Jorge Jesus i Gabriel – „Musimy pokazać wyższość nad Lechem”

Po godzinie 14:00 do Poznania dotarła Benfica Lizbona, która 3,5 godziny później zawitała na obiekt przy Bułgarskiej. Po godzinie 18:00 z przedstawicielami mediów spotkali się przedstawiciele wicemistrza Portugalii, następnie o 18:30 rozpoczną się ostatnie zajęcia Benfiki przed czwartkową rywalizacją z Kolejorzem.Jorge Jesus (trener Benfiki):„Wszyscy oczekują jutro od nas zwycięstwa. Wszyscy mówią, że jesteśmy lepsi od Lecha, ale musimy pokazać to jeszcze na boisku. Musimy potwierdzić naszą wyższość, naszą klasę. Podejdziemy z szacunkiem do rywala, choć naszym celem jest zwycięstwo.”

„Chcemy przejąć inicjatywę w Poznaniu. To my mamy dominować, lecz nie wiem jak potoczy się to spotkanie. Lech ma jakość, to dobry zespół taktycznie i technicznie. Bardzo dobrze znam Pedro Tibę, to jeden z najlepszych piłkarzy w Lechu, który jutro będzie starał się prowadzić jego grę.”

„Lech jest pewny siebie przed meczem co wcale nie oznacza jego otwartej gry. Każdy trener na świecie przed meczem będzie mówił, że nie boi się przeciwnej drużyny. Zarówno Lecha jak i nas czeka teraz wiele spotkań. Jeśli dokonam w czwartek jakiś zmian w składzie to jednak nie z tego powodu.”

„W Lidze Europy chcemy dojść aż do finału. Finał jest oczywiście daleko, na razie koncentrujemy się na fazie grupowej Ligi Europy. Żeby w ogóle z niej wyjść trzeba być na 1 lub 2. miejscu w grupie D.”

Gabriel (pomocnik Benfiki):„Nie chcę mówić o tym czy jesteśmy faworytem. Musimy wykonać naszą pracę, pokazać naszą wyższość na boisku. Właśnie to chcemy jutro zrobić. Lech ma dobrych zawodników, którzy prezentują wysoki poziom, dlatego musimy ciężko pracować na boisku, by wygrać.”

„Znamy Pedro Tibę, który w przeszłości grał nie tylko w Portugalii. Wiemy, że to ten piłkarz prowadzi w Lechu grę. W Lechu wyróżnia się właśnie Pedro Tiba, kojarzę też piłkarza z numerem 10.”Bułgarska dobę przed meczem z Benfiką:

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

 1. Erwin pisze:

  Szacunek, że nie lekceważą rywala, znają swoją siłę i wartość a mimo wszystko podchodzą z szacunkiem, a nie gadają głupot jak Szwedzi czy Belgowie, tak zachowuje się klasowa drużyna.

  • F@n pisze:

   Portugalczycy ogólnie tacy są. W mediach też sporo miejsca poświęcili Lechowi oraz polskiej lidze. Znają Portugalczyków grających u nas. To miłe, ale też nie bez podstaw. Przyjechało Rio Ave i Jaga wygrała. Przyjechał Sporting, Legia wygrała. Przyjechał Belenenses i remis z Lechem. Wcześniej Sporting i remis z Legią. W XXI wieku tylko Guimaraes wygrało w Polsce z Wisłą. Nawet Porto przegrało z Polonią W bodajże.
   Wiem, że Benfica mocna, ale szczerze? Remis brałbym w ciemno.

   • F@n pisze:

    Skoro PAOK wygrało to i my ten remis możemy ugrać. A kto wie co będzie przy odrobinie szczęścia, meczu życia Bednarka itp.

   • robson pisze:

    Porto pierwszy mecz z Polonią wygrało 6:0 i na rewanż przyjechali rezerwami.

  • Przemo33 pisze:

   Zgadza się. Bez pychy, dumy, arogancji, ale za to z szacunkiem do rywala i z wiarą we własne umiejętności. Prawidłowa postawa, bardzo mi się to podoba.