Plusy i minusy: Lech – Raków 3:3

Niedzielny mecz z Rakowem jest już kolejnym, który trzeba zapisać po stronie minusów. Nędzny remis nic Lechowi nie dał, pogrążył go jedynie w corocznym jesiennym kryzysie pogarszając sytuację na wszystkich możliwych polach.

Największym minusem wczorajszego meczu jest oczywiście 4 kolejne spotkanie ligowe bez wygranej. Kolejorz we frajerski sposób stracił 3 gola i jednocześnie 2 niezwykle cenne punkty. Zamiast 8 oczek straty do Rakowa nadal jest 11 punktów straty co wydaje się już niemożliwe do odrobienia. Lech musiałby złapać serię, natomiast Raków musiałby nie wygrać 3 kolejnych meczów.

Podopieczni Dariusza Żurawia tylko tej jesieni w lidze stracili już 6 goli po 81 minucie gry. Te bramki kosztowały nas utratę punktów z Zagłębiem, z Legią oraz z Rakowem. Kolejorz w 2 kolejnym meczu stracił punkty już w doliczonym czasie gry, w ostatniej akcji meczu zachowując się nieodpowiedzialnie i karygodnie.

Po 10 kolejnym spotkaniu z co najmniej jednym straconym golem Lech jest dziesiąty. Na lidera i wicelidera nie ma co patrzeć, bowiem realnie poznaniacy już nie dogonią tych ekip. Teraz trzeba patrzeć na stratę do 4. pozycji mogącej dać awans do europejskich pucharów, które na ten moment są bardzo, bardzo odległe.

Następny minus niedzieli to dopuszczenie Rakowa do prawie 40 sytuacji. Mający najwięcej goli w lidze częstochowianie zaskoczyli Lecha ofensywną grą oddając w Poznaniu aż 21 strzałów (6 więcej od Kolejorza). W Lechu brakowało zdecydowania przy odbiorze piłki, Jakub Moder z Pedro Tibą niespecjalnie sobie radzili, były okresy w których Raków przeważał dominując nad nami w ostatnim kwadransie.

Fatalnie wyglądała wczoraj obrona Lecha Poznań. Gdyby nie Filip Bednarek to Lech straciłby nawet 5-6 goli i nie zremisowałby tego spotkania. Obrońcy nie zrobili nic, aby uchronić bramkarza, fatalnie spisał się przede wszystkim opisywany już w „szybkich wnioskach” Tymoteusz Puchacz mający duży udział przy 2 straconych golach. Jak zamroczony grał też inny kadrowicz Lubomir Satka odpowiadający za utratę bramki na 0:1. Słowak nie popisał się także przy innych golach notując zdecydowanie najgorszy występ w Kolejorzu.

Jedynym plusem wczorajszego meczu jest pierwszy kwadrans po przerwie. W zaledwie parę minut z 1:2 drużyna Kolejorza wyszła na prowadzenie 3:2. Lech mógł zanotować historyczny mecz i wygrać przy rezultacie 0:1 pierwszy raz od 24 listopada 2018 roku. Nic z tych rzeczy, poznaniacy nadal nie umieli odrobić strat co w ten weekend udało się nawet Warcie Poznań.

– Zwycięstwo po 5 i 10 latach
– Pierwszy gol Skórasia, kolejne asysty Tiby i Puchacza, następne trafienia Ishaka