Lechowa młodzież – tydzień 15

Juniorzy młodsi i trampkarze starsi od tygodnia mają już przerwę zimową, nadal rywalizują juniorzy starsi oraz rezerwy. Za nimi niezbyt udane dni, w 4 meczach udało się wygrać raptem raz.

Lech II Poznań w środę odrabiał zaległości, a w sobotę rywalizował już normalnie. W środę Lech II Poznań uległ na wyjeździe Błękitnym Stargard 0:1. Ten wynik to spore rozczarowanie, bowiem między 64 a 87 minutą gry rezerwy grały z przewagą jednego piłkarza.

W sobotę podopieczni Rafała Ulatowskiego rozegrali jedno z najgorszych spotkań w tym sezonie. W pojedynku z beniaminkiem KKS-em w Kaliszu rezerwy miały niewiele do powiedzenia. Lech II po 14 minutach przegrywał już 0:2, przeciwnik był o wiele lepszy, ale nie wykorzystał wielu dobrych okazji do odniesienia wyższego zwycięstwa.

Lech II Poznań po 14 kolejkach zajmuje 15. miejsce w II-ligi mając 1 oczko przewagi nad strefą spadkową. W sobotę, 28 listopada do Wronek przyjedzie trzeci zespół w tabeli Wigry Suwałki. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 13:00.

Lepiej poszło ostatnio Lechowi Poznań z CLJ. Gracze Huberta Wędzonki pokonali w zaległym meczu Legię Warszawa 1:0. Wczoraj poznaniacy znów nie poszli za ciosem zaledwie remisując u siebie z będącą w strefie spadkowej Lechią Gdańsk 1:1.

Po 15 kolejkach juniorzy starsi są dopiero na 8. miejscu w tabeli mając 7 punktów przewagi nad strefą spadkową. Decyzją PZPN-u tej jesieni odbędą się jeszcze 2 kolejki awansem z rundy wiosennej. Już w niedzielę ponownie u siebie i o 12:00 drużyna Kolejorza do lat 18 podejmie Cracovię. Jeśli wygra wtedy zrówna się z krakowianami punktami.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel oraz terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.