Sonda: 20 letnio-jesiennych zaskoczeń. Które największe?

Letnio-jesienny okres po zakończeniu sezonu 2019/2020 należał do najciekawszych w ostatnich latach. Ostatnie 3 tygodnie to także najlepszy okres Lecha Poznań od momentu zdobycia tytułu Mistrza Polski w czerwcu 2015 roku. Awans Kolejorz do fazy grupowej Ligi Europy to wielki, niespodziewany sukces, który znacząco poprawił atmosferę wokół klubu, postrzeganie Lecha i opinie na jego temat w całym kraju.Druga tej jesieni przerwa na kadrę to dobry okres, by na chwilę zatrzymać się i podsumować wszystko to co jest już za nami. Od końca lipca do połowy października w Kolejorzu działo się naprawdę wiele. Były wydarzenia miłe, były też złe, były piękne zwycięstwa głównie na wyjazdach i były także wtopy, które od razu wprowadziły trochę niepewności.

Wykorzystując październikową przerwę na reprezentację ruszamy dziś na KKSLECH.com z nową okazjonalną sondą. W niej pytamy kibiców – „Co ostatnio najbardziej Was zaskoczyło?”. W nowej ankiecie jest rekordowa liczba aż 20 możliwości odpowiedzi, ale wybrać można tylko jedną. W ostatnich tygodniach działo się naprawdę wiele, dlatego przed zaznaczeniem odpowiedzi należy dobrze się zastanowić nad swym wyborem.

Sonda jak zwykle potrwa tydzień, będzie dostępna tutaj oraz w „Śmietniku Kibica”. Jej wyniki przedstawimy na KKSLECH.com w przyszłą środę. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do wzięcia udziału w nowej ankiecie.Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <21 komentarzy

 1. aaafyrtel pisze:

  całokształt… jakby nasza eka chciała uczcić 100-lecie swojego powstania, tak żeby jej ojcowie założyciele byli z niej dumni w niebiosach!!!

 2. Radomianin pisze:

  Niby 20 opcji ,ale chyba 90% głosów dostanie ten awans do LE 🙂

  • slavo1 pisze:

   No nie wiem… ja się spodziewałem, że może być dobrze. Zaskoczenie? Największy sukces i radość – bez wątpienia. Nie było dla mnie zaskoczenia związanego z wysokością transferu Modera. Raczej z samym tym faktem. Zaskoczyło mnie to na równi z słabą postawą Czerwińskiego i niesamowitym rozwojem Trójki (Moder-Puchacz-Kamiński) i jakością Ishaka. Ale tu znowu pytanie zw. z Czerwińskim – czy jego słaba postawa nie jest wynikiem znacznie wyższego poziomu całego Lecha i na takim tle słabsza gra jest bardziej widoczna? Chyba mam jeden całościowy zestaw, który mnie najbardziej zaskoczył : rozwój całej drużyny Lech Poznań jako całość. Konia z rzędem temu, który prorokował taką sytuację rok temu.

  • ryszbar pisze:

   Słusznie to zauważyłeś.
   Zdecydowanie za dużo opcji i wyniki nic nie powiedzą. Faworyt jeden a reszta zamknie się w granicy błędu statystycznego.

 3. Al pisze:

  Największym zaskoczeniem jest to że przestano pluć na Lecha. Pieniacze szukają co prawda dziury w całym ale kibice sukcesu trochę ich tonują. Wiara i zgoda buduje. Kadra została w większości zmieniona co pozwoliło jej uniknąć krytyki. Weszli wychowankowie którym dano więcej spokoju. Zarząd zapowiedział okres przejściowy. Wszystko dało oddech Lechowi. Długo to nie potrwa, bo wampirów energetycznych jest wielu i zawsze muszą się na kimś wyładować.

 4. Michu73 pisze:

  Jak dla mnie, zdecydowanie największe zaskoczenie to tak dynamiczny rozwój naszej „trójki” Puchacz/Moder/Kamiński. To jest naprawdę niesamowite co oni zrobili (a właściwie robią) i to min. pozwoliło nam, jako drużynie, wejść na inny poziom. V-ce mistrzostwo i awans do fazy grupowej LE ro już tylko pozytywne następstwa tego wszystkiego. Pomimo tak wielu możliwości odpowiedzi, nie zastanawiałem się nawet 10 sekund.

 5. inowroclawianin pisze:

  Największa niespodzianką to postawa zarządu w tym okienku. Odpowiednie wzmocnienia i uzupełnienia. Nie osłabili Lecha na kolejny sezon. Druga sprawa to awans Lecha do grupy LE.

 6. Ostu pisze:

  Była taka sonda „co Lech osiągnie w tym sezonie ?”
  Ja wtedy napisałem, że zdobędzie MP i odpadnie w 3 rundzie eliminacji Ligi Europy…
  A więc największym zaskoczeniem – przynajmniej dla mnie – jest gra w fazie grupowej Ligi Europy…
  I WSZYSTKO co zrobimy w tej Lidze będzie moja uciechą – bo o MP jestem spokojny – i jeśli zarządzik tego nie spierdoli to będziemy się cieszyć w przyszłym roku a @Siodmy majster zmieni nicka…
  I tey wersji się będę trzymał…

 7. MaPA pisze:

  Mnie zaskoczył nie tyle sam transfer Modera ale to co uzyskał Lech w jego wyniku.To majstersztyk.Widać że jak chcą to potrafią.

  • 100h2o pisze:

   A wiesz. Jak „handlujesz” i nie musisz sprzedać to wiele rzeczy się udaje. Trałka mówił że Lech miał przewagę nad kontrahentami właśnie dlatego. Jeśli ktoś oferowałby np 10 BEZ opcji pozostania to (ponoć) Lech „nie musiał’ i nie zgodziłby się na taki transfer. Tak powiedział w wywiadzie w tvp.sport.pl
   Dla mnie to zrozumiałe bo wcześniej swobodnie „dopiął” budżet nawet bez kiboli na stadionie transferami Józia i Gumy , tanimi wypożyczeniami i tanimi transferami no i bejmami jak policzyłem +/- 9,5 mln € z LE. Więc nie miał ciśnienia by z pocałowaniem ręki brać „co dają”. A zgłaszali się ponoć i inni (wymienił Bayern,RB Lipsk i innych) ale nie chcieli zostawiać Modera na jesień. Myślę że np RB Lipsk dał ciała że nie wziął Modzia, bo bardzo by im pasował do grania. Zatem tak jest w „handlu”- nie musisz możesz dyktować warunki i ceny.

 8. robson pisze:

  Jednak awans do grupy. Sądziłem, że przy naszym współczynniku jak zwykle skończy się na trzeciej rundzie, może przy odrobinie szczęścia na czwartej. Jeszcze kilka miesięcy temu zdemolowanie lidera ligi cypryjskiej i pokonanie lidera belgijskiej wydawało się czymś niemożliwym.

  Poza tym na pewno skuteczność (jeszcze na początku sezonu mieliśmy z tym spory problem), postawa Bednarka, powrót Butki i ogólnie transfery.

 9. smigol pisze:

  Wierzę że największe zaskoczenia są wciąż przed nami!!!

 10. Ekstralijczyk pisze:

  Sensacyjny awans do Ligi Europy w świetnym stylu.

 11. Erwin pisze:

  Ciężko coś obstawić, bo tak naprawdę każda opcja to zaskoczenie, ale najbardziej cieszy ten awans do LE, bo to w końcu jakiś sukces, teraz najważniejsze to zdobyć w końcu MP.

 12. Luna23 pisze:

  Czy tylko mi sie wydaje czy ta ankieta jest w huj przekombinowana, ze tak brzydko powiem… np- co to odpowiedz niespodziewanie dobra postawa bednarka (jego forma na razie jest „niestabilna”?)? bez urazy, moze sie czepiam ale dawno takiej ankiety nie wiedziałem?
  Natomiast moja odpowiedź jest trochę poza kryterium letnio-jesiennym, siega
  troche dalej, a wiec ostatni wariant- zakoczylo mnie, ze na koniec roku jesteśmy w osiemdziesiątce najlepszych zespołów starego kontynentu ( liczę zespoly LM i LE), a możemy jeszcze podkręcić ta pozycję. Mieliśmy byc w 50 jak to obiecali włodarze, ale jakby to powiedział Laska: Bunkrów nie ma, ale też jest zajebiście! ??? no i kwota za Modera, zaskoczyło to mało powiedziane, wyjebało mnie z laczków jak to usłyszałem???

 13. J5 pisze:

  Ja zaznaczyłem awans do grupy Ligi Europy. Dla mnie to było najważniejsze zaskoczenie

 14. kibol z IV pisze:

  Liga Europy .

 15. ArekCesar pisze:

  Awans do LE. Ale gdyby były 3 warianty to jeszcze bym wybrał naszą 3 chłopaków oraz Tibę i jego wpływ na zespół.

 16. leftt pisze:

  Oczywiście Liga Europy a potem długo nic. Chociaż gdyby Muharowi wpadło z Piastem to musiałbym się trochę zastanowić.

 17. tolep pisze:

  Ishak. Wszedł z drzwiami.