Lechici w kadrach – wrzesień 2020 (podsumowanie)

Pomijając już sprzedanego do Niemiec obrońcę Roberta Gumnego na obozach reprezentacji narodowych podczas wrześniowej przerwy na kadrę przebywało aż 9 piłkarzy trenujących na co dzień z pierwszą drużyną Lecha Poznań. Wszyscy zawodnicy mieli szansę wystąpić w dniach 3-8 września.

Czwartek, 3 września

W czwartek w Kaliszu kadra U-19 towarzysko zagrała z Niemcami. Mecz zakończył się remisem 1:1. Krzysztof Bąkowski nie grał, Jakub Niewiadomski i Filip Marchwiński zanotowali po 90 minut, a strzelec gola dla Polaków napastnik Filip Szymczak zanotował 56 minut. 18-latek musiał przedwcześnie zejść z boiska z powodu groźnie wyglądającego urazu. Po spotkaniu rozegrano rzuty karne. Jedną z jedenastek zmarnował Marchwiński, który uderzył podobnie jak w pucharowym meczu z Lechią.

Piątek, 4 września

W piątek mogło zagrać aż 5 lechitów. Po godzinie 18:00 kadra Polski do lat pokonała w eliminacjach Estonię aż 6:0. Tymoteusz Puchacz (grał 90 minut) zaliczył asystę, a Jakub Kamiński (grał do 67 minuty) strzelił bramkę na 3:0. W wyjazdowym spotkaniu trafiali jeszcze byli lechici – Robert Gumny oraz Paweł Tomczyk. Podopieczni Czesława Michniewicza zajmują po tym spotkaniu 2. pozycję w grupie kwalifikacyjnej do ME U-21.

Wieczorem o 20:45 w Amsterdamie od początku zagrał Kamil Jóźwiak. Lewy pomocnik przebywał na boisku do 70 minuty otrzymując wcześniej żółtą kartkę. W 77 minucie na placu gry pojawił się Jakub Moder dla którego był to debiut w seniorskiej reprezentacji. Polacy na start Ligi Narodów przegrali z Holandią 0:1. Przegrała też Słowacja ulegając Czechom 1:3. Lubomir Satka całe spotkanie obejrzał z ławki.

Poniedziałek, 7 września

W poniedziałek 90 minut w meczu Bośnia – Polska rozegrał Kamil Jóźwiak. 22-latek zanotował swój 3 występ w seniorskiej reprezentacji. Całe spotkanie wygrane przez Polaków 2:1 obejrzał z ławki Jakub Moder. Także w poniedziałek w Lidze Narodów grała Słowacja, która na wyjeździe zremisowała z Izraelem 1:1 tracąc gola w doliczonym czasie. Ponownie ani minuty nie zaliczył Lubomir Satka. Z kolei towarzyski pojedynek Polska U-19 – Czechy U-19 został odwołany z powodu wykrycia koronawirusa w ekipie gości. Dzięki temu Krzysztof Bąkowski, Filip Marchwiński, Jakub Niewiadomski oraz Filip Szymczak wrócili do klubu wcześniej niż pierwotnie planowano. Ten ostatni piłkarz wrócił z urazem.

Wtorek, 8 września

We wtorek, 8 września bardzo istotny mecz w kwalifikacjach do młodzieżowego Euro wygrała kadra Polski do lat 21. Biało-czerwoni z Tymoteuszem Puchaczem (na boisku do 73 minuty) oraz Jakubem Kamińskim (na murawie od 46 minuty) ograli Rosję 1:0 i wciąż mają szansę na 1. miejsce w grupie.

Piłkarze Lecha Poznań w reprezentacjach narodowych – wrzesień 2020:

Lubomir Satka (0 i 0)
LN, Słowacja – Czechy 1:3
LN, Izrael – Słowacja 1:1

Jakub Moder (77-90 i 0) oraz Kamil Jóźwiak (1-70 i 1-90)
LN, Holandia – Polska 1:0
LN, Bośnia i Hercegowina – Polska 1:2

Tymoteusz Puchacz (1-90 + asysta i 1-73) oraz Jakub Kamiński (1-67 + gol i 46-90)
eMME, Estonia U-21 – Polska U-21 0:6
eMME, Polska U-21 – Rosja U-21 1:0

Krzysztof Bąkowski (0), Jakub Niewiadomski (1-90), Filip Marchwiński (1-90) i Filip Szymczak (1-56 + gol)
Tow, Polska U-19 – Niemcy U-19 1:1 k.2:4
Tow, Polska U-19 – Czechy U-19 (odwołany)

26 komentarzy

1. Kosi pisze:

Mam nadzieje ze nowy napastnik jest juz w drodze. Pierwsz mecz kadry pierwszy polamany

• inowroclawianin pisze:

Na razie to chcą sprzedać Gumnego, Modera i Jóźwiaka a może i Puszkę. Takie dziś informacje wędrują

• 100h2o pisze:

@inwrocławianin – wydawało mi się że TUTAJ ludziska jak podają informacje to wiarygodne. Zatem zapytam zatroskany skąd „dziś takie informacje wędrują”? Może podasz żródło ( mam nadzieję że nie napiszesz „ze żródeł dobrze poinformowanych” ani z Weszlo czy Pudelka).

W internecie, ale nie na weszło ani na żadnym pudelku. Zresztą do 5 października wszystko będzie już klarowne. Na tą chwilą zbyt dobrze nie jest

2. Didavi pisze:

Kontuzje będą to oczywiste, ale nie dla zarządu. W ich filozofii futbolu transfery są niepotrzebne tak jak i zmiennicy i ławka rezerwowych.

3. inowroclawianin pisze:

Kadra coraz węższa. Niedługo nie będzie nawet 11 zawodników. Ot polityka Rutka. Krew się burzy w żyłach..

4. ArekCesar pisze:

Mam nadzieję, że uraz Filipa to tylko stłuczenie i na ligę i puchary będzie sprawny na 100%. W przeciwnym razie jesteśmy w czarnej dupie.

Nie rozumiem jak w drużynie walczącej o trofea może być w drużynie tylko 2 napastników. Powinno ich być ze 4 w razie urazów, kartek, słabej formy.

A wiesz… przypominam sobie czasy kiedy zmiennikiem Lewego był….. Laczek Mikołajczak.

5. ArekCesar pisze:

A co do Marchwińskiego to niech sobie odpuści te flegmatyczne rzuty karne. Strzelił jak z Lechią i siłowo i jakościowo i efekt taki sam. Chłopaku weź się ogarnij.

6. nilkks pisze:

Jedno już wiemy. Marchwiński rzutów karnych nigdy wykonywać nie powinien. Nigdy.

7. 100h2o pisze:

Jeśli narzekacie na TRENERA Żurawia to dziś mieliście okazję się przekonać że jest jeszcze gorszy… domyślcie się kto to ? A co do gry. Polecam bramkę Kamyka z Estonią i przypominam… on ma 18 lat a grał w U-21 i nie odstawał ani na krok od pozostałych „młodych gwiazdorów polskiej piłki”. Puchacz najlepszy na boisku.

8. John pisze:

Szkoda gadać co gra pierwsza reprezentacja, grają jak zbieranina odpadów z Korony Kielce.
    Jedna dobra okazja przez cały mecz,dramat,a Brzęczek zadowolony.
    Jóźwiak obok Glika i tak wyglądał najlepiej, choć grał przeciętnie co najwyżej.
    No,ku*wa zagrać tak beznadziejny mecz?
    Holandia i tak grała na pół gwizdka.
    Moder więcej by wygrał gdyby na murawę nie wszedł.
    10 mln € za gościa z ekstraklasy, brać.
    Znowu ten ku*wa 100mln € Zieliński, przecież to jest jakaś kpina.

Szymański? To już lepszy dziadek Błaszczykowski, choć go by tak nie przewracali. No i tzw trener PRZEGRYWAJĄC ściąga playmakera wstawiając TRZECIEGO DEFENSYWNEGO POMOCNIKA! No to mi wręcz zakrawa na zmiany Żurawia w meczu z Płockiem, sabotaż.

9. Ostu pisze:

„Na Puchacza do klubu wpływają bardzo atrakcyjne oferty…”
    Coś czuję, że czas wkurwu dopiero nadchodzi…
    Jak jeszcze sprawdzą się pogłoski o tym, że pod koniec września wpłynie oferta za Modera na poziomie 10 mln euro to ten nasz zespół się rozwali zanim tak na dobre zacznie grać…
    Choć z drugiej strony Puchacz – zdając sobie sprawę że nie jest jeszcze piłkarsko gotowy – nie bardzo pali się do wyjazdu.juz teraz…

10. kibic007 pisze:

Dobry mecz Jóźwiaka. To było tylko potwierdzenie tego, że już jest gotowy do wyjazdu.

Linetty dostał oszałamiające 8 minut! Mimo to był widoczny.

11. Grimmy pisze:

Przeniosłem swój komentarz ze śmietnika tutaj.
    Jak oceniacie ten dwumecz w wykonaniu Kamila Jóźwiaka? Spełnił pokładane w nim nadzieje? Może lekki niedosyt?
    Miałem wrażenie, że koledzy jeszcze niechętnie z nim grali, wielokrotnie wstrzymywali się z podaniem, szukając innych opcji. W wyniku czego, kiedy już podawali, oddawali mu piłkę nieco za późno. Sam Kamil też trochę chaotyczny, ale to pewnie z powodu tremy. Mógł mieć co najmniej asystę, gdyby jego świetne dośrodkowanie umiał wykończyć Grosicki. Szkoda, że nie podsumował swojego występu jakąś zdobyczą w postaci gola lub asysty, ale generalnie, w moim odczuciu, wypadł nieźle. Jeszcze chciałbym dopisać, że w meczu przeciwko BiH, Kamilowi mogło się paradoksalnie łatwiej grać niż w Ekstraklasie, bo nie musiał grać na rywala, którego skrzydłowy i boczny obrońca stoją skoszarowani na/do 30 metra od własnej bramki. Ostatnie słabsze mecze u nas, mam wrażenie, wynikają po trochu z tego, że Kamilowi brakuje tych wolnych przestrzeni, które ma kiedy gra z lepszym rywalem.

• ryszbar pisze:

Problemem Józia w obu meczach było to, że on gra szybciej niż reszta ofensywnych kadrowiczów, którzy wyglądają jak T. Rogne. Ogólnie oba występy na sporym plusie na 4 w szkolnej skali.
      Bramki nie zdobył – jego strzały były delikatnie mówiąc słabe ale sporo wypracował sytuacji kolegom, zwłaszcza wczoraj.
      Nieźle wygląda przy tzw. piłkach stykowych gdzie trzeba użyć techniki i wyplątać się z gąszczu nóg.

12. Lolo pisze:

Udźwignął ciężar. Był jednym z najmłodszych a zagrał jak weteran. Chciał się pokazać i i dopiął celu. Fajny mecz (e) w jego wykonaniu. Powodzenia w Derby

13. Lolo pisze:

A ja mam inne pytanie. Dlaczego Karol dostał tylko 5 min w dwumeczu? Było wyraźnie pokazane że nie mieliśmy lidera środka pola. Żadnego podania prostopadłego. Krycha gra za zasługi. Szymański bo z legii. Dajcie normalnego trenera. Dobrze że Kuba miał kontuzje bo Jóźiu bynie zagrał

14. inowroclawianin pisze:

Dobre występy Lechitów na kadrach, szczególnie Jóźwiaka, który był chyba największym wygranym w Reprezentacji w tych dwóch meczach. Aktywny. Na pewno potwierdził swoją przydatność i zwiększył swoją wartość rynkową co ucieszy szczególnie Rutka.
    Gra pierwszej Reprezentacji i jej wyniki to już osobna kwestia. Z Brzeczkiem daleko nie zajdziemy. Równie dobrze mogliby grać bez niego i byłby ten sam efekt. Dziś Włosi pokazali jak się gra i wygrywa z Holandią.

Z Józiem chyba sprawa już załatwiona i być może jeszcze jest w Lechu by zagrać mecz ze Szwedami i jak się uda następny. I tak się z 'kontrahentem” ugadano.Nijak pojąć PO CO w czasie próbnym ( bo po to ta cała LN) grają ci co pewni do bólu (Zieliński, Grosicki, Glik, Krychowiak) a tzw selekcjoner już teraz nie próbuje CZEGOŚ INNEGO. No chyba że tu najważniejszy jego stołek i nie ma argumentów i pomysłu na jakieś innowacje. Wtedy ci „pewniacy” będą grali do emerytury. Po co w ogóle Linetty przyjeżdża na kadrę, nie rozumiem. Chyba że w domu dzieciak drze gębę i spać się nie da. W tych 2 meczach powinni zagrać wszyscy gracze z pola. Inaczej te „powołania” to wielki pic na wodę i czekanie aż „wróci Lewy”.

Wątpię by coś nowego wymyślił skoro przez dwa lata nic nie zrobił. To nie jest trener. Jest tam po znajomości i dla niższych kosztów. Szkoda, bo potencjał jest by było lepiej.

15. 100h2o pisze:

Bardzo ciekawy za to mecz we wtorek „kadry Czesia Michniewicza”.

16. Przemo33 pisze:

Bardzo fajnie było spojrzeć na składy, bo w kadrach i Polski i Bośni i Hercegowiny było kilku byłych i obecnych piłkarzy Lecha. A w kadrze Bośni kto zagrał na ataku zamiast największej gwiazdy Edina Dzeko? Elvir Koljić, nasz stary znajomy. Szkoda, że Burić tylko na ławce. Natomiast nie rozumiem, po co w ogóle powołują Linettego, skoro nie dają mu prawie żadnych szans i okazji do gry? Gdyby Karol nie przyjeżdżał na kadrę, byłby praktycznie ten sam efekt. Nie wiem, co musiało by się stać, by Linetty zaczął dostawać szansę. Cieszy mnie kolejny mecz Jóźwiaka, jeden z lepszych graczy w obu ostatnich meczach kadry i oby tak dalej. Ogólnie fajnie, że tylu naszych graczy dostało szansę gry i minuty na boisku.