Hammarby gromi w lidze

W meczu 19. kolejki Allsvenskan 2020 pucharowy rywal Lecha Poznań – Hammarby IF wygrał na wyjeździe z IFK Goteborg aż 4:0 (1:0). W czwartkowym spotkaniu błysnęła gwiazda zielono-białych i czołowy strzelec ligi szwedzkiej w zeszłych rozgrywkach Muamer Tanković. Skrzydłowy przeciwnika powracający do formy po kontuzji i grający dziś w środku pola zdobył hat-tricka.

Oprócz Tankovicia ze świetnej strony w Goteborgu pokazał się Gustav Ludwigson. Najlepszy w tym sezonie ligi szwedzkiej zawodnik Hammarby IF po wejściu z ławki w 70 minucie zanotował odpowiednio 7, 8 i 9 asystę w rozgrywkach 2020. Podopieczni Stefana Billborna przerwali dziś passę 3 kolejnych ligowych spotkań bez wygranej. Hammarby po 19 kolejkach z 28 punktami na swoim koncie zajmuje 7. lokatę. W niedzielę, 13 września o 14:30 ekipę „Bajen” czeka domowy mecz z Helsingborgsem.

Pojedynek II rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy 2020/2021, Hammarby IF – Lech Poznań zostanie rozegrany w środę, 16 września, o godzinie 19:00 na Tele2 Arenie w Sztokholmie. Według bukmacherów faworytem do wygranej i do awansu są Szwedzi.

19. kolejka Allsvenskan 2020, czwartek, 10 września, godz. 19:00
IFK Goteborg – Hammarby IF 0:4 (0:1)
Bramki: 20.Johannsson 71, 78 i 87.Tanković
Żółte kartki: Kouakou, Aiesh, Wernbloom – Fenger, Andersen, Sher, Khalili, Jeahze
Skład Hammarby: Ousted – Soderström (88.Sandberg), Fallman, Fenger, Jeahze – Andersen (88.I.Khalili), Bojanić (45.Sher) – Khalili, Tanković, Paulinho – Johannsson (71.Ludwigson).