Warto wiedzieć: Jagiellonia – Lech (17.10.2020)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu dzień przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Jagiellonia Białystok – Lech Poznań (17.10.2020):

Poprawić dobry bilans – Wliczając wszystkie fronty Lech zagra jutro z Jagiellonią po raz 46 mając szansę na 22 wygraną, 20 ligową i 6 ligową na wyjeździe.

Jaga wciąż trudnym rywalem – W 16 ostatnich meczów Lecha z Jagiellonią poznaniacy wygrali tylko 3 razy ponosząc aż 7 porażek i 6-krotnie remisując. W lipcu akurat wygrali u siebie 4:0.

Zawsze były gole – Wiele wskazuje na gole na Podlasiu. W 45 spotkaniach Lecha z Jagą na wszystkich frontach nigdy nie było remisu 0:0.

Wreszcie wygrać w Białymstoku – Lech po raz ostatni wygrał w Białymstoku w kwietniu 2013 roku. Wtedy za Rumaka zwyciężył 1:0 po golu Lovrencsicsa.

9 meczów bez wygranej – Lech jeszcze nigdy nie wygrał na nowym stadionie w Białymstoku, w 9 ostatnich spotkaniach przegrał 4 razy i zanotował 5 kolejnych bramkowych remisów. Nawet prowadząc 2 razy wynikiem 2:0 nie potrafił zwyciężyć.

Bój sąsiadów w tabeli – Sobotni mecz będzie bojem sąsiadów w ligowej tabeli. Obie drużyny po 5 meczach mają 8 punktów i identyczny bilans 2-2-1. Ten kto jutro wygra zbliży się do podium.

Maki kontra Lech – Jutro po raz 3 od odejścia z Lecha przeciwko Kolejorzowi zagra Maciej Makuszewski. W lipcu 32-latek nie dotrwał na boisku do rozpoczęcia drugiej połowy schodząc w przerwie.

Żuraw z Jagą zwykle nie przegrywa – Dariusz Żuraw ma duże doświadczenie w grach z Jagiellonią. W sobotę poprowadzi Lecha po raz 7 przeciwko białostockiej drużynie. Do tej pory 1 raz przegrał, 1 raz wygrał i zaliczył 4 remisy.

Już był taki mecz – W ostatnich latach Lech rywalizował już z Jagą po październikowej przerwie na kadrę. W 2017 roku w Białymstoku padł wynik 1:1.

Pojedynek snajperów – Sobotni mecz będzie również bezpośrednim starciem czołowych snajperów ligi. Jesus Imaz ma 3 gole, Mikael Ishak 4 bramki.

Mecz sprinterów – Jutro po 20:00 powinniśmy obejrzeć kilka szybkich akcji. Lechici wykonują średnio 107 sprintów na mecz co jest najlepszym wynikiem w Ekstraklasie. Jaga jest pod tym względem trzecia – 104 sprinty.

Jaga dużo biega – Piłkarze Jagiellonii biegają niemal najwięcej w lidze. Podczas meczów pokonują średnio 115,67 km co jest drugim wynikiem za Górnikiem.

Zając kontra Lech – Jutro na drodze Kolejorza stanie Bogdan Zając. Jest to były asystent za czasów Adama Nawałki przy Bułgarskiej.

Polepszyć bilans po kadrze – Lech Poznań od 2009 roku po październikowej przerwie na kadrę zaliczył bilans 5-4-2. Kolejorz ostatni raz po drugiej jesiennej przerwie na obozy reprezentacji narodowych zwyciężył przed 2 laty z Koroną Kielce u siebie 2:1. Za to na wyjeździe po raz ostatni wygrał w 2013 roku ogrywając w Gdańsku miejscową Lechię 4:1.

O szóstą kolejną wygraną – Lech powalczy jutro o 6 kolejną wygraną w tym 3 ligową. Obecna passa 5 kolejnych zwycięstw to najdłuższa seria za kadencji Dariusza Żurawia.

Świetna passa Lecha z golem – Lech ostatni raz nie zdobył gola na wyjeździe ponad rok temu 17 sierpnia 2019 roku w Gdyni (0:0). Obecnie ma serię 16 kolejnych gier z golem (dom i wyjazd).

Zły czas – W sobotni wieczór lechici muszą uważać między 81 a 90 minutą. W tym czasie Kolejorz stracił 4 gole (połowę).

Tylko stałe fragmenty – Kolejorz w tym sezonie ligowym stracił aż 8 bramek, ale jeszcze nie dał się pokonać z akcji. Dotąd 4 gole stracił z karnych i 4 po rzutach rożnych.

Bez kibiców – W całym kraju została wprowadzona tzw. czerwona i żółta strefa. Nawet w żółtej strefie mecze nie mogą już odbywać się z kibicami, w sobotę obiekt będzie pusty.

Przybył rozjemcą – Arbitrem jutrzejszych zawodów będzie Jarosław Przybył z Kluczborka, który w ubiegłym sezonie prowadził 4 nasze mecze. Lech zaliczył w nich bilans 3-0-1.

Lech jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w sobotę po 20:00 będzie Lech. Średni kurs na wygraną rywala wynosi 3.55, na remis 3.40 a na triumf Lecha 2.15.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <