Warto wiedzieć: Piast – Lech (04.10.2020)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu dzień przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Piast Gliwice – Lech Poznań (04.10.2020):

O polepszenie bilansu – Lech zagra dziś z Piastem po raz 35 w historii i 24 w lidze. Dotąd zaliczył korzystny bilans 19-6-9, 64:32.

Jak wygrana to pewna – Na Górnym Śląsku ekipie Lecha Poznań udało się dotąd zwyciężyć w 9 meczach w tym 6 ligowych. Kolejorz triumfując w Gliwicach najczęściej robił to wysoko lub pewnie.

Ostatnio było zwycięstwo – Lechici ostatni raz gościli w Gliwicach w drugiej połowie czerwca. Wtedy przy stanie 0:0 czerwoną kartkę otrzymał Rogne, jednak nawet mimo gry w „10” poznaniacy zdobyli 2 gole i wygrali.

7 punktów na 9 – W zeszłym sezonie Piast bardzo leżał Lechowi. Poznaniacy na 9 punktów do zdobycia w rywalizacjach z gliwiczanami wywalczyli 7 oczek. Zanotowali następujące rezultaty: 1:1, 3:0 i 2:0.

Tylko raz bez goli – Mecze Lecha z Piastem zawsze obfitowały w wiele bramek. W 34 spotkaniach raptem raz nie było goli, a taka sytuacja miała miejsce w 2017 roku w Gliwicach, kiedy padł remis 0:0.

Fornalik nie lubi grać z Lechem – Trener Piasta, Waldemar Fornalik nie przepada za Lechem. W 31 meczach z Kolejorzem poległ w 16 spotkaniach tracąc aż 47 goli. Opiekun Piasta jako trener pokonał nas raptem 7 razy.

W końcu wygrać w lidze – Lech na wyjazdach wygrał ostatnio w Szwecji, na Cyprze i w Belgii. W lidze jeszcze nie zdobył stadionu rywala wywalczając tylko 1 oczko. Czas na przełamanie.

Rywal gra o przełamanie – Nie tylko Lech gra dziś o przełamanie. Piast z 1 punktem zamyka ligową tabelę, dopiero w ostatni poniedziałek gliwiczanie strzelili pierwsze gole w Ekstraklasie 2020/2021.

Ostatni mecz przed kolejną przerwą – Po meczu z Piastem rozpocznie się druga tej jesieni, dwutygodniowa przerwa na kadrę. Kolejorz wróci po niej do gry 17 października.

Świetna passa Lecha z golem – Lech ostatni raz nie zdobył gola na wyjeździe ponad rok temu 17 sierpnia 2019 roku w Gdyni (0:0). Obecnie ma serię 15 kolejnych gier z golem (dom i wyjazd).

Zły czas – W niedzielne popołudnie lechici muszą uważać między 11 a 20 minutą oraz pomiędzy 81 a 90 minutą gry. W tym czasie Kolejorz stracił już po 3 gole.

Tylko stałe fragmenty – Kolejorz w tym sezonie ligowym stracił aż 7 bramek, ale jeszcze nie dał się pokonać z akcji. Dotąd 3 gole stracił z karnych i 4 po rzutach rożnych.

Frankowski rozjemcą – Arbitrem dzisiejszych zawodów będzie Bartosz Frankowski. 34-letni sędzia z Torunia w tym sezonie prowadził nasze spotkanie w Lubinie (1:2).

Lech jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w niedzielę po 17:30 będzie Lech. Średni kurs na wygraną rywala wynosi 3.00, na remis 3.40 a na triumf Lecha 2.45.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <