Warto wiedzieć: Znicz – Lech (02.11.2020)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu dzień przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Znicz Pruszków – Lech Poznań (02.11.2020):

Dwa mecze ze Zniczem – Lech dotąd 2 razy grał ze Zniczem mierząc się z nim w 1/4 finału Pucharu Polski. 5 lat temu Kolejorz wygrał na wyjeździe 5:1 a u siebie 1:0. Ze Zniczem 3 razy w II-lidze grały jeszcze rezerwy: 0:1 u siebie, 2:1 na wyjeździe i 1:2 na wyjeździe.

Średniak II-ligi – Lech zagra jutro z przeciwnikiem, który nie błyszczy w II-lidze. Poniedziałkowy rywal z 11 punktami na swoim koncie i bilansem 3-2-5, gole: 8:16 zajmuje dopiero 11. miejsce po 10 rozegranych meczach.

Znicz też gra o przełamanie – Nie tylko Kolejorz czeka w końcu na zwycięstwo. Zespół Znicza przegrał ostatnie 2 spotkania tracąc w nich aż 6 goli.

Znicz mało strzela – Ofensywa nie jest w tym sezonie mocną stroną Znicza. Znicz zdobył dotąd raptem 8 bramek, mniej goli strzelili tylko Błękitni, którzy rozegrali jedno spotkanie mniej. Więcej trafień (14) mają nawet rezerwy Kolejorza zajmujące ostatnią 19. pozycję w II-lidze.

Pewne awanse – W poprzedniej rundzie Pucharu Polski obie drużyny pewnie wygrały. Lech ograł w Opolu tamtejszą Odrę 3:1, Znicz pokonał na wyjeździe Ruch Wysokie Mazowieckie 2:0.

Uwaga z rezerwowym składem – Sztab szkoleniowy nie może jutro przesadzić z rezerwowym składem. 9 października Lech II grał w Pruszkowie i przegrał 1:2. Przyniósł wtedy wstyd, ponieważ przeciwko Zniczowi zagrał m.in. Awwad, Malenica, Klupś, Muhar oraz Dejewski mający udział przy obu straconych golach.

Ponad 2 lata bez pucharowej porażki – Lech ostatni pucharowy mecz w regulaminowym czasie przegrał 2 lata temu. Wtedy także na etapie 1/16 finału uległ na wyjeździe Rakowowi.

Dwóch młodzieżowców – Regulamin Pucharu Polski jest inny niż Ekstraklasy. W poniedziałek na boisku w obu zespołach będzie musiało przebywać po 2 młodzieżowców (rocznik 1999 lub młodsze).

Sentymentalny powrót Żurawia – Sentymentalny powrót do Pruszkowa zaliczy w poniedziałek Dariusz Żuraw. Trener Lecha szkolił Znicz w sezonie 2017/2018 prowadząc go w 30 spotkaniach. Miał wtedy słabą średnia 1,17 pkt. na mecz.

Brak doświadczenia kontra Lech – Jutro przeciwko Lechowi stanie bardzo młody trener. Od czerwca pruszkowian szkoli zaledwie 31-letni Artur Węska (1989 rocznik). Tak młody szkoleniowiec na szczeblu centralnym to fenomen.

Po kadrze jeszcze bez wygranej – Lech Poznań po październikowej przerwie na kadrę jeszcze nie wygrał notując 3 porażki i 1 remis, stracił 8 goli. Kolejorz czeka na zwycięstwo od 4 października.

Zagrać w końcu na 0 z tyłu – Kiedy jak nie jutro? Lech w ostatnich 6 meczach stracił co najmniej 1 gola. Kolejorz ostatni raz zagrał na 0 z tyłu 23 września na Cyprze.

59 raz w tej fazie – Lech Poznań zagra w 1/16 finału Pucharu Polski po raz 59 w swojej historii.

Rok temu 4:0 – 12 miesięcy temu Lech nie miał problemów z przejściem tej fazy rozgrywek. Kolejorz pokonał na wjeździe ówczesnego lidera II-ligi, Resovię Rzeszów 4:0.

O awans – Ten kto jutro przegra od razu odpada z rozgrywek. W razie awansu Lech zagra w 1/8 finału Pucharu Polski dopiero w przyszłym roku. W dniach 9-11 lutego.

Mecz w tv – Poniedziałkowy mecz, który zacznie się o 20:00 pokaże na żywo Polsat Sport.

Lech mocnym faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa jutro po 20:00 będzie Kolejorz. Średni kurs na zwycięstwo Lecha wynosi tylko 1.25, na remis 5,80 a na triumf Znicza 9.40.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <