Smak Ligi Europy

Zbliżające się mecze Lecha Poznań w grupie D Ligi Europy 2020/2021 z Benfiką Lizbona, Standardem Liege oraz Rangers FC będą miały zupełnie inną otoczkę od tej, którą wszyscy widzieliśmy przy okazji meczów z Valmierą, Hammarby, Apollonem i Charleroi. Wkrótce dosłownie wszystko będzie przypominało kibicom o rywalizacji Kolejorza w Lidze Europy i to nie tylko w dni meczowe.W 2018 roku UEFA wprowadziła reformę Ligi Europy na lata 2018-2021 zmieniając także całą kolorystykę rozgrywek, którą wszyscy kibicujący Kolejorzowi zobaczą wkrótce pierwszy raz. Od sezonu 2018/2019 rozgrywki Ligi Europy znowu mają nowy hymn, nowe intro oraz przy okazji nowe barwy. Głównym elementem rozpoznawczym barw Ligi Europy 2018-2021 są tzw. „fale dźwięku”. Oznaczają one walkę, chęć sprawienia niespodzianki w nieprzewidywalnej od lat Lidze Europy i ambicję. Widoczne fale energii na obecnych grafikach Ligi Europy oznaczają też wzloty i upadki podczas trwania rozgrywek, a także wyrażają ducha sportowej rywalizacji, która dla takich klubów jak Lech Poznań często jest niezapomnianą przygodą.

Sześć meczów fazy grupowej Ligi Europy 2020/2021 będzie rozgrywanych specjalną piłką. Logo Ligi Europy znajdzie się na rękawkach koszulek zawodników, na biletach, zaproszeniach meczowych, akredytacjach, specjalnie ozdobione będą też sale konferencyjne na stadionach uczestników fazy grupowej.

Piłka Ligi Europy
null

Tuż przed każdym meczem Ligi Europy z głośników zabrzmi najpierw specjalna ścieżka dźwiękowa na wyjście piłkarzy, a zaraz po niej krótki hymn. Dnia 22 października, 5 listopada oraz 10 grudnia na Bułgarskiej zostanie odtworzony inny hymn aniżeli 5 czy 10 lat temu. Obecny hymn został wprowadzony wraz z reformą UEFA Europa League na sezony 2018/2019, 2019/2020 oraz 2020/2021.

Oryginalna ścieżka na wyjście piłkarzy + hymn Ligi Europy

Już wkrótce nasz stadion zyska również nowe barwy. Zostanie on obklejony bannerami Ligi Europy, stanie się pomarańczowo-czarny, logo rozgrywek zostanie jeszcze rozłożone na środku murawy przed każdym meczem a na wyjście piłkarzy będzie podniesione. Sponsorami Ligi Europy 2020/2021 są firmy Heineken, KIA, Hankook, Enterprise i FedEx, których reklamy znajdą się na obiekcie przy Bułgarskiej.

Przykładowe stadiony obklejone barwami Ligi Europy
null
null

Bułgarska w barwach Ligi Europy 5 lat temu:

null
null
null
null
null

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <8 komentarzy

 1. Przemo33 pisze:

  Ale się pozmieniało w porównaniu do pierwszego sezonu Ligi Europy 2009/10. I to pozmieniało praktycznie pod każdym względem. Super, że znowu poczujemy smak gry w Lidze Europy.

  • Przemo33 pisze:

   A i jeszcze jedno. Bardzo mnie cieszy, że UEFA kładzie większy nacisk, by te rozgrywki były bardziej atrakcyjne i chce zwiększyć ich rangę. Zresztą sam fakt, że zwycięzca zagra w następnym sezonie w Lidze Mistrzów działa na wyobraźnię i jest ogromną motywację.

 2. Tadeo pisze:

  Jak niewiele potrzeba żeby sprawić olbrzymią radość swoim kibicom , i to że wreszcie mogę poczuć się dumny z mojego ukochanego klubu.Panowie z zarządu, zróbcie wszystko żeby kolejny raz tego nie spieszyć. Cała Polska i Europa na nas patrzy.Tylko Kolejorz !!!

 3. inowroclawianin pisze:

  Mam nadzieję, że będzie można z trybun obejrzeć przynajmniej wszystkie 3 mecze fazy grupowej. Wszystko się wyjaśni na dniach.

 4. Sp pisze:

  Czy ktoś wie, dlaczego już tej otoczki LE nie było w 4 rundzie? Kiedyś redakcja pisała ze IV rundę UEFA już traktuję serio, a teraz nie było nic. Pandemia i bram rewanżowego meczu na to wpłynął ?

  • Przemo33 pisze:

   No właśnie. Faktycznie, kiedyś były o tym artykuły, że dopiero od IV rundy eliminacji czuć całą otoczkę LE, a w tym roku tego nie było. Być może w tym roku UEFA z tego zrezygnowała z powodu obecnej sytuacji.

  • Sp pisze:

   No to przez to teraz LM 2 mecze były a u nas 1. Większy prestiż i kasa w LM