Tylko trzech wypożyczonych ma pewne miejsce

W sezonie 2020/2021 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie ośmiu piłkarzy z każdej formacji. Jeden zawodnik występuje w Ekstraklasie, jeden za granicą, jeden w II-lidze, pozostałych pięciu graczy czasowo przebywa na wypożyczeniach w I-ligowych klubach.

Podczas rundy jesiennej sezonu 2020/2021 średnio co 2-3 tygodnie monitorujemy postępy i dokonania wypożyczonych lechitów. Następny raport jest planowany pod koniec listopada.

Paweł Tomczyk (Stal Mielec)

Paweł Tomczyk cały czas jest w Stali tylko rezerwowym. W Ekstraklasie najczęściej wchodzi na plac gry jedynie z ławki zdobywając dotąd jedną ligową bramkę na obiekcie Cracovii. Stal wczoraj rozstała się z trenerem, w lidze jest przedostatnia.

Bartosz Bartkowiak (Miedź Legnica)

Środkowy pomocnik gra w miarę regularnie głównie przez status młodzieżowca. Bartosz Bartkowiak opuścił dotąd tylko 2 mecze w 1 z powodu kartek. Miedź to spore rozczarowanie I-ligi. Drużyna z Legnicy jest ósma.

Minuty: 226
Mecze: 9
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 5

Mateusz Skrzypczak (Puszcza Niepołomice)

Mateusz Skrzypczak w Puszczy marnuje czas. Ledwie 259 minut w tym 103 w Pucharze Polski to słaby rezultat. 20-letni piłkarz w ostatnich 2 meczach rozegrał po 45 minut. W I-lidze opuścił 3 spotkania, jego Puszcza Niepołomice zajmuje 10. lokatę.

Minuty: 259 (103 w PP)
Mecze: 8 (2 w PP)
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Juliusz Letniowski (Arka Gdynia)

Juliusz Letniowski cały czas jest filarem drugiej linii Arki, choćby w ostatni weekend zanotował gola i asystę. Łącznie na 2 frontach ma 8 bramek oraz 2 asysty. Arka Gdynia jest w 1/8 finału Pucharu Polski, w I-lidze zajmuje dopiero 6. pozycję tracąc do lidera 9 oczek.

Minuty: 804 (108 w PP)
Mecze: 11 (2 w PP)
Gole: 8 (2 w PP)
Asysty: 2
Kartki: 4 (1 czerwona)

Lukasz Norkowski (GKS Tychy)

Łukasz Norkowski od połowy października w końcu zaczął grać notując występ w każdej z ostatnich 4 kolejek. W wygranym meczu z Chrobrym 4:0 miał asystę, 20-letni środkowy pomocnik powoli jest coraz ważniejszą postacią w piątym obecnie GKS-ie Tychy.

Minuty: 337
Mecze: 5
Gole: 0
Asysty: 1
Kartki: 1

Miłosz Mleczko (Widzew Łódź)

21-latek wygrywa rywalizację między słupkami z Wojciechem Pawłowskim i jest numerem 1 w bramce. Miłosz Mleczko wystąpił dotąd w 9 meczach, zachował 4 czyste konta i puścił 6 goli. Łodzianie są aktualnie na 9. pozycji. Wkrótce powalczą o awans do 1/8 finału Pucharu Polski.

Minuty: 810
Mecze: 9
Puszczone gole: 6
Czyste konta: 4
Kartki: 1

Bartosz Mrozek (GKS Katowice)

20-letni bramkarz nie opuścił w tym sezonie jeszcze żadnego meczu Gieksy. Mrozek puścił w tych rozgrywkach 11 bramek zachowując 2 czyste konta. GKS Katowice zajmuje barażową 4. lokatę.

Minuty: 900
Mecze: 10
Puszczone gole: 11
Czyste konta: 2
Kartki: 1

Joao Amaral (Pacos de Ferreira)

Joao Amaral w 6 kolejkach wystąpił 4 razy notując 1 asystę w 1. kolejce. Jeszcze ani razu nie rozegrał pełnych 90 minut, w miniony weekend zaliczył kwadrans w meczu w którym Pacos de Ferreira niespodziewanie pokonał Mistrza Portugalii, FC Porto 3:2.