Po 14. kolejce II-ligi

W sobotę, 21 listopada oraz w niedzielę, 22 listopada na łącznie 9 stadionach odbyła się 14. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2020/2021. Mimo kolejnej wyjazdowej porażki nadal szczęśliwie nad kreską utrzymują się rezerwy Lecha Poznań.

Kolejorz w rywalizacji z KKS-em Kalisz nie miał nic do powiedzenia przegrywając „tylko” 0:2 po 2 golach zdobytych przez beniaminka w pierwszych 14 minutach. Cenny 1 punkt liderowi z Polkowic urwał inny beniaminek Śląsk II Wrocław. Nowym liderem klasyfikacji strzelców został Kamil Wojtyra (12 goli), który dla Skry w wygraym meczu z Olimpią Grudziądz strzelił hat-tricka.

Poza tym w meczu na dole tabeli beniaminek II-ligi Motor łatwo pokonał innego beniaminka Hutnika 3:0. Na górze stawki Chojniczanka wygrała ze Stalą 2:1 a GKS Katowice po pokonaniu na wyjeździe Wigier Suwałki 2:1 został nowym wiceliderem II-ligi.

Bramek nie było w Krakowie, gdzie będąca w strefie spadkowej Garbarnia zremisowała z Pogonią 0:0. Błękitni postraszyli Znicz, który prowadził 3:0, ale ostatecznie zwyciężył tylko 3:2. Do końca grała natomiast Bytovia, która wyszarpała pełną pulę za sprawą bramki w 86 minucie meczu.

Po tym weekendzie tabelę zamyka Hutnik, którego wyprzedza Olimpia Elbląg oraz Garbarnia. Nasze rezerwy mają tylko 1 punkt przewagi nad strefą spadkową, w sobotę o godzinie 13:00 podopieczni Rafała Ulatowskiego u siebie zagrają z Wigrami Suwałki.

Najlepsi strzelcy po 14. kolejce II-ligi 2020/2021:

12 goli – Kamil Wojtyra (Skra Częstochowa)
10 goli – Marcin Urynowicz (GKS Katowice)
9 goli – Eryk Sobków (Górnik Polkowice), Piotr Giel (Bytovia Bytów)