Siedmiu lechitów wyjedzie na kadrę

Po dzisiejszym meczu z Legią Warszawa (początek o 15:00) rozpocznie się dla Lecha Poznań trzecia i ostatnia tej jesieni dwutygodniowa przerwa na obozy reprezentacji narodowych. Na kadrę uda się łącznie siedmiu zawodników z pierwszego zespołu. Listopadowa przerwa na kadrę w przypadku Kolejorza potrwa równe dwa tygodnie.Najbardziej intensywny czas czeka Nikę Kacharavę, Lubomira Satkę oraz Jakuba Modera. Kadra Gruzji, Słowacji oraz Polski rozegra w listopadzie aż 3 mecze. Gruzini oraz Słowacy powalczą najpierw o awans do Mistrzostw Europy, później w Lidze Narodów. Z kolei Polaków czeka towarzyskie spotkanie z Ukrainą, dopiero potem dwa pojedynki w Lidze Narodów.

W sparingu z Ukrainą może wziąć udział Jakub Kamiński. Po nim 18-latek uda się na obóz kadry do lat 21. Polska w ostatnim meczu kwalifikacyjnym ME U-21 zagra u siebie z Łotwą (17 listopada w Łodzi). Wystąpić w tym meczu będą mogli także Tymoteusz Puchacz, Michał Skóraś oraz Filip Marchwiński.

Kadrowicze z reprezentacji U-21 najszybciej wrócą do klubu po listopadowej przerwie na kadrę. Ostatni są spodziewani dopiero w piątek, 20 listopada. Lech Poznań powróci do zmagań w niedzielę, 22 listopada, o godzinie 12:30 kiedy podejmie u siebie Raków Częstochowa. Kolejorz od 22 listopada do 19 grudnia w niecały miesiąc rozegra aż 9 meczów.Piłkarze Lecha Poznań w reprezentacjach narodowych – listopad 2020:

Nika Kacharava
eME, Gruzja – Macedonia (czwartek, 12 listopada, godz. 18:00)
LN, Gruzja – Armenia (niedziela, 15 listopada, godz. 18:00)
LN, Gruzja – Estonia (środa, 18 listopada, godz. 18:00)

Lubomir Satka
eME, Irlandia Płn. – Słowacja (czwartek, 12 listopada, godz. 20:45)
LN, Słowacja – Szkocja (niedziela, 15 listopada, godz. 15:00)
LN, Czechy – Słowacja (środa, 18 listopada, godz. 20:45)

Jakub Moder i Jakub Kamiński
Tow, Polska – Ukraina (środa, 11 listopada, godz. 20:45)
LN, Włochy – Polska (niedziela, 15 listopada, godz. 20:45)
LN, Polska – Holandia (środa, 18 listopada, godz. 20:45)

Tymoteusz Puchacz, Michał Skóraś i Filip Marchwiński
eME, Polska U-21 – Łotwa U-21 (wtorek, 17 listopada, godz. 17:30)

* – Jakub Kamiński dołączy do kadry U-21 po meczu Polska – Ukraina

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <4 komentarze

 1. inowroclawianin pisze:

  Naszej młodzieży przydałby się odpoczynek po dzisiejszym meczu a potem spokojny trening, a tu znów wyjazdy na Reprezentacje….Oby Moder nie zagrał w towarzyskim z Ukrainą o pietruszkę.

 2. Przemo33 pisze:

  I szkoda, że Ishak nie dostał powołania do reprezentacji Szwecji. Odkąd po Euro 2016 Zlatan Ibrahimovic zakończył grę w reprezentacji, brakuje Szwedom skutecznego napastnika. Jeśli kiedyś u nas Gytkjaer zapracował sobie na otrzymanie szansy od trenera Danii i ją wykorzystał, to czemu takiej szansy w kadrze nie mógłby dostać Ishak? Trener Szwedów nie ma nic do stracenia i mógł naszego Ishaka spokojnie powołać i sprawdzić podczas listopadowej przerwy na kadrę. Szkoda, że tego nie zrobił, ale uważam, że jeśli Ishak dalej będzie u nas robił swoje i strzelał bramki, to jak najbardziej zasługuje na powołanie na marcowe mecze w kadrze Szwecji. To tylko moje skromne zdanie.

 3. Przemo33 pisze:

  I tak jeszcze w temacie – chyba pierwszy raz od dawna cieszę się, że jest teraz ta listopadowa przerwa na kadry. Będzie trochę można odpocząć, zresetować głowę od patrzenia na naszą drużynę, gubiącą punkty w lidze. A z drugiej strony Żuraw ma teraz czas, by popracować z resztą zespołu nad błędami, które popełniamy i jest czas, by nad tym popracować. Pytanie tylko jak trener wykorzysta ten czas i przerwę na kadry i czy po tej przerwie coś się zmieni i drgnie w naszej grze i wynikach?

 4. inowroclawianin pisze:

  Po wczorajszym meczu powinni mieć zakaz wyjazdu na kadry aż do momentu zdobycia MP. I treningi ostre od dziś a nie jakieś wolne dni.