Grupa D Ligi Europy: Weekendowe wygrane rywali

Niedziela, 4 października stała pod znakiem ligowej rywalizacji klubów, które zagrają w grupie D Ligi Europy 2020/2021. Wszystkie drużyny solidarnie wygrały, trzy z nich są na podium w swoich ligach, a dwa zespoły nawet prowadzą. Kolejne mecze odbędą się za 2 tygodnie.

Benfica Lizbona (Portugalia)

Benfica Lizbona z kompletem 3 zwycięstw przewodzi w tabeli ligi portugalskiej. Tym razem czerwono-biali uporali się z ostatnim w tabeli Farense triumfując u siebie 3:2. Po bramce Pizziego w 15 minucie później goście wyrównali. Benfica 2 i 3 bramkę zdobyła dopiero po 78 minucie gry za sprawą rezerwowego Seferovicia. W 90 minucie Farense strzeliło 2 gola, ale i tak przegrało 2:3. Benfica miała wczoraj szczęście, ponieważ jej przeciwnik zmarnował rzut karny. Klub z Lizbony z bilansem 3-0-0, gole: 10:3 pewnie prowadzi w lidze.

Skład Benfiki: Vlachodimos – Almeida, Otamendi, Jardel (74.Ferro), Grimaldo – Rafa Silva (55.Pedrinho), Gabriel (55.Weigl), Pizzi, Everton – Nunez (88.Chiquinho), Waldschmidt (55.Seferović).

Standard Liege (Belgia)

Charleroi przegrało wczoraj 1 ligowy mecz u siebie od 4 października 2019 roku. Czarno-biali ulegli Standardowi Liege 1:2. Gole dla naszego przyszłego pucharowego rywala strzelili Balikwisha w 79 minucie oraz Raskin w 84 minucie. Honorowe trafienie dla „Zebr” w 87 minucie gry zaliczył Fall, który wpisał się na listę także w meczu z Lechem. „Czerwono-biali” mając 17 punktów po 8 kolejkach i bilans 5-2-1, gole: 12:6 zajmują 3. miejsce w Jupiler League.

Skład Standardu: Bodart – Fal, Dussenne, Vanheusden, Gavory – Cimirot, Raskin, Bokadi – Tapsoba (60.Balikwisha), Amallah (87.Shamir) – Muleka (37.Cop).

Rangers FC (Szkocja)

Rangersi po wyeliminowaniu Galatasarayu Stambuł wygrali również w swojej lidze. Po golach Taverniera z rzutu karnego w pierwszej połowie i Barkera w końcówce pokonali przy pustych trybunach Ross County 2:0. „Niebiescy” po 10 kolejkach z 26 punktami na swoim koncie i bilansem 8-2-0, gole: 24:3 zajmują 1. miejsce w ligowej tabeli.

Skład Rangers: McLaughlin – Tavernier, Goldson, Balogun, Barisić (65.Bassey) – Jones (70.Barker), Kamara, Jack (65.Hagi), Arfield, Kent (83.Davis) – Morelos.

Co po przerwie na kadrę?

Benfica po przerwie na kadrę w niedzielę, 18 października, o godzinie 18:00 zagra na wyjeździe z Rio Ave. Dzień wcześniej w sobotę o 20:45 Standard Liege podejmie u siebie Mistrza Belgii, FC Brugge. Równie ciężki mecz tego samego dnia o godzinie 13:30 czeka Rangersów. Podopieczni Stevena Gerrarda w derbach Glasgow zagrają na stadionie Celticu.