Najefektywniejsi lechici tej jesieni

W trwającym sezonie 2020/2021 bardzo ważną rolę w Lechu Poznań pełni następca Christiana Gytkjaera, którym jest Mikael Ishak. Szwed identycznie jak wcześniej Duńczyk – jest najbardziej efektywnym zawodnikiem Kolejorza przewodzącym w Lechowej klasyfikacji kanadyjskiej. Kolejorz kolejny już rok ma prawdziwego snajpera do którego postawy nie można mieć żadnych zastrzeżeń.W trwającym sezonie 2020/2021 na 3 różnych frontach co najmniej jednego gola lub asystę ma na swoim koncie ma 17 różnych piłkarzy. W Lechowej klasyfikacji kanadyjskiej po 17 rozegranych meczach przewodzi Mikael Ishak, a więc zdobywca 11 bramek, który dodatkowo zaliczył 1 asystę. Na dwóch kolejnych miejscach są następni obcokrajowcy – Dani Ramirez (5 goli, 4 asysty) oraz Pedro Tiba (3 gole i 6 asyst).

Portugalczyk mający tej jesieni najwięcej asyst w Kolejorzu skuteczny jest tylko w europejskich pucharach. 32-latek wszystkie 3 bramki w tym sezonie zdobył w eliminacjach do Ligi Europy strzelając gola w Szwecji oraz 2 bramki na Cyprze. W Lechowej klasyfikacji kanadyjskiej 2020/2021 za Ishakiem, Ramirezem oraz Tibą są już wychowankowie w postaci Jakuba Modera, Jakuba Kamińskiego oraz Tymoteusza Puchacza, który w pojedynku ze Standardem Liege zaliczył aż 2 asysty.

Lechowa klasyfikacja kanadyjska w Ekstraklasie już tak dobrze nie wygląda. Punktowało tylko 10 piłkarzy w tym 1 zawodnik rywala zdobywając samobójczego gola. W polskiej lidze ex aequo prowadzą Mikael Ishak oraz Jakub Moder, który 2 gole spośród 3 strzelonych bramek zdobył po uderzeniu z rzutu karnego. Cały czas tej jesieni bez asysty czy trafienia pozostają obrońcy Vasyl Kravets, Thomas Rogne, Tomasz Dejewski i Djordje Crnomarković. Asystę ma nawet Karlo Muhar (zaliczył ją w Pruszkowie).Najefektywniejsi piłkarze Lecha Poznań w sezonie 2020/2021:

Gole/asysty

11/1 – Ishak
5/4 – Ramirez
3/6 – Tiba
3/2 – Kamiński
3/2 – Moder
1/3 – Puchacz
2/1 – Satka
1/2 – Kacharava
2/0 – Szymczak
2/0 – Marchwiński
2/0 – Awwad
1/1 – Sykora
0/2 – Jóźwiak
0/2 – Czerwiński
0/1 – Muhar
1/0 – Skóraś

1/0 – gol samobójczy

Najefektywniejsi piłkarze Lecha Poznań w Ekstraklasie 2020/2021:

Gole/asysty

4/1 – Ishak
3/2 – Moder
2/1 – Ramirez
0/3 – Tiba
1/1 – Kamiński
1/0 – Marchwiński
1/0 – Kacharava
1/0 – Awwad
0/1 – Satka

1/0 – gol samobójczy

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <4 komentarze

 1. Siodmy majster pisze:

  Wśród zakupionych napadziorów były niewypały w stylu Thomalli czy Nickiego .Ale przeważają pozytywy : Lewy , Teo , Artioms , Gytkjaer i teraz Ishak .Eh , gdyby bramkarzy tej klasy do nas sprowadzono mielibyśmy co sezon spokojnie 8-10 punków więcej , co niewątpliwie przełożyło by się na trofea . Za ostatnie 10 lat na bank ze 2MP i tyle samo PP więcej niż mamy by wpadło Powtarzam to od dawna : naprawdę zajebistym ostatnim bramkarzem jaki MUSI być w Lechu to był chyba …Sidorczuk .Prehistoria.
  A co na to kurewka ? Boruc , Mucha , Kuciak ,Stanev , Fabiański ,Kowalewski .Żaden z naszych bramkarzy nie był lepszy od wymienionych .I to obok giliardów naszych błędów , pechów ,wałków sędziowskich , dziwnych decyzji i zwyczajnego farta lodziunii jest przyczyną ,że ich gablota puchnie jak szalona od kolejnych pucharów i majstrów ,a w naszej hula wiatr !

  • Pawelinho pisze:

   Żeby było śmiesznej to w 2005 roku wspomniany przez Ciebie Fabiański był w Lechu skąd trafił do tęczowych jak na ironię.

   • Ostu pisze:

    I w końcu Najlepszy Trener bramkarzy, Najlepszej szkółki bramkarskiej w Polsce – w Szamotułach – trafił do tego Klubu Kulinarnego…
    A My ciągle równamy w dół…
    Twórca dobrych rzeczy w akademii i samej akademii Śledź też odszedł…
    Na całym świecie zarządzający zatrudniają lepszych od siebie, a nasz zarządzik zwalnia lepszych…

   • Pawelinho pisze:

    Ej jak to w dół przecież jest stabilizacja tzn stagnacja (żarcik).