Nasze derby! Lech – Warta 1:0

O godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 4. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Warty Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

16:05 – Dzień dobry z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Dziś derby, które po prostu trzeba wygrać.

16:16 – Od paru minut poniżej znajduje się skład Lecha. Jest parę zmian.

16:19 – Warciarze dojechali na stadion. Lechici spacer na murawie odbyli już kilkanaście minut temu.

16:22 – Murawa wizualnie wygląda bardzo dobrze. Na pewno dużo lepiej niż na poprzednim meczu.

16:26 – Skład Warty szału nie robi. Od początku 3 byłych lechitów – Trałka, Janicki i Jakóbowski.

16:27 – Na papierze są już rozkładane elementy potrzebne do rozgrzewki.

16:30 – Godzinę przed meczem garstkę na razie widzów na stadion powitał spiker. Spodziewana frekwencja na derbach to 16-16,5 tys. osób.

16:38 – Dziś w ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Lubomir Satka.

16:41 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę.

16:53 – Lech w komplecie na rozgrzewce.

16:59 – A co tam w tabeli? Słabo. Na razie 10. miejsce, w razie wygranej będzie góra 8. pozycja i 2 oczka straty do podium.

17:05 – Główny cel dzisiaj to mecz na 0 z tyłu. Ofensywa wydaje się być tak mocna, że powinna coś strzelić.

17:15 – Możliwość 5 zmian w trakcie meczu daje trenerowi Żurawiowi możliwość oszczędzenia m.in. Puchacza, Ishaka czy Ramireza. Oczywiście o ile wcześniej wynik będzie dobry.

17:18 – Spiker czyta składy. Obie drużyny zeszły już do szatni.

17:25 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

17:28 – Obie ekipy na boisku.

2 min. – Warta zaczęła odważnie. Na razie atakuje.
3 min. – Ufff. Po dośrodkowaniu z lewej strony Warty niewiele brakowało, by Lech przegrywał 0:1. Zapewne wielu już widziało już piłkę w siatce.
4 min. – Znów było groźnie. Piłka w rękach Bednarka.
5 min. – Teraz kontra Lecha zakończona niestety złym dośrodkowaniem Sykory.
10 min. – Lech zaczyna zyskiwać przewagę. Kolejorz atakuje głownie prawą stroną.

15 min. – Efektowne podanie Marchwińskiego do Ishaka. Szwed nie doszedł do piłki.

17 min. – Warta tym razem próbuje nam zagrozić stałymi fragmentami, przed chwilą głową po dośrodkowaniu z rożnego uderzał Trałka. Na razie nie ma dominacji Lecha na boisku.
20 min. – W dobrej sytuacji znalazł się Marchwiński, który naciskany przez obrońców stracił piłkę w dobrej sytuacji.
21 min. – Lech zmienił stronę, częściej atakuje teraz lewą flanką. Strzałów nadal nie ma.
23 min. – Murawa prezentowała się dobrze tylko wizualnie. Wygląda gorzej z każdą minutą.
24 min. – Nie klei się gra Lechowi.
26 min. – Bardzo zły strzał Sykory z daleka. To nie było potrzebne.
28 min. – GOOOOOOOOOOOOL!!!! 1:0! dla Lecha. Akcja Lecha środkiem, podanie Ishaka na prawą flankę do Ramireza, który lekkim strzałem prawą nogą zdobył bramkę.
30 min. – Nie ma gola… Po VARze był spalony.

35 min. – Lech więcej utrzymuje się przy piłce, lecz nic z tego nie wynika. W ofensywie gra za wolno.
37 min. – Cały czas słabo to wygląda. Warta wcale nie gra jakoś bardzo dobrze w defensywie.
41 min. – Dużo spalonych w Lechu. To się rzadko zdarza.
43 min. – Nic się nie dzieje. Nie ma nawet co komentować. Warta coraz mocniej cofnięta.

46 min. – Gramy dalej. Potrzebujemy gola na 1:0 który ustawiłby mecz.
49 min. – Fajna akcja prawą stroną, niestety dośrodkowanie Sykory było bardzo złe.
50 min. – Setka Lecha! Prawą flanką urwał się Ishak, który świetnie dograł do Skórasia. Pomocnik Lecha z paru metrów fatalnie chybił. Tu musiał być gol!
53 min. – Sykora tak dryblował aż skończyło mu się boisko. Co to w ogóle za pomysł gry Sykory na prawej a Skórasiem na lewej?!
59 min. – Celną główkę wyłapał Lis. Lech od początku tej połowy w ataku pozycyjnym. Warta czeka już tylko na kontry.

63 min. – Niezły strzał Skórasia z dystansu. Niestety, niecelny.
69 min. – Zostało 20 minut. Tymczasem na boisku niewiele się dzieje. Lech bije głową w mur, wykorzystał już 3 zmiany.

73 min. – Lech gra coraz gorzej, coraz wolniej. Zmiany na razie nic nie wniosły.
74 min. – Jeszcze by nam Warta strzeliła po rożnym. Broni Bednarek.

76 min. – Został ostatni kwadrans. Komplet 5 zmian za Lechem.
77 min. – Warta już gra na czas. Ciężko będzie coś strzelić.
79 min. – Następny spalony?! Ile tego dzisiaj.
83 min. – Lech nic nie gra. 0 pomysłu, Warta nawet nie musi za wiele się starać, by bronić wszystkie akcje.
84 min. – Dwa strzały zepsute przez Kacharavę.
88 min. – Zablokowany strzał Modera z daleka.
90 min. – Karny dla Lecha!
90 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! JAKUB MODER! 1:0!
90+2 min. – Broni Lech, Warta ruszyła do przodu.
90+3 min. – Kontra Tiby z Kacharavą. Nic z tego nie wyszło.