Plusy i minusy: Rangers – Lech 1:0

Czwartkowy mecz na Ibrox Stadium w Glasgow przyniósł więcej minusów niż plusów. Lech Poznań nie oddał w Szkocji celnego strzału tracąc bramkę w okresie przewagi Rangersów. Gospodarzom wystarczyło 8 minut bardziej zdecydowanej gry, żeby na chwilę zdominować Kolejorza i strzelić zwycięską bramkę za sprawą rezerwowego wczoraj Alfredo Morelosa.

Największym minusem czwartkowej potyczki jest 2 kolejna porażka Lecha Poznań w Lidze Europy. Kolejorz po 2 kolejkach grupy D ma 0 punktów i bilans goli 2:5. Lechici lepszym bilansem bramek wyprzedzają na razie Standard Liege z którym już za niespełna tydzień zagrają o 3. pozycję w grupie. W grupie D nie ma na razie żadnych niespodzianek, faworyci wygrywali, drużyny skazywane na pożarcie przegrywały, poznaniacy wciąż mają jednak o co walczyć.

Następny minus wczorajszego meczu w Glasgow to 4 kolejne spotkanie po październikowej przerwie na kadrę bez zwycięstwa. Lech Poznań nie wygrał od 4 października, w ostatnich 4 meczach stracił aż 8 goli tracąc co najmniej jedną bramkę w 6 ostatnich spotkaniach. Przed Kolejorzem do następnej przerwy na kadrę są jeszcze 3 pojedynki na 3 frontach i to w ciągu raptem 6 dni.

Kolejny minus po meczu z Rangersami to brak celnego strzału. Nie jest to nic specjalnego. Rangersi przed meczem z Lechem Poznań nie stracili gola w aż 13 z 16 meczów w sezonie 2020/2021. Wczoraj polepszyli swój bilans, nie stracili bramki w 14 spotkaniu mając teraz bilans w tych rozgrywkach 15-2-0. Być może gdyby mogli zagrać Jakub Kamiński i Pedro Tiba lechici stworzyliby większe zagrożenie pod bramką Szkotów, którzy w ofensywie nie pozwolili nam na zbyt wiele.

Wynik 0:1 miał oczywiście wpływ na zakończenie dobrych strzeleckich pass trwających od tygodni a nawet od miesięcy. Lech Poznań nie zdobył gola na wyjeździe pierwszy raz od sierpnia 2019 roku. Nie strzelił też bramki po raz pierwszy od czerwca 2020.

Plusów po czwartkowym meczu można poszukać trochę na siłę. Na pewno pierwsza połowa była wyrównana, Lech miał kontrolę nad nią, Rangers wcale nie było aż tak groźne, jak można było spodziewać się przed rozpoczęciem zawodów. W pierwszej połowie nie było specjalnie widać, kto gra u siebie, kto jest faworytem i kto na papierze jest lepszy. Na początku drugiej odsłony było podobnie. Lech miał nawet małą przewagę, do 60 minuty gry przeważał mając wtedy najlepszą okazję do zdobycia gola po zagraniu z prawej strony Alana Czerwińskiego. Po pierwszej połowie można było myśleć nawet o szczęśliwej wygranej Kolejorza a już na pewno o dowiezieniu remisu 0:0.

Plusy meczu z Rangers 0:1