Czwartek i niedziela

Czwartek i niedziela – w te dni Lech Poznań rozegra większość z 17 meczów jakie czekają go do końca rundy jesiennej sezonu 2020/2021. Awans do fazy grupowej Ligi Europy spowodował zajęcie w terminarzu 6 czwartków oraz planowanie większości ligowych meczów Kolejorza na niedziele. System gry czwartek-niedziela-czwartek-niedziela zacznie obowiązywać jeszcze w tym miesiącu.Lech Poznań od 17 października do 8 listopada w ciągu 23 dni rozegra aż 7 meczów na 3 różnych frontach. Kolejorz gry po październikowej przerwie na kadrę nie zacznie w niedzielę tylko w sobotę. 17 października, o godzinie 20:00 czeka go wyjazdowe spotkanie z Jagiellonią w Białymstoku w którym nie wygrał od ponad 7 lat. Następnie w czwartek, 22 października, o godzinie 18:55 w 1. kolejce grupy D Ligi Europy lechici podejmą w Poznaniu Benfikę Lizbona.

3 dni po meczu pucharowym Kolejorza ponownie przy Bułgarskiej czeka starcie ligowe. W niedzielę, 25 października, o godzinie 17:30 naszym rywalem będzie Cracovia. Odpoczynku nie będzie, już w czwartek, 29 października, o godzinie 21:00 w 2. kolejce Ligi Europy podopieczni Dariusza Żurawia zagrają w Glasgow z Rangers.

Po tym meczu dojdzie do spotkań w ramach 1/16 Pucharu Polski. Część meczów odbędzie się 30-31 października, cześć już na początku listopada. PZPN nie ustalił dotąd dokładnego planu tej fazy rozgrywek. Jedynym wolnym terminem do meczu Znicz – Lech jest poniedziałek, 2 listopada, bowiem już w czwartek, 5 listopada, o 18:55 w 3. kolejce grupy D poznaniacy podejmą Standard Liege.

Kolejorz ostatni i 7 mecz przed listopadową przerwą na kadrę zaliczy w niedzielę, 8 listopada, o godzinie 15:00. Tego dnia niebiesko-białych czeka wizyta w Warszawie. Po konfrontacji z Legią rozpocznie się trzecia i ostatnia jesienna przerwa na obozy reprezentacji. Po niej od 21-22 listopada do 19 grudnia Lech Poznań również będzie rywalizował do 3-4 dni.Plan Lecha Poznań do listopadowej przerwy na kadrę:

7. kolejka Ekstraklasy: Jagiellonia Białystok – Lech Poznań (sobota, 17 października, godz. 20:00)
1. kolejka Ligi Europy: Lech Poznań – Benfica Lizbona (czwartek, 22 października, godz. 18:55)
8. kolejka Ekstraklasy: Lech Poznań – Cracovia Kraków (niedziela, 25 października, godz. 17:30)
2. kolejka Ligi Europy: Rangers FC – Lech Poznań (czwartek, 29 października, godz. 21:00)
1/16 Pucharu Polski: Znicz Pruszków – Lech Poznań (-)
3. kolejka Ligi Europy: Lech Poznań – Standard Liege (czwartek, 5 listopada, godz. 18:55)
9. kolejka Ekstraklasy: Legia Warszawa – Lech Poznań (niedziela, 8 listopada, godz. 15:00)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

 1. Ekstralijczyk pisze:

  Przede wszystkim oby bez kontuzji, koronawirusa i kwarantanny.

  No i żeby Żuraw umiejętnie rotował składem.

 2. inowroclawianin pisze:

  W PP powinni zagrać w rezerwowym składzie, dać połowę zawodników rezerwowych i odpocząć przede wszystkim Moderowi i Tibie.

 3. Sp pisze:

  Wcisnęli ten PP :/ ale jednak tylko my chcemy być poważnym klubem i grać co 3 dni bo zarząd nie pomógł bo nadal brak SO i SP