Top 10 (08-14.10)

Top 10 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Cykl o nazwie „Top 10” ma za zadanie co tydzień w środę lub w czwartek wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: Przemo33 do newsa: Liga Europy pozwoli zarobić klubowi

„I to pokazuje dobitnie, jak wielki błąd popełnia wcześniej przez te wszystkie lata obecny zarząd. Tak jak pisze kolega tomasz1973 – pieniądze leżały na boisku, wystarczyło o nie powalczyć, czyli przede wszystkim stawiając za cel drużynie i trenerowi awans do fazy grupowej Ligi Europy i odpowiednio wzmacniając zespół. Tylko tyle albo aż tyle. A teraz Klimczakowi Excel tym bardziej zaświecił się na zielono i ma co tam sobie wpisywać, dopisywać, jest spora kasa, na widok której może zacierać ręce z radości. Teraz niech tylko nie spieprzą tego w zarządzie i nie przewalą tych pieniędzy, a wszyscy na tym zyskają – od Klimczaka i zarządu (bo oni będą mieć kasę nie tylko ze sprzedaży piłkarzy, ale też z gry w europejskich pucharach), przez trenera i piłkarzy na nas kibicach kończąc.”

Autor wpisu: J5 do newsa: Na chłodno: Radość

„Jakiś odlot mentalny drużynie raczej nie grozi. Widać ostatnio że od zarządu począwszy a na piłkarzach skończywszy wszyscy stąpają twardo po ziemi. Nie ma już w Lechu Jóźwiaka i Gumnego którzy w końcowym czasie gry w drużynie ewidentnie przebierali nogami aby wreszcie wyjechać na zachód i psuli atmosferę w zespole co widać było po grze Kolejorza. Odkąd zostali wytransferowany wszystko wróciło do normy, a o tym że Moder dalej jest w gazie mogliśmy się przekonać po jego występach w kadrze. Tak więc nie zanosi się na sodówkę, a wszystkich wichrzycieli należy piętnować jak to dobrze zrobiła Redakcja. Oczywiście, teraz nadszedł czas na ligę, ale drużyna już to wie wygrywając dwa ostatnie mecze, i chyba po kadrze pójdzie za ciosem. Wiadomo że żadna drużyna wszystkich meczów nie wygra, ale w naszym zespole widać tą chęć zdobycia trofeum, skupienie i radość z gry, z wygrywania meczów. W pucharach Lech osiągnął wynik ponad stan awansując do fazy grupowej, i raczej mało kto z naszych kiboli będzie wymagał cudów. Jest to raczej bonus za trud, za pogoń za rywalami i niespodziewany srebrny medal. To tylko nagroda, zaprezentowanie się na salonach, ale żeby w Europie przypomnieć się za rok, trzeba w końcu coś wygrać. Widać, że to trofeum leży na sercu całemu klubowi. Niech to wreszcie się stanie.”

Autor wpisu: kibol z IV do newsa: Droga rywali z grupy D do Ligi Europy

„Wyniki Rangersów robią wrażenie. Rozmiar wygranej z Holendrami i wyeliminowanie Galaty świadczy o dużym potencjale Szkotów. Standard posiłkując się uzyskanymi wynikami wydaje się z naszych rywali drużyną najsłabszą. Bala Town to żadna drużyna, wyeliminowanie Vojvodiny i Videotonu z dużymi problemami, nakazuje podchodzić do meczy z Belgami z dużym optymizmem. No i na koniec Benfica…. Powiem tak. Kiedyś Manchester City, Juve teraz Benfica… No cóż wydaje mi się, iż to nie My, a nas muszą bać się grupowi rywale. Nie da się ukryć, iż Lech jest z całego grupowego towarzystwa drużyną znaną najmniej .Najmniej utytułowaną i zapewne przez grupowych rywali skazaną na rolę outsidera. Szkoda, że zapewne nie dane będzie nam grać w Poznaniu przy pełnych trybunach. Szkoda, bo całe to wyglancowane towarzycho poczuło by MOC BUŁGARSKIEJ.”

Autor wpisu: deel do newsa: Można tylko sykać

„Uważam, że pozostaniemy przy „swojej” grze. Muhar rzeczywiście ostatnio wyglądał dużo lepiej niż na wiosnę, teraz będzie luzował co tydzień jednego z trójki Tiba-Ramirez-Moder. Co do skrzydeł to zarówno Puchacz jak i Czerwiński mogą tam grać a Kravets i Butko spokojnie ich zastąpią w obronie. Wtedy mogą też odpocząć Kamiński czy Sykora. Na szpicy są Ishak, Kaczarawa, Szymczak czy Awwad. Trochę niepokoi mnie środek obrony. Oprócz duetu Satka-Crno to nie bardzo jest tam jakaś głębia wyboru. Owszem jest Rogne (tylko czy wytrzyma taką grę fizycznie?) i Dejewski (solidny jak na ligę kiedy ma obok siebie Satkę). Nie spodziewam się za to zmian w bramce. Bednarkowi „żre” ostatnio aż miło. Nie ma co narzekać. Jakim składem nie będziemy grali to system gry powinien zostać zachowany i w tym upatruję zarówno fajne dla oka mecze w LE jak też skuteczną grę w lidze i PP. Jak będzie, zobaczymy. Niemniej nie znajduję pola do lamentu.”

Autor wpisu: misha do newsa: Na chłodno: Radość

„Był taki w Polsce bardzo mądry sportowiec, który skupiał się zawsze na kolejnym skoku i całkiem dobrze na tym wychodził. Strategia a la Małysz pasuje bardzo dobrze do tej, która Lech powinien zastosować. Grajmy po prostu swoja ofensywna piłkę, rotujmy mądrze, korzystajmy z kadry i będzie dobrze. W lidze powinniśmy wygrywać z wszystkimi, a w Europie możemy już grać bez presji. Swoje faktycznie zrobiliśmy i teraz niż już nie możemy stracić a tylko zyskać. Jakoś jestem dziwnie spokojny, ze ugramy w LE swoje i sprawimy kilka niespodzianek. Już Moder pokazał w reprezentacji jak potrafimy grać na tle silnych przeciwników i mam nadzieję, że inni zagrają podobnie. Mamy młody nieobliczalny zespół, będzie dobrze.

Przy okazji prośba do zarządu i samych piłkarzy. Wg mnie naszym największym zagrożeniem jest pandemia. Niech zarząd stosuje rozsądna strategie testowania zawodników, dmuchajmy na zimne i róbmy testy częściej niż musimy. Piłkarze maja również okazje wykazać się odpowiedzialnością i rozsądkiem. Naprawdę warto wrócić po treningu do domu i nie ryzykować. Głupio by było żeby covid pokrzyżował nasza piękna przygodę w Europie i miejmy również nadzieję, że drogę po majstra.”

Autor wpisu: Bart do newsa: Śmietnik Kibica

„Z drugiej strony, nikt za piłkarza z ekstraklasy nie zapłaciłby teraz 20-30 mln euro. To i tak olbrzymi sukces że ktoś wyłożył ponad 10 mln euro za piłkarza z 30 ligi w Europie. Obiektywnie patrząc, w tej chwili tylko Lech może za swoich najzdolniejszych wychowanków oczekiwać ponad 10 mln euro, bo tylko Lech krok po kroku buduje w Europie jakąś markę i „success story”. Linetty poszedł za 4 mln euro i poradził sobie w Serie A, to za kolejnego wychowanka można było zawołać więcej, Bednarek poszedł za 6 mln euro i poradził sobie w Premier League, więc za kolejnego można znowu było wołać więcej, jeśli Moder sobie poradzi to za rok-dwa lata za następnych najzdolniejszych wychowanków będzie można wołać jeszcze więcej. Dlatego też śmieszyły mnie krzyki Mioduskiego że o sprzedaży Karbownika pomyślą dopiero jak ktoś wyłoży z 15 mln euro. Chłopie, zbuduj coś najpierw, wypuść w Europę kilku wychowanków którzy sobie poradzą w ligach z top5 Europy, a dopiero potem wygłaszaj takie opinie. Takie deklaracje padające z ust prezesa klubu którego wychowankowie odbili się od Serie A czy Ligue 1 i w najlepszym dla piłkarza wieku trafili do Wisły Płock czy Lechii Gdańsk brzmią groteskowo. Jeśli Karbownik czy Szymański poradzą sobie i za 2-3 lata nadal będą chciani w swoich ligach, to dopiero będzie można mówić że Legia zaczyna mieć jakąś markę w Europie. Póki co to są krzyki sfrustrowanego pana które skwitować można przysłowiem „krowa co dużo ryczy mało mleka daje”.”

Autor wpisu: J5 do newsa: Żuraw pisze swoją historię

„Za Żurawiem przemawia to, że poszedł wytyczoną przez siebie drogą, nie zboczył z niej ani na chwilę bez względu na krytykę, i dziś można powiedzieć, że w odróżnieniu od swoich poprzedników z każdym kolejnym miesiącem robi postępy, jego drużyna gra coraz lepiej i chyba ma coraz większe poparcie kibiców zamiast irytować, jak Rumak,. Bjelica czy Nawałka. Oczywiście, do czerwca 2021 jest jeszcze sporo czasu, ale dziś nic nie zapowiada tego, aby trener nie wypełnił kontraktu do końca. Tym bardziej że spośród wszystkich trenerów miał najgorszy start. Przede wszystkim musiał dokonać kolejnej z rzędu rewolucji w składzie i pozbyć się tak zwanych przegrywów jeszcze w trakcie sezonu 18/19 odstrzelonych przez zarząd. Musiał dokończyć tamten sezon z częścią ludzi którzy już wiedzieli że niedługo będą bez pracy , i trener musiał wziąć na siebie takie numery jak ten w meczu z Piastem w wykonaniu duetu Putnocky- Janicki. Następnie z najsłabszą kadrą od lat stanąć do sezonu19/20 w trakcie którego budował nowy zespół według nowej koncepcji zarządu stawiania na wychowanków i swojego pomysłu nowej, ofensywnej gry drużyny, co od razu nie przynosiło efektów. Wytrwały Żuraw wprowadził młodych graczy Lecha na wyższy poziom, połączył ich z doświadczonymi graczami zagranicznymi, i eksperymentując w trakcie sezonu wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski, będąc jednocześnie trenerem najlepszej drużyny w 2020 roku. Dziś trener zbiera zasłużone owoce, a odmieniony zarząd liczy zyski z rekordowej sprzedaży swoich wychowanków. Idąc tą drogą Żuraw ma szansę na trofea, a Lech znowu jest widoczny w Europie. Powodzenia trenerze!”

Autor wpisu: Ostu do newsa: II-liga: Znicz Pruszków – Lech II Poznań 2:1

„Napiszę to po raz trzeci i ostatni…
Na rewolucję w rezerwach i akademii czas najwyższy…!!!
I nie ma co zostawiać Ulatowskiego jako dyrektora – bo jak sobie wyobrażacie zatrudnianie przez Ulatowskiego NOWEGO, dobrego Trenera…?
Tu trzeba zrobić rewolucję i w ogóle przemyśleć CAŁĄ akademię od nowa – no bo skoro Piotrek już wie gdzie popełniał błędy z 1 zespołem i TERAZ już wie jak ma wyglądać „droga Kolejorza” to powinien dostosować do tego etap na którym pracują rezerwy…
Tym bardziej że che zbudować skills.lab…
A bez ogrywania – a przede wszystkim porównywania postępów młodych – w II lidze to znowu będzie brakowało jakiś elementów w tej układance, która nazywa się „dostarczanie GOTOWYCH do gry piłkarzy”…
Abstrahując od oceny Żurawia, ale jeśli zgadzamy się na koncepcję Żurawia i wprowadzenie Młodych z rezerw do 1 drużyny to On MUSI mieć kogo ściągać… wniosek – trzeba przebudować całą akademię, bo gdy Lech chciał być średniakiem to taki bardzo średni.dyrektor mógł sobie dyrektoriwac – ABSOLUTNIE nie trenować – ale w tym momencie to poziom akademii TRZEBA dostosować do poziomu 1 drużyny…
Inaczej zdobycie MP w tym sezonie będzie tylko jednorazowym „wybrykiem” i na następne trofea będziemy MUSIELI znowu czekac kilka lat…”

Autor wpisu: Piknik do newsa: Dobra odpowiedź Rząsy

„Ja pana Rząse i jego wczesne działania w Lechu mocno krytykowałem, jednocześnie uważałem, że niemiał papierów aby pracować w Kolejorzu. Jego przygoda z Cracovią, gdzie też był dyrektorem sportowym, była mówiąc delikatnie nie udana. Myślę, że krytyka, która spadła na pana Rząse w tamtym okresie była słuszna, podobnie jak krytyczna ocena kiboli działań zarządu. Kolejne strategie wymyślone przez włodarzy klubu i dyrektora sportowego nie przynosiły efektu. Mimo wysokiego budżetu jak na krajowe realia Lech nie potrafił osiągnąć odpowiedniego poziomu sportowego. Coś ruszyło w zeszłym sezonie gdzie nieoczekiwanie w sezonie przejściowym Lech był wicemistrzem. Zarząd zaczął pozytywnie zaskakiwać kibiców, dyrektor sportowy też miał nosa i sprowadzał do Poznania coraz ciekawszych zawodników. Kolejorz był w tych ruchach transferowych bardzo odważny, a nowi zawodnicy póki co wprowadzili do drużyny dużo pozytywnej energii i jakości sportowej. Także jest czas na krytykę dla zarządu, dyrektora sportowego jeśli faktycznie ci ludzie popełniali takie błędy, natomiast ostanie dni tygodnie a może nawet miesiące to czas gdzie Piknik może pochwalić czystym sumieniem ruchy włodarzy Lecha. Mamy sukces sportowy bo naprawdę niewiele drużyn w Europie przeszło 4 rundy eliminacji Ligi Europy. Wiem, że po dokonaniach Kolejorza panuje euforia wśród kiboli, ale ja staram się mocno trzymać teorii, iż sezon mogę uznać za udany jeśli w końcu nasz klub zdobędzie jakieś trofeum czego życzę wszystkim którzy dobrze życzą Lechowi Poznań.”

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <