Warto wiedzieć: Lech – Raków (22.11.2020)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu dzień przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Lech Poznań – Raków Częstochowa (22.11.2020):

O poprawę bilansu – Lech zagra jutro z Rakowem po raz 16 w historii. Na 3 frontach Kolejorz zaliczył bilans 6-6-3, gole: 24:15.

Dobra seria Lecha z Rakowem – Lech nie przegrał żadnego z 5 ostatnich ligowych meczów z Rakowem. W tym czasie zanotował następujące wyniki: 3:2, 2:0, 5:0, 1:1 i 3:0.

Lech umie grać z Rakowem u siebie – Lech w 3 ostatnich meczach z Rakowem w Poznaniu wbił tej drużynie aż 9 goli. Kolejorz żadnego spotkania nie przegrał notując przy Bułgarskiej następujące wyniki: 1:1, 5:0. 2:0, 3:2 i 3:0.

Żuraw wygrał oba mecze – W ubiegłym sezonie trener Dariusz Żuraw poprowadził Lecha do 2 wygranych nad Rakowem. W sierpniu 2019 w Bełchatowie padł wynik 3:2 dla poznaniaków, a w lutym przy Bułgarskiej 3:0 triumfował Kolejorz.

Pojedynek sprinterów – W niedzielę przy Bułgarskiej spotkają się czołowi sprinterzy ligi. Alan Czerwiński wykonuje średnio 15 sprintów na mecz, natomiast Fran Tudor średnio 16 sprintów na mecz. Obaj grają na podobnej pozycji.

Raków mocny na wyjazdach – Raków to najskuteczniejszy zespół w lidze, który w dodatku lepiej gra na wyjazdach niż u siebie – 3-1-0, gole: 12:5. Gracze Papszuna ostatni raz przegrali na wyjeździe 14 lipca z ŁKS-em w Łodzi.

Raków od dawna nie przegrał – Raków w tym sezonie przegrał tylko 1 mecz w 1. kolejce dnia 22 sierpnia. Wliczając Puchar Polski aktualnie ma serię 10 kolejnych meczów bez porażki nie zdobywając gola tylko w ostatnim spotkaniu przed listopadową przerwą na kadrę z Wisłą Kraków (0:0).

W końcu wygrać z kimś mocnym – Lech w tym sezonie wygrał jedynie z Wartą i Piastem, które przed tym weekendem miały najmniej zdobytych goli w lidze. Liderujący Raków ma najwięcej bramek, pora w końcu ograć kogoś konkretnego.

Mecz o wczesnej porze – Niedzielny mecz Lech Poznań – Raków Częstochowa będzie najwcześniej rozegranym spotkaniem przy Bułgarskiej w Ekstraklasie od 25 marca 2000 roku.

To nie jest całkiem obca godzina – W XXI wieku Lech Poznań rozpoczynał dotąd 11 meczów między godziną 11:00 a 13:30. 12 miesięcy temu w Boguchwale ekipa Kolejorza rywalizowała w Pucharze Polski już o 12:15.

Lech umie grać w listopadzie – Od 2009 roku Lech Poznań po listopadowej przerwie na kadrę zaliczył bilans 7-2-2. Kolejorz w ostatnich 5 spotkaniach zwyciężył aż 4 razy wygrywając wszystkie 4 mecze u siebie. Lechitom dość łatwo strzelało się gole w Poznaniu, po listopadowej przerwie na kadrę Kolejorz nie przegrał przy Bułgarskiej od 8 lat.

Udany 22 listopada – Lech zagra z Rakowem dokładnie rok po meczu z Piastem. Także 22 listopada 2019 roku Kolejorz ograł po listopadowej przerwie na kadrę zespół z Gliwic aż 3:0. Poznaniacy w tamtym meczu pokonali aż 117,02 km co było Lechowym rekordem całego sezonu 2019/2020.

Wreszcie wygrać w lidze… – Lech nie wygrał ostatnich 3 meczów ligowych czekając na zwycięstwo w Ekstraklasie od 4 października.

…i zacząć odrabiać straty – Dwunasty Lech traci do lidera z Częstochowy aż 11 punktów. Nawet remis jutro ciężko jest sobie wyobrazić, dla Kolejorza niedzielny mecz z Rakowem jest arcyważny.

O przełamanie Ishaka – Lech może a właściwie to musi jutro liczyć na Mikaela Ishaka. Szwed w 16 spotkaniach zdobył już 11 goli strzelając 4 z nich w Ekstraklasie. Pora na kolejne trafienia, na ligowe przełamanie Ishaka, który ostatni raz strzelił bramkę w lidze 12 września we Wrocławiu.

Uwaga w końcówkach… – Lech musi jutro uważać do ostatnich sekund. W lidze po 81 minucie gry stracił już 5 goli i parę cennych punktów.

…i przy stałych fragmentach – W niedzielę trzeba pilnować się nie tylko w końcówce meczu. Spośród 13 straconych goli w lidze aż 9 padło po stałym fragmencie gry. Jutro trzeba zagrać bardzo uważnie w polu karnym.

Zagrać na 0 z tyłu – Lech w ostatnich 9 meczach stracił co najmniej 1 gola. Kolejorz ostatni raz zagrał na 0 z tyłu 23 września na Cyprze.

Mecz w otwartej telewizji – Niedzielny mecz Lecha z liderem pokaże na żywo tradycyjnie C+ Sport, ale tym razem także otwarty kanał TVP Sport.

Śledźcie nas już rano – Jeszcze nigdy w historii nie rozpoczynaliśmy przedmeczowego i meczowego raportu na żywo z Bułgarskiej z ligowego meczu już o godzinie 11:00. Wstańcie rano, by zdążyć na początek historycznej relacji KKSLECH.com.

Gil rozjemcą – Jutro arbitrem meczu przy Bułgarskiej będzie Paweł Gil z Lublina. Lech z nim na murawie w zeszłym sezonie wygrał oba spotkania.

Lech jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w niedzielę po 12:30 będzie Lech. Średni kurs na wygraną Kolejorza wynosi 1.95, na remis 3.70 a na triumf Rakowa 3.80.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <