Oko na grę: Bohdan Butko

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.Bohdan Butko w czwartkowy wieczór zastępował Alana Czerwińskiego, któremu sztab szkoleniowy dał trochę odpocząć. Dla Ukraińca był to pierwszy mecz od 1 minuty od lipca. Jego gra od początku była dobrą okazją, by to ten piłkarz pierwszy raz w sezonie 2020/2021 został bohaterem odcinka „Oko na grę”.

Opis gry:

Bohdan Butko od pierwszych minut nie miał łatwo. Musiał walczyć w pojedynkach 1 na 1 z Balikwishą a także znaleźć sposób na dośrodkowującego piłki z obu nóg Gavorego. Ukrainiec często zupełnie sobie z tym nie radził, nie potrafił zatrzymać dośrodkowań Francuza, lepiej szła mu już walka z Balikwishą. 29-latek jest innym typem prawego obrońcy od Alana Czerwińskiego, nie jest tak dynamiczny, nie ma tylu cech ofensywnych, często skupia się bardziej na defensywie w której wczoraj sobie nie poradził.

Piłkarz Szachtara Donieck jeszcze w pierwszej połowie zarobił żółtą kartkę, która wynikała z jego niemocy. Przy golu na 0:1 to m.in. on zawinił, Butko nie odbudował ustawienia po stracie Pedro Tiby, odsłonił lewą stronę zawodnikowi rywala, nie wrócił na czas do defensywy, nikt go nie asekurował co skończyło się bramką wyrównującą. Bohdan Butko nie popisał się także w 88 minucie. Wtedy Ukrainiec był źle ustawiony, łatwo przegrał główkę z zawodnikiem Standardu, który głową oddał minimalnie niecelny strzał po którym piłkę wzrokiem odprowadził Filip Bednarek.

Gol na 2:1 również padł po wrzutce ze strony na której grał bardzo słaby Ukrainiec. Jego powrót do Lecha Poznań to na razie nieporozumienie, zawodnik od lipca nie grał, do Polski przyleciał z małym urazem, dotąd dostał tylko dwie szanse w tym jedną w czwartek od początku. Lech Poznań do końca tej rundy rozegra jeszcze 7 meczów, Butko przyda nam się tylko do rotacji, później stanie się zbędny. Ten zawodnik nie pokazuje na razie oczekiwanej jakości, na dodatek jest zbyt drogi dla Kolejorza, którego nie stać na wykupienie prawego obrońcy Szachtara Donieck z którego jest wypożyczony do końca grudnia.

Bohdan Butko za występ w Liege otrzymuje od nas najniższą ocenę. To już kolejny obserwowany przez nas piłkarz, który akurat tego konkretnego dnia nie gra zupełnie nic. Podczas przerwy na kadrę podsumowaliśmy, jak wyglądają występy lechitów baczniej obserwowanych w konkretnych meczach (artykuł dostępny jest -> TUTAJ). Wnioski są dramatyczne.

Ocena gry: 1

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <13 komentarzy

 1. Przemo33 pisze:

  Słaby mecz ukraińskiego obrońcy. Mimo wszystko wiemy, na co go stać, na wiosnę nieźle sobie radził. I nie zgodzę się, że po zakończeniu gry w fazie grupowej Ligi Europy się nie przyda. To już akurat byłby minimalizm Rutków. Musimy mieć w kadrze po 2 graczy na daną pozycję. Skóraś i Kamiński są potrzebni na skrzydle, Satka na środku obrony, więc nie bawmy się w eksperymenty, gdy nie ma takiej potrzeby. Mam nadzieję, że wróci do formy z wiosny i po prostu nie będzie osłabieniem drużyny w danym meczu.

 2. F@n pisze:

  Słabiutki mecz, ale nie zgodzę się z redakcją, że niepotrzebny. Pokazał jakość już u nas, a kasy nikt mu już dużej nie da. Zgodzi się na warunki i przyda się do rywalizacji z Alanem.

 3. Grossadmiral pisze:

  No i tak jest zawsze, niby na rotacji musi być ktoś przynajmniej niezły i nawet takiego pozyskujemy a że siedzi na ławce nie ma rytmu meczowego i jak dostaje szanse to się wykłada bo forma nie taka. Swoją drogą niech inwestują czas traningowy na rozwój Skórasia jako prawy obrońca chłopak ma dynamike koordynacje nie daje się fizycznie a z przodu wiele nie wnosi nie ma tego drygu według mnie na dobrego skrzydłowego

 4. Radomianin pisze:

  Co wy piszecie, że będzie potrzebny po LE? Jakiś argument? Nawet jakby była możliwość wykupu, to nie warto, my mamy się wzmacniać. To już wolę odkupić jakiegoś 18 latka z innej szkółki za 400 tys Euro niż dawać tyle Butce za podpis.
  Czerwiński jest 1 PO i niech kupią do rywalizacji z nim jakiegoś młokosa żeby się poduczył z jedną rundę i zaczął wygryzać Alana, a nie jakiegoś słabiaka do odrywania kuponów.

  Miał szanse się pokazać. Pokazał.. z Rakowem że nie ma siły sfaulować 18 latka i wczoraj ze jest słabym obrońcą i mu się nawet biegać nie chce. Kolejnego X-mana mamy mieć w kadrze? Dadzą mu kasę za podpis a potem będzie siedział na ławie…super inwestycja.

  • F@n pisze:

   Na wiosnę grał dobrze i też się rozkręcał powoli. Teraz jest po kontuzji i dopiero wraca. Niepotrzebnie rzucony na głęboką wodę. Powinien zagrać z Lechią dopiero. A ze Standardem co najwyżej z ławki.

   • Radomianin pisze:

    Czyli uważasz że warto wydać kilkaset tysięcy euro za podpis i cos dla obecnego klubu żeby u nas byk rezerwowym? Uważasz że 30 latek na prawej obronie z brakami w ofensywie i przy naszym ofensywnym stylu to opłacalny wydatek? Mam od ciebie całkowicie inne zdanie.wole żeby wydali w sumie te kilkaset tysięcy euro na młodego zawodnika z innej szkółki piłkarskiej by się uczył od Alana albo jakiegoś zawodnika poniżej 27lat który chciałby się odbudować a widać po nim że naprawdę tego chce.cos jak Ishak albo zawodnika poniżej 27 lat który widać że umie grać a czuję że Lech to jego największy klub w karierze i będzie chciał się tu pokazać.cos jak Ramirez.
    Mówię nie słabym zawodnikom którzy nie odpowiadają pod profil piłkarza dla drużyny grającej ofensywnie.

   • F@n pisze:

    Skąd wiesz ile weźmie za podpis?

   • Siodmy majster pisze:

    @F@n -dużo weźmie bo jest z Szachtara czyli klubu o pięć półek wyżej niż my .Uważam ,że @Radomianin ma 100 procent racji .Butko to typowy wyleniały kocur z wyjebaniem na łowienie myszy i chętnie sobie poleży u nas na ciepłym zapiecku skoro inny frajer mu na to nie pozwoli na własnym 🙁

 5. endrjiu pisze:

  To niemożliwe że piłkarz, który wiosną naprawdę mógł się podobać zaliczył taki zjazd. W Lechu wszystko jest możliwe.

 6. kibol z IV pisze:

  D N O ….

 7. J5 pisze:

  No właśnie Redakcjo, dobre podsumowanie. Na marne pocieszenie mogę dodać, że to nie jedyny piłkarz który dostał ode mnie 1

 8. Tadeo pisze:

  Czym my się podniecamy, przecież nasz prezes , czy dyr.sportowy nigdy nie wydadzą setek tyś.euro na jakiegoś młokosa , lepiej wcisnąć kogoś z rezerw lub wypożyczyć piłkarzy, których tak naprawdę nikt nie chce.

 9. Ekstralijczyk pisze:

  No nie za dobry występ Butki.

  Brakuje mu dość sporo do takiej dyspozycji co prezentował na poprzednim wypożyczeniu.