Oko na grę: Mikael Ishak

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.

Mikael Ishak od momentu przyjścia do Lecha Poznań jest bardzo poważną postacią naszej drużyny. Do spotkania z Hammarby w każdym z 5 meczów grał od początku, 3 razy notował pełne 90 minut. W środę 27-latek ponownie wystąpił od początku co było dobrą okazją, by pierwszy raz w historii bliżej przyjrzeć się jego postawie w ramach „Oko na grę”,

Opis gry:

Mikael Ishak już w 2 minucie był bliski zdobycia gola po zagraniu z lewej strony. W tamtej sytuacji Szwed notujący sentymentalny powrót do swojego kraju został w ostatniej chwili przyblokowany przez Bjorklunda. W kolejnych minutach nasz napastnik grał trochę jak kiedyś Christian Gytkjaer. Mniej angażował się w pomoc drugiej linii, częściej czekał za to na podanie, którego długo nie mógł otrzymać. Mikael Ishak doczekał się dobrego zagrania dopiero w 42 minucie. To właśnie za jego sprawą, po podaniu od Daniego Ramireza, zespół Kolejorza oddał pierwszy celny strzał w tym meczu i jedyny celny w pierwszej odsłonie. Wtedy Ishak z dość trudnej pozycji będąc naciskany przez obrońcę kopnął w kierunku bramkarza, który nie miał problemów z obroną tego uderzenia.

Po zmianie stron widzieliśmy już innego Mikaela Ishaka. Najlepszy strzelec Kolejorza w tym sezonie więcej angażował się w grę, częściej pomagał drugiej linii, momentami nawet rozgrywał piłkę a nawet schodził na boki. Właśnie w drugiej połowie można było dostrzec różnice pomiędzy Ishakiem a Gytkjaerem. Szwed piłkarsko jest trochę lepszy od Duńczyka, oprócz dobrej umiejętności zastawiania się z piłką potrafi ją także przytrzymać i odpowiednio rozegrać. Wczoraj 27-letni napastnik nie zdobył swojej 7 bramki w sezonie 2020/2021 w tym 3 w Lidze Europy, ale za to był bardzo pożyteczny w grze oddając jeszcze niebezpieczny strzał z lewej nogi dobrze obroniony przez Ousteda.

Mikael Ishak kolejny raz pokazał jak dobrym jest transferem oraz potwierdził jak bardzo jest pożytecznym zawodnikiem dla naszej drużyny. Szwed coraz lepiej rozumie się z kolegami z zespołu, coraz lepiej czuje się w Lechu Poznań, nie potrzebował mitycznego okresu aklimatyzacji czy czasu nie wiadomo na co tylko od razu zaczął strzelać, grać na wysokim poziomie. Mecz z Hammarby nie był dla 27-latka łatwym spotkaniem, jednak Ishak na trudnym terenie, na sztucznej murawie poradził sobie zasługując na mocną czwórkę.