Trudno coś poprawić

Dwa tygodnie pierwszej jesiennej przerwy na kadrę wiele klubów wykorzystuje na odpoczynek, regenerację oraz na spokojne przygotowania do dalszej części rundy. Trwający okres przerwy na mecze reprezentacji narodowych jest niestety bardzo trudny dla naszego sztabu szkoleniowego, który jeszcze przez kilka dni nie będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników.Pierwsze mecze nowego sezonu pokazały problemy w Lechu Poznań, które należy szybko rozwiązać. Mało efektywny atak pozycyjny, kłopoty z grą w obronie czy stałe fragmenty gry (zarówno w ofensywie jak i w defensywie) to elementy, które najmocniej rzucały się w oczy. Między innymi przez te rzeczy Kolejorz w rywalizacji z przeciętnymi w zeszłych rozgrywkach rywalami ugrał raptem 1 oczko tracąc już 4 gole.

Podczas wrześniowej przerwy na kadrę pracę nad poprawą różnych elementów komplikują liczne powołania do reprezentacji. Z grona 23 zdrowych piłkarzy aż 9 graczy udało się na obozy kadr narodowych. Jedyny rezerwowy napastnik Filip Szymczak już doznał kontuzji i aktualnie przebywa w Niemczech na konsultacjach medycznych. Pierwsi kadrowicze wrócą do klubu we wtorek, odbędą wtedy trening regeneracyjny, by dzień później w środę być już w pełnym treningu.

Trener Dariusz Żuraw wszystkich 23 piłkarzy będzie miał do dyspozycji dopiero w czwartek, 10 września. To oznacza, że przed wyjazdowym meczem ze Śląskiem, który wyprzedza nas już o 5 punktów lechici odbędą w komplecie tylko 2 jednostki treningowe. Na domiar złego nie wiadomo w jakim stanie fizycznym wrócą do Poznania kadrowicze i czy przypadkiem ktoś jeszcze oprócz Filipa Szymczaka nie wróci z urazem.

Sam sztab szkoleniowy tej jesieni nie będzie już mógł przygotowywać wielu zawodników do gry w pierwszym zespole poprzez przesuwanie piłkarzy do rezerw. Przed sezonem 2020/2021 zmienił się bowiem regulamin II-ligi w którym są następujące zapisy:

Fragment regulaminu dotyczący schodzenia zawodników z pierwszego Lecha do rezerw:

„2. W przypadku klubów posiadających dwie drużyny, z których przynajmniej jedna uczestniczy w
rozgrywkach Ekstraklasy, I i II ligi:
a) Zawodnik, który w roku kalendarzowym w którym następuje zakończenie danego sezonu
rozgrywkowego kończy 22 rok życia lub młodszy, może bez ograniczeń uczestniczyć w
meczach z udziałem drużyny klasy niższej, z zastrzeżeniem § 4 ust. 1 i ust. 2 pkt d;
b) Zawodnik, który w roku kalendarzowym w którym następuje zakończenie danego sezonu
rozgrywkowego kończy 23 rok życia lub starszy, rozegrał w danym sezonie, w okresie od
1 lipca do 31 grudnia 5 meczów z udziałem drużyny wyższej klasy rozgrywkowej
(mistrzowskich lub pucharowych) nie może występować w tym okresie w meczach z
udziałem drużyny klasy niższej (mistrzowskich lub pucharowych);
c) Zawodnik, który w roku kalendarzowym w którym następuje zakończenie danego sezonu
rozgrywkowego kończy 23 rok życia lub starszy, rozegrał w danym sezonie, w okresie po
1 stycznia 3 mecze z udziałem drużyny wyższej klasy rozgrywkowej (mistrzowskie lub
pucharowe), nie może występować w meczach z udziałem drużyny klasy niższej
(mistrzowskich lub pucharowych);”

W tym tygodniu udział w zajęciach może brać tylko 14 piłkarzy będących na stałe w kadrze pierwszej drużynie Kolejorza. Z grupy podstawowych zawodników nie ma aż 3 pomocników oraz 2 obrońców. Również po bardzo istotnym meczu ze Śląskiem sztab szkoleniowy nie będzie miał za wiele czasu na poprawę źle funkcjonujących elementów. Najpóźniej we wtorek Lech Poznań musi zameldować się w Sztokholmie, z Hammarby na sztucznej murawie zagra w środę raptem 4 dni po wizycie we Wrocławiu, następnie 20 września czekają go Derby Poznania, a później być może następny szybki lot do Grecji bądź na Cypr.

Jedenastka zawodników, która została w klubie: Bednarek – Czerwiński, Rogne, Crnomarković, Kostevych – Muhar, Tiba – Skóraś, Ramirez, Sykora – Ishak
Rezerwowi: Malenica, Dejewski, KlupśPiłkarze na obozach reprezentacji:

Krzysztof Bąkowski
Jakub Niewiadomski
Tymoteusz Puchacz
Lubomir Satka
Jakub Moder
Jakub Kamiński
Kamil Jóźwiak
Filip Marchwiński
Filip Szymczak

Piłkarze, którzy zostali w klubie:

Marko Malenica
Filip Bednarek
Alan Czerwiński
Thomas Rogne
Djordje Crnomarković
Tomasz Dejewski
Volodymyr Kostevych
Karlo Muhar
Jan Sykora
Dani Ramirez
Pedro Tiba
Michał Skóraś
Tymoteusz Klupś
Mikael Ishak

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

 1. Viking pisze:

  Ci co zostali powinni dostac nakaz namiotowania na boisku ze sztuczna trawa. Trzeba przejsc na ”Ty” z takim boiskiem przed meczem pucharowym.

 2. Przemo33 pisze:

  Ale wiedzą nad czym pracować i niech Żuraw pracuje z tą grupą, którą aktualnie ma. Jak to trenerzy zawsze mówią: „po ostatnich meczach mamy spory materiał do analizy, nad czym mamy pracować”. Więc niech pracują i robią swoje.

 3. fox pisze:

  Z tak cienką kadrą bardzo wątpię,żeby był możliwy wyjazd do Grecji lub na Cypr.Szwedzi są pewni siebie i myślę,że nie bez powodów.Pewnie wiedzą,że Lech ma kadrę bez ławki i tylko gadają,że Lecha nie znają a mają nas rozpisanych co do kropki.

 4. Kuki pisze:

  Mówiąc szczerze to dopiero po przeczytaniu tego artykułu przypomniałem sobie że w zespole jest ktoś taki jak Klupś. Co się z nim dzieje w ogóle? Przecież on chyba nawet w 20 meczowej się nie znalazł ani razu do tej pory…
  On w ogóle trenuje z pierwszą drużyną, jest sens go brać pod uwagę?

 5. bas pisze:

  Panie Rutowski sprzedaj jeszcze Józia ,Modera i Kostie. Wypożycz Klupsia i gitara gra. MOCNI RAZEM walczymy żeby nie spaść.