Grupa D Ligi Europy: Dwie wygrane rywali i bramkarz z golem na 2:2

Oprócz Lecha Poznań w ten weekend do gry wrócili wszyscy trzej pucharowi rywale Lecha Poznań z grupy D Ligi Europy 2020/2021. Dwie drużyny wygrały bez straty gola, Standard zdobył 1 punkt w zupełnie innych okolicznościach niż Kolejorz. Na dodatek 1 oczko dał Belgom bramkarz.

Benfica Lizbona (Portugalia)

Benfica w ten weekend grała w Pucharze Portugalii. Lizbończycy skromnie wygrali z niżej notowanym Paredes 1:0. Jedyną bramkę w pierwszej połowie zdobył zwykle rezerwowy Samaris. W tym meczu z podstawowych piłkarzy od początku zagrali jedynie Pizzi oraz Gilberto.

Skład: Leite – Gilberto, Ferro, Jardel, Ferreira (90.Morato) – Pizzi, Samaris, Chiquinho, Cervi – Ramos (68.Araujo), Ferreyra (68.Anjos).

Standard Liege (Belgia)

Standard Liege ma za sobą szalony mecz. Prowadził 1:0, później Eupen wyrównało, w 43 minucie z boiska wyleciał Shamir, po przerwie goście zdobyli gola na 2:1, w 90 minucie strzelili nawet 3 bramkę, która nie została uznana. Waleczny Standard grał do końca i w 97 minucie za sprawą trafienia bramkarza zdołał urwać u siebie remis 2:2. Czerwono-biali mając 23 punkty po 13 kolejkach i bilans 6-5-2, gole: 17:12 zajmują 5. miejsce w Jupiler League. Przez duży ścisk w tabeli do pierwszego FC Brugge tracą jedynie 3 oczka.

Skład: Bodart – Fai, Laifis, Dussenne, Gavory – Bastien, Bokadi, Shamir – Lestienne (61.Tapsoba), Oulare (81.Avenatti), Balikwisha.

Rangers FC (Szkocja)

Rangersi nadal nie zatrzymują się. Są w doskonałej formie, w niedzielę rozgromili u siebie Aberdeen 4:0. Znów błysnął kapitan i prawy obrońca Tavernier zdobywając gola z karnego. Niebiescy po 15 kolejkach mając 41 punktów na swoim koncie i bilans 13-2-0, gole: 41:3 zajmują 1. miejsce w ligowej tabeli.

Skład: McGregor – Tavernier, Goldson, Balogun, Barisić – Arfield, Jack (56.Davis), Aribo (75.Itten) – Roofe (74.Hagi), Morelos (66.Defoe), Kent (66.Kamara).

Co w czwartek i za tydzień?

26 listopada o 21:00 Lech zagra w Belgii ze Standardem Liege a Rangersi powalczą u siebie z Benfiką. Następnie w niedzielę Standard czeka wyjazdowy mecz z Anderlechtem Bruksela (początek o 16:15), tego samego dnia o godzinie 18:00 Rangersi zmierzą się na wyjeździe z Falkirk a Benfika w poniedziałek także na wyjeździe powalczy z Maritimo (start o 20:00).

1. Sp pisze:

Ewentualna wygrana w Belgi i tak mało co pomoże, bo gdy jakimś cudem zajmiemy miejsce pucharowe na koniec sezonu to i tak nasz ranking może nam nie dać rozstawienia w III rundzie LE2, na pieniądze nie patrzę bo ich zarząd nie przeznaczy na I zespół. Niestety liga przerżniętą i teraz jedynie możemy walczyć o jak najmniejszą stratę do lidera. Kolejny raz gdy gramy w LE dajemy dupy w lidze co jest winą zarządu, a Ci jeszcze przedłużają kontrakt Żurawiowi. Typowy Lech Poznań Rutków