Warto wiedzieć: Lech – Cracovia (25.10.2020)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu dzień przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Lech Poznań – Cracovia Kraków (25.10.2020):

O poprawę bilansu – Lech ma niekorzystny bilans z Cracovią zarówno ogólny jak i ligowy. W 64 meczach wygrał 26 razy przy 27 triumfach rywala. Pora na 27 zwycięstwo i 2 z rzędu (w lipcu w Krakowie było 2:1 dla nas).

Gole będą na pewno – Jak dotąd tylko 2 razy na 64 mecze Lecha z Cracovią nie został strzelony żaden gol. Tak było w 1952 roku w Poznaniu i wiosną 2015 roku w Krakowie.

Probierz umie grać z Lechem – Jutro Michał Probierz po raz 34 w historii stanie na drodze Lecha. Jak na razie ma z Kolejorzem równy bilans – 15-3-15, gole: 37:47.

Ostatnio była porażka – Ostatni mecz Lech – Cracovia rozegrany w Poznaniu zakończył się naszą porażką 1:2. Wcześniej Lech wygrał 4 kolejne mecze z Cracovią u siebie triumfując odpowiednio 2:0, 1:0, 2:1 i 2:1.

-5 punktów – Gdyby nie kara od PZPN-u zespół Cracovii miałby 2 punkty więcej od Lecha. Krakowianie oficjalnie mają tylko 5 oczek, jeśli Lech jutro wygra wtedy odskoczyłby drużynie, która w tym sezonie ponownie celuje w puchary.

Cracovia bez wyjazdowej wygranej – Krakowianie w tym sezonie ligowym jeszcze nie wygrali na wyjeździe notując bilans 0-2-1. „Pasy” na wyjazdowe zwycięstwo w Ekstraklasie czekają od 4 lipca.

Niewiele kilometrów – Jutro spotkają się drużyny, które podczas meczów nie pokonują zbyt wiele kilometrów. Lech pokonuje średni dystans 110,85 km na mecz (12 wynik) a Cracovia 109,38 km (15 rezultat w lidze).

Dwa różne bieguny sprintów – W Lechu sprinterów nie brakuje, poznaniacy notując średnio 108 sprintów podczas meczów (2 wynik w Ekstraklasie). Cracovia jest na drugim biegunie – 86 sprintów na mecz (13 wynik).

Seria Modera – Jakub Moder jest ostatnio w gazie. 21-latek w ostatnich 3 meczach ligowych zawsze strzelał gola.

Wrócić na zwycięską ścieżkę – Kolejorz powalczy w niedzielę o małe przełamanie. Lech przegrał ostatnie 2 mecze odpowiednio 1:2 i 2:4. Czas wrócić do zwyciężania.

Covid w Cracovii – Cracovia ma ostatnio duże problemy z covidem. W zespole jest kilka zakażeń, zawodnicy zarażeni koronawirusem są ukrywani. Nie wiadomo więc, kto przybędzie dziś do Poznania, ekipa rywala stanowi dla Lecha zagadkę.

Seria z golem trwa – Lech ma obecnie serię 18 kolejnych gier z golem (dom i wyjazd). Kolejorz ostatni raz nie zdobył bramki 24 czerwca (Lech – Pogoń 0:0).

Zły czas – W niedzielne popołudnie lechici muszą uważać między 81 a 90 minutą. W tym czasie Kolejorz stracił już 4 gole.

Uważać na stałe fragmenty – Kolejorz w tym sezonie ligowym stracił aż 10 bramek w tym 9 po stałych fragmentach. Rzuty rożne są w lidze przekleństwem, lechici po kornerach stracili aż 5 goli. Pora w końcu zagrać na 0 z tyłu.

Śledźcie nas – Wszystkich internautów KKSLECH.com, którzy zostają jutro w domu zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Z relacją tekstowo-fotograficzną ruszamy już o 16:00.

Jakubik rozjemcą – Arbitrem jutrzejszych zawodów będzie Krzysztof Jakubik. Sędzia z Siedlec w ubiegłym sezonie prowadził 4 nasze mecze w których Lech zanotował bilans 2-2-0.

Lech jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w niedzielę po 17:30 będzie Lech. Średni kurs na wygraną Kolejorza wynosi 1.70, na remis 4.10 a na triumf Cracovii 4.90.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. Tadeo pisze:

    Oby nie okazało się kolejny raz że Lech jest drużyną, która pasuje innym zespołom na przełamanie.Tym razem Crakovia jeszcze nie wygrała meczu na wyjeździe i oby tak zostało po jutrzejszym meczu.