Zagrać i wygrać jak rok temu

Lech Poznań tej jesieni po przerwie na kadrę jeszcze nie wygrał. Ostatnie zwycięstwo po obozach reprezentacji narodowych zanotował właśnie rok temu i dokładnie 22 listopada 2019 roku. Teraz Kolejorz również zagra 22 listopada i również u siebie mając szansę na przełamanie złej passy.

22 listopada, 3:0

Lech zagra z Rakowem dokładnie rok po meczu z Piastem. Także 22 listopada 2019 roku Kolejorz ograł po listopadowej przerwie na kadrę zespół z Gliwic aż 3:0. Przed rokiem 2 bramki dla poznaniaków przy Bułgarskiej zdobył Christian Gytkjaer, jedno trafienie dołożył Darko Jevtić. Lechici w tamtym meczu pokonali aż 117,02 km co było Lechowym rekordem całego sezonu 2019/2020.

Fragment zeszłorocznego meczu z Piastem 3:0 (22.11.2019)

Ostatni taki mecz

Inny mecz po listopadowej przerwie na kadrę również jest historycznym. 24 listopada 2018 roku Lech przegrywając u siebie z Wisłą Płock 0:1 wygrał 2:1. Do dziś jest to ostatnie spotkanie w historii w którym Kolejorz umiał odrobić straty.

Z 0:1 na 2:1 w 2018 roku

Udane mecze po listopadowych kadrach

Od 2009 roku Lech Poznań po listopadowej przerwie na kadrę zaliczył bilans 7-2-2. Kolejorz w ostatnich 5 spotkaniach zwyciężył aż 4 razy wygrywając wszystkie 4 mecze u siebie. Lechitom dość łatwo strzelało się gole w Poznaniu, po listopadowej przerwie na kadrę Kolejorz nie przegrał przy Bułgarskiej od 8 lat.

2014, Piast Gliwice – Lech Poznań 3:2
2015, Lech Poznań – Zagłębie Lubin 1:0 (PP)
2016, Lech Poznań – Śląsk Wrocław 3:0
2017, Sandecja Nowy Sącz – Lech Poznań 0:0
2018, Lech Poznań – Wisła Płock 2:1
2019, Lech Poznań – Piast Gliwice 3:0

Lech – Śląsk 3:0 w 2016 roku:

Przeciętny bilans po kadrach

Od 2009 roku Lech Poznań triumfował po przerwie na reprezentację w sumie w 22 spotkaniach. 14 meczów zremisował i 14 razy schodził z boiska pokonany. We wrześniu Kolejorz zremisował we Wrocławiu ze Śląskiem 3:3, natomiast w październiku uległ w Białymstoku tamtejszej Jagiellonii 1:2.

Interesujące listopadowe mecze

Kilka meczów po listopadowych przerwach na kadrę w ostatnich latach miało swoją ciekawą historię. Choćby 11 lat temu Kolejorz właśnie po listopadowej przerwie na obozy reprezentacji odniósł swoje najwyższe ligowe zwycięstwo w 2009 roku ogrywając we Wronkach chorzowski Ruch 3:1. W 2013 roku Lech zwyciężył w Krakowie nad Cracovią aż 6:1, a 6 lat temu Lech poniósł swoją ostatnią porażkę po listopadowej przerwie na kadrę. Wtedy poznaniaków pokonał Piast wygrywając w Gliwicach 3:2.