Warto wiedzieć: Lech – Warta (20.09.2020)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu dzień przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Warta Poznań – Lech Poznań (20.09.2020):

O poprawę bilansu – Lech rozegra jutro z Wartą 26 oficjalny mecz i 17 w lidze. Bilans jest korzystny dla Kolejorza – 14-6-5, gole: 37:19 oraz ligowy 9-5-2, gole: 22:13.

Pierwsze derby od 25 lat – Ostatnie derby odbyły się 14 maja 1995 roku. Wtedy Lech na oczach 2500 ludzi niespodziewanie uległ u siebie Warcie 1:2.

Gole będą niemal na pewno – Jutro gole będą niemal na pewno. W 25 meczach z Wartą raptem 2 razy nie było bramek. W Ekstraklasie zawsze padały gole.

Wygrać po 26 latach – Lech ostatni raz pokonał Wartę w derbach w 1994 roku (2:0), natomiast u siebie w 1993 roku (1:0).

Oba zespoły bez zwycięstwa – Zarówno Lech jak i Warta w tym sezonie Ekstraklasy nie wygrały plasując się w dolnej ósemce. Kolejorz zdobył 2 punkty, „Warciarze” ugrali 1 oczko.

O spokój – W razie pierwszego zwycięstwa ligowego w sezonie 2020/2021 lechici będą mieli tylko 5 punktów po 4 kolejkach. Nie będzie to dobry wynik, ale przynajmniej po wygranej strata Kolejorza do podium nie wzrośnie. 3 punkty w derbach pozwolą złapać wszystkim trochę spokoju.

Tylko ze stałych fragmentów gry – Lech w tym sezonie ligowym stracił już 7 goli. Wszystkie po stałych fragmentach gry – 4 bramki z rożnych, 3 z karnych.

Warta bez gola – Warta jest jedynym zespołem obok Piasta, który w PKO Ekstraklasie 2020/2021 nie strzelił jeszcze gola. Oby ta passa „Zielonych” trwała dłużej.

Dużo byłych lechitów – W drużynie naszego lokalnego rywala nie brakuje byłych lechitów. Grają tam m.in. Łukasz Trałka, Michał Jakóbowski, Robert Janicki, Filip Małek, a od niedawna także Mateusz Spychała.

Szansa dla zmienników – Jutro w zespole Lecha mogą być debiuty i może zagrać paru zmienników. Wszystko przez mecz z Apollonem na Cyprze już w środę w +30 stopniach. Odpoczynek niektórych zawodników jest wskazany.

Zły czas – W niedzielne popołudnie lechici muszą uważać między 11 a 20 minutą oraz pomiędzy 81 a 90 minutą gry. W tym czasie Kolejorz stracił już po 3 gole.

Duże zainteresowanie – Pierwsze od ponad 25 lat Derby Poznania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Klub już wcześniej sprzedał wszystkie bilety. Mecz obejrzy około 16 tysięcy ludzi.

Śledźcie nas – Wszystkich kibiców, którzy nie pojawiają się w niedzielę na stadionie zapraszamy oczywiście na nasz tradycyjny przedmeczowy i meczowy raport na żywo prosto z Bułgarskiej. Z tekstowo-fotograficznym raportem ruszamy o godzinie 16:05.

Lasyk znów rozjemcą – Arbitrem niedzielnej potyczki przy Bułgarskiej będzie Piotr Lasyk, który sędziował nam również tydzień temu we Wrocławiu. Bilans Kolejorza w ostatnich 4 spotkaniach w których sędziował nam arbiter z Bytomia jest średni – 1-3-0.

Lech mocnym jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w niedzielę po 17:30 będzie Kolejorz. Średni kurs na wygraną Lecha wynosi tylko 1.40, na remis 4.80 a na triumf Warty aż 8.50.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. 07 pisze:

    Warta strzeli w końcu gola , a może nawet dwa. Lech jest faworytem, ale za to oraz za piękną grę punktów nie ma. Żeby wygrać to trzeba zapie….. .