Wypowiedzi trenerów po meczu:

Wypowiedzi obu trenerów po meczu. Szkoleniowca gości Tamaza Pertii oraz opiekuna gospodarzy Dariusza Żurawia na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu I rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2020/2021, KKS Lech Poznań – Valmiera FC rozegranym w czwartek, 27 sierpnia, o godzinie 21:00.Tamaz Pertia (trener Valmiery):„Gratuluję Lechowi awansu i życzę dalszych sukcesów. Lech grał tak jak się spodziewaliśmy. To dojrzały zespół, który panował nad piłką, jestem pod wrażeniem jego gry. Spodziewaliśmy się takiej gry w tym meczu, my chcieliśmy wychodzić z obrony do kontr, bo zdawaliśmy sobie sprawę, że jeśli Lech będzie atakował, to z tyłu powstaną luki.”

„Lech po przerwie mocno naciskał, pokazał dobrą grę, cały czas przeważał. Nie mam pretensji do mojej drużyny, daliśmy z siebie wszystko. Przeciwnik za mocno dominował, nie byliśmy do tego przyzwyczajeni. Pomiędzy nami a Lechem była różnica klasy. Moi zawodnicy nie dali rady mentalnie, popełniali błędy, których na Łotwie normalnie nie było. Presja, młodość, brak doświadczenia był widoczny.”Dariusz Żuraw (trener Lecha):„Rozpoczęliśmy przygodę z pucharami od 3:0. Mecz wyglądał tak jak się spodziewałem, liczyłem mimo wszystko na bardziej otwartą grę przeciwnika. Przez niską defensywę Valmiery grało nam się ciężko, ale mówiłem w przerwie chłopakom, że musimy być cierpliwi i konsekwentni. Fajnie, że awansowaliśmy, musimy się teraz zregenerować, przygotować, bo już w niedzielę gramy z Wisłą Płock.”

„Patrząc na mecz byłem spokojny. Valmiera nie wychodziła ze swojej połowy, wiedziałem że po golu na 1:0 padną kolejne bramki. Scenariusz meczu był do przewidzenia. Po bramce na 1:0 rywal nie miał atutów, by zrobić nam krzywdę.”

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

 1. John pisze:

  Gra dla Lecha powinna zacząć się od 3 rundy,gdzie najprawdopodobniej nie będzie rozstawiony,i wtedy trzeba będzie liczyc na odrobinę szczęścia w losowaniu.
  Teraz trzeba 3 punkty w lidze skasować.

 2. Szymek pisze:

  Jakiś pozytyw tej 1 rundy, że nie trzeba grać rewanżów z takimi ekipami jak Łotysze. Teraz przydałoby się wylosować podobnego przeciwnika i zagrać u siebie np. FK Borac brzmi całkiem egzotycznie..

 3. Pawelinho pisze:

  Fajna wypowiedź trenera gości, który nie bujał w obłokach mówiąc jak było.

 4. inowroclawianin pisze:

  Tak było jak powiedzieli trenerzy.

 5. Pszczolka pisze:

  z Zagłębiem scenariusz też był do przewidzenia i jak się skończyło każdy wie.