Dogrywka: Śląsk – Lech 3:3

Sobotni mecz ze Śląskiem Wrocław ciężko jest ocenić. Obrona zasłużyła na jedynkę, ofensywa już na piątkę. Kolejorz przez ponad 70 minut nie miał kontroli nad rywalem pozwalając gospodarzom na oddanie aż 17 strzałów. Dopiero w końcówce spotkania było widać, kto jest lepszy, ma lepszych zawodników i kto bardziej chce wygrać.

Najgorszy okres w meczu: 1-15 min.
Uwagi: 62% posiadania Lecha (wyższe w każdym kwadransie), tylko 10 fauli poznaniaków, 2 gole i 1 asysta Ishaka, brak zwycięstwa mimo prowadzenia, 7 stracony gol w sezonie, 7 po stałym fragmencie (4 z rożnych, 3 bramki stracone z karnych)

Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com: Ishak – 2 gole, 1 asysta, 2 kluczowe zagrania, 91% udanych podań
Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com: Puchacz – najmniej celnych podań w zespole (65%), spowodowany rzut karny, tylko 50% wygranych starć 1 na 1, aż 14 strat (najwięcej w drużynie)
Ocena pracy trenera (1-6): 3
Ocena pracy sędziego (1-6): 3
Poziom meczu (1-6): 3

Składy

1-4-2-3-1

Putnocky – Celeban, Puerto, Golla, Pawelec (68.Stiglec) – Łabojko, Sobota – Musonda (83.Bargiel), Praszelik (71.Samiec-Talar), Pich – Scalet (83.Makowski).

1-4-2-3-1

Bednarek – Czerwiński, Rogne, Crnomarković (81.Dejewski), Puchacz – Tiba, Moder – Skóraś (71.Sykora), Ramirez (81.Marchwiński), Kamiński – Ishak.

Najlepsza Lechowa akcja w meczu:

32 minuta – Doskonałe wyprowadzenie piłki z naszej połowy na połowę rywala przez Crnomarkovicia. Piłkę po kilkunastometrowym podaniu przejął Moder, popędził z nią w kierunku bramki, za akcją ruszyło aż 6 lechitów, Moder zagrał do Ramireza, któremu piłkę dość przypadkowo zabrał biegnący Tiba. Śląsk przy tak szybkiej akcji Lecha nie zdążył na czas się ustawić. Portugalczyk mając piłkę przy nodze nie wdał się w drybling tylko z prawej strony pola karnego miękko dośrodkował na nogę Ishaka. Szwed w swoim stylu, ekwilibrystycznym strzałem, zdobył gola na 3:2. Ta akcja pokazała rozmach Kolejorza w ofensywie. Dużą robotę w 32 minucie zrobił Crnomarković idealnie wyprowadzając piłkę oraz Tiba popisując się asystą.

1 Odpowiedź

1. J5 pisze:

Nie zgadzam się z oceną pracy sędziego. Trzy to za dużo, powinien dostać jedynkę i to bynajmniej nie za tego podyktowanego przeciwko Lechowi karnego. Sędzia ten puszczał brutalne faule przeciwko naszym piłkarzom. Co było równie złe, często przerywał akcje Lechitów po faulach nie groźnych dla zdrowia naszych piłkarzy, wtedy kiedy zawodnicy utrzymywali się przy piłce mając okazję na szybkie ataki na nie ustawionego w obronie rywala dając mu szansę na odbudowanie szyków. Sędzia Lasyk był dwunastym zawodnikiem naszego rywala. I jeszcze parę zdań o Ishaku. Kierunek z jakiego trafił do Lecha, ll Bundesliga, i sytuacja, do odbudowania formy, dawały nadzieję na to że będzie co najmniej tak dobrym piłkarzem jak Gytkjaer. Byłem dobrej myśli, i choć nie można chwalić dnia przed zachodem słońca, myślę że jest to dobry następca Christiana. Mikael nie miał problemów z przebojowym wejściem do Lecha i Ekstraklasy, będąc zaskoczeniem dla naszych rywali. Łączy cechy Gytkjaera, lis pola karnego, egzekutor, z własnymi cechami, ogromną siłą, przebojowością i zaangażowaniem, można powiedzieć że jest połączeniem Gytkjaera z Sadajevem. A to wydaje się, jak na ekstraklasowych stoperów wybuchowa mieszanka. Skauting spisał się na medal. Będziemy mieć z Ishaka pożytek, kolejnego klasowego snajpera. Trudno będzie innemu napastnikowi wygryźć go ze składu, ale taki Mikael mimo wszystko nakręci rywalizację, bo chociaż by młody Szymczak będzie miał się od kogo uczyć. Za ten występ szóstka w pełni zasłużoną!