniędzmi, które wypracowują dzięki Lechowej marce budują swoje sprawy! Po to właśnie Amice Rutkowskiego potrzebny był Lech -okno wystawowe na świat na dodatek za duuuuuużo większe pieniądze w porównaniu gdyby sprzeadawali jako szkólka wrociecka! A teraz mamy się cieszyć z takiego prezentu na 100 lecie klubu! A może tak jakieś mistrzostwo, jakiś puchar? No ale żeby to zdobyć trzeba by zainwestować w materiał ludzki, jakim jest zawodnik, a nie w mury i nowoczesną technologię…a gdy rutek odejdzie, to mury i technologia zawsze zostaną w rękach Rutkowskich, a puchar, majster, tradycja, herb, barwy trzeba będzie oddać!

 3. Pan T.Arhei pisze:

  Gratulacje dla Karolka!!!
  Ten transfer świadczy o ciągłym rozwoju tego chłopaka,raz ,że kwota rośnie a dwa ,że klub chyba trochę lepszy i nadal w Serie A.
  Jeszcze,żeby mu Brzęczyszczykiewicz nie robił krzywdy tymi pseudopowołaniami,ale w sumie to przy tej okazji może wyskoczy do Damaszku:)
  Zresztą to Karolek będzie dłużej grać w piłkę niż Brzęczyszczykiewicz trenować Reprezentację.

  • Bart pisze:

   Musiałby przyjść zagraniczny selekcjoner. Żaden polski trener nie będzie potrafił optymalnie wykorzystać Linettego czy Zielińskiego, bo polscy trenerzy są zbyt prymitywni taktycznie. Polską piłką póki co ciągle rządzi Zbigniew I Wspaniały, więc zagranicznego selekcjonera nie będzie bo nie i chuj. Może po zmianie prezesa PZPN coś drgnie i przyjdzie ogarnięty selekcjoner, ale stanie się to najwcześniej w 2022-2023 roku. Ja w ogóle Linettego podziwiam że po tym jak go traktował piękny Adam i wuja Brzęczypała on dalej chce przyjeżdżać na kadrę. Ja na jego miejsc zrobiłbym to co kiedyś zrobił Wichniarek, czyli powiedział żeby się odpierdolili skoro mnie nie traktują serio.

 4. ryszbar pisze:

  Fajnie, że Karol się rozwinął i został cenionym piłkarzem. Gratulacje dla niego.
  To, że jakaś tam kasa będzie spływać za młodych to jednak trzeba przyznać pozytywny efekt przyjętej strategii stawiania na wychowanków. Po ostatnim sezonie widać, że nie jest to strategia która stoczy nas w doły tabeli ale też nie wiadomo czy da nam mistrzostwo.

 5. John pisze:

  Zobaczymy czy dla Linettego będzie to krok naprzód w karierze przede wszystkim od strony sportowej.
  Patrząc na finanse ogromny przeskok, kwoty na poziomie 1,8-2 mln € za sezon, 4 letni kontrakt, nic tylko grać w piłkę.
  Lech też zadowolony,w Sampdorii smutek tylko.

  • El Companero pisze:

   mnie tam Sampdorii nie żal, to klub, który masowo wykupywał zdolnych polskich zawodników z naszej ligi i cały czas chciałby kolejnych byle tanio kupić a drogo sprzedać

 6. Bart pisze:

  Uuuu Klimczak dziś wieczorem będzie świętował waląc harnasie do odciny

 7. inowroclawianin pisze:

  Szkoda że do Torino i szkoda, że za taką kasę. Spodziewałem się dwa razy tyle. Karolowi życzę sukcesów i żeby już nie grał tylko o utrzymanie.

 8. Pawelinho pisze:

  Czyli prawie tyle co za transfer Sykory.

 9. robson pisze:

  Legia na swoje (pseudo) stulecie zdobyła dublet i jeszcze trafił im się bonus w postaci LM. U nas celem na stulecie jest zbudowanie jakiegoś ośrodka. Taka właśnie jest różnica w mentalności zarządzających obydwoma klubami…

 10. Ekstralijczyk pisze:

  Pewnie i tak włosi nie przeleją Lechowi całej kwoty od razu.