Po 10 i przed 11. kolejką II-ligi

W dniach 24-25 października na tym razem 7 a nie 9 stadionach odbyła się 10. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2020/2021. W ten weekend znów nie rywalizował Lech II Poznań. Nawet jeśli rezerwy jakimś cudem wygrałby dwa zaległe mecze, to nie wyjdą ze strefy spadkowej. Po drugiej stronie tabeli panuje za to spory ścisk.

Mecz Błękitni Stargard – Lech II Poznań został odwołany dobę przed spotkaniem i przełożony na nieokreślony termin tak samo jak pojedynek Motor Lublin – Bytovia Bytów. Grały za to inne zespoły. W hicie 9. kolejki goli nie było, Chojniczanka Chojnice bezbramkowo zremisowała z Wigrami Suwałki.

Nasz pucharowy rywal Znicz prowadząc do 85 minuty 1:0 ostatecznie przegrał u siebie z Pogonią Siedlce 1:2. Skra Częstochowa po bramce w 90 minucie ograła faworyzowany GKS Katowice 1:0, w derbach Krakowa wynikiem 2:1 triumfowała Garbarnia nad Hutnikiem a w starciu beniaminków Śląsk II uległ Sokołowi 0:2.

W strefie spadkowej jest Motor, Lech II i Olimpia Elbląg. Z kolei w czołówce piąta Skra traci zaledwie 3 oczka do prowadzących Wigier. W najbliższy weekend II-liga nie będzie rywalizowała przez mecze 1/16 finału Pucharu Polski. Zawodnicy z 3 frontu w naszym kraju do ligowych zmagań powrócą w środę, 4 listopada.

Wtedy o 13:00 rezerwy Lech Poznań podejmą u siebie Skrę Częstochowa, ale jeszcze wcześniej w ten czwartek także o 13:00 do Wronek przyjedzie ostatnia Olimpia Elbląg, która mając tyle samo oczek co rezerwy jako jedyna w sezonie 2020/2021 jeszcze nie wygrała.

KKS Kalisz – Stal Rzeszów 0:2
Błękitni Stargard – Lech II Poznań (przełożony)
Motor Lublin – Bytovia Bytów (przełożony)

Niedziela, 25 października

Śląsk II Wrocław – Sokół Ostróda 0:2
Wigry Suwałki – Chojniczanka Chojnice 0:0

Pauza: Olimpia Grudziądz

Terminarz 11. kolejki II-ligi 2020/2021:

Środa, 4 listopada

Lech II Poznań – Skra Częstochowa (13:00)
Stal Rzeszów – Wigry Suwałki (13:00)
Hutnik Kraków – Śląsk II Wrocław (14:00)
Górnik Polkowice – Błękitni Stargard (16:00)
GKS Katowice – Garbarnia Kraków (18:00)
Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg (18:00)
Sokół Ostróda – KKS Kalisz (18:00)
Chojniczanka Chojnice – Motor Lublin (19:30)

Wtorek, 10 listopada

Olimpia Grudziądz – Znicz Pruszków (18:00)

Pauza: Bytovia Bytów

Terminy przełożonych meczów:

Lech II Poznań – Olimpia Elbląg (czwartek, 29 października, godz. 13:00)
GKS Katowice – Błękitni Stargard (piątek, 30 października, godz. 17:00)
Sokół Ostróda – Garbarnia Kraków (termin nieznany)
Błękitni Stargard – Lech II Poznań (termin nieznany)
Motor Lublin – Bytovia Bytów (termin nieznany)

Najlepsi strzelcy po 10. kolejce II-ligi 2020/2021:

8 goli – Kamil Adamek (Wigry Suwałki), Kamil Wojtyra (Skra Częstochowa), Eryk Sobków (Górnik Polkowice)
6 goli – Marcin Urynowicz (GKS Katowice)