Tylko trzech wypożyczonych ma pewne miejsce

W sezonie 2020/2021 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie ośmiu piłkarzy z każdej formacji. Jeden zawodnik występuje w Ekstraklasie, jeden za granicą, jeden w II-lidze, pozostałych pięciu graczy czasowo przebywa na wypożyczeniach w I-ligowych klubach.Podczas rundy jesiennej sezonu 2020/2021 średnio co 2-3 tygodnie monitorujemy postępy i dokonania wypożyczonych lechitów. Następny raport jest planowany pod koniec listopada.

Paweł Tomczyk (Stal Mielec)

Paweł Tomczyk cały czas jest w Stali tylko rezerwowym. W Ekstraklasie najczęściej wchodzi na plac gry jedynie z ławki zdobywając dotąd jedną ligową bramkę na obiekcie Cracovii. Stal wczoraj rozstała się z trenerem, w lidze jest przedostatnia.

Minuty: 314 (30 w PP)
Mecze: 10 (1 w PP)
Gole: 2 (1 w PP)
Asysty: 0
Kartki: 0

* – piłkarz z opcją wykupu przez obecny klub

Bartosz Bartkowiak (Miedź Legnica)

Środkowy pomocnik gra w miarę regularnie głównie przez status młodzieżowca. Bartosz Bartkowiak opuścił dotąd tylko 2 mecze w 1 z powodu kartek. Miedź to spore rozczarowanie I-ligi. Drużyna z Legnicy jest ósma.

Minuty: 226
Mecze: 9
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 5

Mateusz Skrzypczak (Puszcza Niepołomice)

Mateusz Skrzypczak w Puszczy marnuje czas. Ledwie 259 minut w tym 103 w Pucharze Polski to słaby rezultat. 20-letni piłkarz w ostatnich 2 meczach rozegrał po 45 minut. W I-lidze opuścił 3 spotkania, jego Puszcza Niepołomice zajmuje 10. lokatę.

Minuty: 259 (103 w PP)
Mecze: 8 (2 w PP)
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Juliusz Letniowski (Arka Gdynia)

Juliusz Letniowski cały czas jest filarem drugiej linii Arki, choćby w ostatni weekend zanotował gola i asystę. Łącznie na 2 frontach ma 8 bramek oraz 2 asysty. Arka Gdynia jest w 1/8 finału Pucharu Polski, w I-lidze zajmuje dopiero 6. pozycję tracąc do lidera 9 oczek.

Minuty: 804 (108 w PP)
Mecze: 11 (2 w PP)
Gole: 8 (2 w PP)
Asysty: 2
Kartki: 4 (1 czerwona)

Lukasz Norkowski (GKS Tychy)

Łukasz Norkowski od połowy października w końcu zaczął grać notując występ w każdej z ostatnich 4 kolejek. W wygranym meczu z Chrobrym 4:0 miał asystę, 20-letni środkowy pomocnik powoli jest coraz ważniejszą postacią w piątym obecnie GKS-ie Tychy.

Minuty: 337
Mecze: 5
Gole: 0
Asysty: 1
Kartki: 1

* – piłkarz z opcją wykupu przez obecny klub

Miłosz Mleczko (Widzew Łódź)

21-latek wygrywa rywalizację między słupkami z Wojciechem Pawłowskim i jest numerem 1 w bramce. Miłosz Mleczko wystąpił dotąd w 9 meczach, zachował 4 czyste konta i puścił 6 goli. Łodzianie są aktualnie na 9. pozycji. Wkrótce powalczą o awans do 1/8 finału Pucharu Polski.

Minuty: 810
Mecze: 9
Puszczone gole: 6
Czyste konta: 4
Kartki: 1

* – piłkarz z opcją wykupu przez obecny klub

Bartosz Mrozek (GKS Katowice)

20-letni bramkarz nie opuścił w tym sezonie jeszcze żadnego meczu Gieksy. Mrozek puścił w tych rozgrywkach 11 bramek zachowując 2 czyste konta. GKS Katowice zajmuje barażową 4. lokatę.

Minuty: 900
Mecze: 10
Puszczone gole: 11
Czyste konta: 2
Kartki: 1

Joao Amaral (Pacos de Ferreira)

Joao Amaral w 6 kolejkach wystąpił 4 razy notując 1 asystę w 1. kolejce. Jeszcze ani razu nie rozegrał pełnych 90 minut, w miniony weekend zaliczył kwadrans w meczu w którym Pacos de Ferreira niespodziewanie pokonał Mistrza Portugalii, FC Porto 3:2.

Minuty: 217
Mecze: 4
Gole: 0
Asysty: 1
Kartki: 1

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <6 komentarzy

 1. El Companero pisze:

  Letniowski i Norkowski plus Mrozek (pożegnać w grudniu Malenicę) mogą wracać, reszta jest za słaba na Lecha.

  • Szymek pisze:

   Letniowski co najwyżej może być alternatywą na 15 minut, ma w miarę dobrze ułożoną prawą noge, ale to bardziej zawodnik na środek tabeli niż na walkę o medale..

 2. 100h2o pisze:

  A Mrozek?

 3. 100h2o pisze:

  A Bartkowiak? Sorry. Widziałem go grającego w rezerwach. To dobry pomocnik. Jeśli nie trafi do 1 zespołu to byłby dużym wzmocnieniem rezerw które nie mają w środku pomocy ŻADNEGO KREATYWNEGO pomocnika. Bartkowiak nie tylko umie celnie podać ale często znajdował się dobrze pod bramka rywali. Szkoda by go było. Przypominam historię Mroza który obecnie w Romie, a jakoś w Lechu nie mogli się zdecydować i puścili go bez żalu. Pozbycie się Bartkowiaka to byłoby marnotrawstwo. Tym bardziej, że dopiero w juniorach młodszych można znaleźć jakiś obiecujących pomocników.

 4. Przemo33 pisze:

  Chętnie zobaczyłbym z powrotem u nas Letniowskiego, Norkowskiego i Bartkowiaka. Właściwie wszyscy by nam się mogli przydać. Cieszy to, że Mrozek nadal jest numerem jeden w GKS-ie Katowice, a Mleczko w końcu jest teraz bramkarzem numerem jeden w Widzewie. Tym bardziej mnie dziwi – jak już o tym kiedyś napisałem i niestety nie lubię się powtarzać, ale wyjątkowo raz to zrobię – że wobec braku transferu środkowego pomocnika pozwolono na odejście wszystkich trzech pomocników, nie dając szansy choćby Letniowskiemu czy Norkowskiemu, swoje minuty teraz na pewno by którychś z nich dostał.