Oko na grę: Jakub Moder

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.Jakub Moder nie ma w Lechu zmiennika, od początku sezonu gra regularnie, w niedzielę został bohaterem i miał odgrywać ważną rolę także w środowym spotkaniu na Cyprze. Jego kolejny występ od początku był dobrą okazją, aby bliżej przyjrzeć się postawie „Modzia” w ramach cyklu „Oko na grę”.

Opis gry:

To nie był wybitny mecz w wykonaniu Jakuba Modera. Środkowy pomocnik Kolejorza był w cieniu innych pomocników takich jak Pedro Tiba, Jakub Kamiński, Jan Sykora czy Dani Ramirez, którzy mieli większy wpływ na grę Lecha Poznań i końcowy wynik z Apollonem. 21-letni pomocnik swoją ocenę mocno obniżył w pierwszej połowie notując trzy, bardzo dobrze zauważalne, a także irytujące straty. Po tych stratach Apollon Limassol natychmiast wychodził z szybką kontrą. Po jednej z takich strat i kontr Lecha Poznań być może nawet przed utratą bramki na 0:1 uratował Lubomir Satka. Słowak już na naszej połowie popełnił wtedy faul taktyczny za który dostał słuszną żółtą kartkę.

Po przerwie było niestety podobnie. W 64 minucie Jakub Moder dobrym powrotem do defensywy przerwał akcję Cypryjczyków będąc jeszcze faulowany przez przeciwnika, ale 5 minut później popełnił następną stratę. Wówczas Lech prowadził 3:0, dlatego akcja Apollonu po następnej stracie nie była już tak dynamiczna, jak na przykład jedna z kontr przy stanie 0:0. Rosły środkowy pomocnik Kolejorza więcej prostych strat już nie popełnił, ponieważ w 72 minucie trener Dariusz Żuraw postanowił postawić na bardziej defensywnego zawodnika wprowadzając na boisko Karlo Muhara.

Jakub Moder momentami zachowywał się zbyt nonszalancko w środku pola. Jest to ważny zawodnik, wszyscy dużo od niego wymagają, piłkarz łączący rolę „6” z „8” nie może w takim meczu i z takim rywalem popełniać aż tak prostych strat. Żadna z nich nie miała konsekwencji, więc Moderowi upiekło się. Ocena czwórka za środowy występ w Nikozji jest nieco zawyżona. Czwórka jest wystawiona tylko dzięki wysokiej wygranej całej drużyny Kolejorza, a także dzięki małemu udziałowi „Modzia” przy golu na 1:0 i 2:0. Ten udział nie uszedł naszej uwadze tak jak zmarnowany strzał już w drugiej połowie, który można było zamienić na podanie do lepiej ustawionego Daniego Ramireza. Przez końcowy rezultat 5:0 ta sytuacja również nie była aż tak istotna.

Ocena gry: 4

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <6 komentarzy

 1. John pisze:

  Przy bramce na 3-0 też miał swój mały udział, kluczowy odbiór piłki we własnym polu karnym.
  Bardzo dobry mecz,to też dzięki niemu tak dobrze Lech funkcjonował w środku pola,i można powiedzieć, że się bawił.

 2. TheQ pisze:

  Jak można indywidualnie ocenić zawodnika wyżej bo reszta drużyny grała dobrze xD

  3 na szynach to max.

 3. Pawelinho pisze:

  Zdecydowanie najsłabszy piłkarz ze wszystkich w Lechu jacy zagrali z Apollonem. Mnóstwo strat dziwnych decyzji w momencie podania. Wg mnie ocena 2 w pełni oddaje to Jakub Moder pokazał.

  • torreador pisze:

   Mam bardzo podobne zdanie. Tez uważam, że był najsłabszy i tez oceniłem go na 2 + lub 3-. Oczywiście nadal uważam go za jednego z najlepszych zawodników Lecha i najlepszego młodzieżowca (obok Kamińskiego) w tej drużynie. Wczoraj miałem wrażenie, że nie do końca jego głowa dobrze zniosła presję tego spotkania, przynajmniej na początku. Mam też nadzieję, że był to zwykły „wypadek przy pracy”, no bo przecież wczoraj nie graliśmy jakiegoś super prestiżowego spotkania.

 4. inowroclawianin pisze:

  Moder od początku sezonu jest wyraźnie w słabszej formie. Brak błysku, nie oddaje już tyłu strzałów z dystansu co wcześniej. Zdobywa mniej goli. Na razie nie robi dalszych postępów. Wczoraj zaliczył przeciętny występ, tak samo jak w poprzednich meczach tego sezonu. Jest wyraźnie pod formą i oby szybko ją złapał bo przed nami jeszcze trudniejsze spotkania.

 5. Michu73 pisze:

  Moder, kluczowy zawodnik w układance Żurawia. To min. on i jego gra robi różnice. Zgadzam się z Johnem. Swietny mecz Modera. Udział w każdej z pierwszych 3 bramek. Przeciwnicy wiedza już co reprezentuje wiec gra się jemu trudniej, wiadomo. Ale tez ma dzięki temu dodatkowy bodziec do rozwoju. Jakiś dobry konkurent do składu by się przydał. Brawo Kuba!???